Hrvati vladaju Srbijom

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
U proslom sazivu podpredsednica vlade Srbije bila je Ivana Dulic - Markovic rodjena Hrvatica.

U ovom sazivu predsednik skupstine Srbije Hrvat Oliver Dulic iz m(ij)esovitog braka, kaze da je Jugosloven a HRT tvrdi da je Hrvat.

Ne izmisljam ja da je Hrvat vec sam na HRT dnevniku video vest "Hrvat postao predsednik skupstine Srbije".

Koliko ima Hrvata u Srbiji ? Ja koliko znam manje od 1% ?

Kako je moguce da u svakoj "demokratskoj vlasti" nacionalna grupacija koja ne cini ni 1% stanovnistva, zauzima uvek 1 od 4 najvaznije funkcije u zemlji(predsednik, premijer, predsednik skupstine i podpresednik vlade su 4 najznacajnije funkcije u zemlji)?
 
http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=349198

VOJVOĐANSKI Hrvat Oliver Dulić iz Demokratske stranke izabran je danas za predsjednika Skupštine Srbije.

Za njega je glasalo 136 zastupnika iz vladajuće koalicije Demokratske stranke, Demokratske stranke Srbije, Nove Srbije, G17 plus, kao i zastupničkih grupa Vojvođanski zastupnici i stranaka nacionalnih manjina. Protiv je bilo 98 zastupnika Srpske radikalne stranke, Socijalističke partije Srbije i Liberalno-demokratske partije, a suzdržan je bio zastupnik s liste Koalicija Albanaca Preševske doline Riza Halimi te sam Dulić.

Dulić je bio jedini kandidat za predsjednika parlamenta, koje je koalicijskim dogovorom pripalo DS-u.
 
Pa kažem ja. :lol: Neprijatelj vreba.

balkanski-1.jpg
 
anisrbska,judeomasonska ,ustaska ,siptarska ,vatikanska zavera protiv nebeskog srbskog naroda sa krajnjom namerom da nas najvecih pravoslavce na svetu a i sire na kraju pokatolice i genocidisu eto zasto kad vec pitas.Inace u voljenoj majcici Rusiji ima mozda 1% jevreja a cine 80 % milionera i vlasnika bogatsva kao i veliki deo drzavne administracija pa to nikome ne smeta, a sam poglavar Ruske crkve je Nemac iako bas nisu imali dobre odnose sa njima kroz istoriju tako da je to verovatno deo gorepomenute zavera protiv nas i Rusa 300 miliona .
 
svetolik trpkovic:
Tomislav je staro Hrvatsko ime a Seselj je takodje Hrvat iz porodice Hercegovackih Hrvata a oni su najekstremniji i treba ih se posebno cuvati.
А и ви сте већ силно сморни с тим.

Као да је уопште поента у томе да ли је Хрват, или Плутонијанац. Битно је - шта ко ради и говори.
 
filatelista:
Koliko Srba ima u ovoj zemlji, pa je Emir Šišić srušio helić??
Koliko Srba ima režisera, pa je Kusturica uzeo 2 palme??
Koliko Srba sportista ima u ovoj zemlji pa je Ćurković predsednik OKS-a??
Koliko ludaka u ovoj zemlji, dobro da još i postojimo!

objasni ti meni kako je moguce da nacionalna manjina koje ima manje od 1% u Srbiji u dve vlade zauzima 1 od 4 najvaznije funkcije?

Kako to da u Hrvatskoj gde je 1991 godine zivelo preko 20% Srba, Srbi nikada nisu dosli na neku od ove 4 pozicije?

Znaci 1% Hrvata moze a 20% Srba u HR ne moze?

Zar nije to nepravda?
 
Jerry Ropero:
objasni ti meni kako je moguce da nacionalna manjina koje ima manje od 1% u Srbiji u dve vlade zauzima 1 od 4 najvaznije funkcije?

Kako to da u Hrvatskoj gde je 1991 godine zivelo preko 20% Srba, Srbi nikada nisu dosli na neku od ove 4 pozicije?

Znaci 1% Hrvata moze a 20% Srba u HR ne moze?

Zar nije to nepravda?
J.bote!!!
Nemoj mi uzimati za primer Hrvatsku, pa tamo Srbi žive na drvetu u vlastitom dvorištu.
Srbija ima Ustav i ima povelju o ljudskim i manjinskim pravima.
Svaki građanin ove zemlje ima aktivno (da bira) i pasivno (da bude biran) biračko pravo.
Oliver Dulić je Hrvat, Marsovac, Liliputanac, ali sa srpskim pasošem, državljanstvom...
i kako te bre ne smori više da ljudima brojiš stalno ko je Hrvat, ko nije.
Pa i Ljajić je u svim sazivima bio u nekoj vlasti, pa šta sada?
I Bugarin je bio potpredsednik Parlamenta, a koliko njih ima u Srbiji?
 

Back
Top