Klasična muzika
Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 209

Tema: Klasična muzika

Početnik Kennym (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Klasična muzika

Primetio sam da nigde na ovom forumu ne tema za klasicnu muziku. Ne znam koliko ce ova tema biti posecena s' obzirom da malo ljudi voli da slusa klasiku. Ako neko ima neki link za download klasicne muzike neka ga postuje ovde, kao i diskusije o klasicnim koncertima u gradovima.

Zainteresovan član papajaaa (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Klasicna Muzika

e kenny idi na anime srb pa tamo postuj
    salim se
    moja sestra sviora violinu tako da sam se ja naslusao klasicne muzike za 3 zivota
    a ona sada studira u becu i nedostaje mi

Primećen član hlns (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

ima tema, samo malo prevrni, negde na drugoj, trecjoj strani je.

Domaćin Liza Dennis (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kennym
    Primetio sam da nigde na ovom forumu ne tema za klasicnu muziku. Ne znam koliko ce ova tema biti posecena s' obzirom da malo ljudi voli da slusa klasiku. Ako neko ima neki link za download klasicne muzike neka ga postuje ovde, kao i diskusije o klasicnim koncertima u gradovima.

Dobro si primetio. Ovde niko sem mene ne slusa klasicnu muziku. 8-)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

www.karadar.com sajt akademije u Trentu,ima sve i svasta

Učlanjen
    10.03.2006.
    La Casa de Gran Hermano! Ahora estoy en Pristina. Estoy luchando por interesos de serbios en Kosova
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Sajt je odlican, inace boravila sam u toj akademiji i mogu da kazem da su jako strucni sviraci na njoj. Imala sam prilike i da sviram fujacu u okviru priredbe za mlade talente. 8-)

Primećen član hlns (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

izgleda si ti dobro posvirala jednu lulu mira [a ja nem para ni za pola skanka ]

Buduća legenda echinacea (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    12267

...сада,док ово пишем,слушам Бетовена, 2.симфонију у д-дуру...

Primećen član T i h i (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Kennym
    Forum Krstarice > Umetnost i kultura > Muzika > Classic...
    A sad ćemo da vratimo na prvu stranu
    pa koliko traje, trajaće

Početnik Kennym (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ljudi stvarno ste me iznenadili sa ovolikim odgovorima. Dok ovo pisem slusam Dvorzakovi Simfoniju Stvaranje Sveta IV stav.
    Jel zan neko da li je bio BEMUS ove godine i kad ce biti?

Neproveren član lin (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

bemus ti je uvek na jesen, tako da jos nije bio, evo ovde mozes sve da vidis
    http://www.bemus.co.yu/

Iskusan immph (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    109

Cool Re: Klasicna Muzika

Citat Original postavio lin
    bemus ti je uvek na jesen, tako da jos nije bio, evo ovde mozes sve da vidis
    http://www.bemus.co.yu/
    LJudi vec ima tema o ovome , pisite tamo , inace ja trenutno slusam Michael Jackson-a Bad , ali sam malopre slusao Mozart-ovu Sonatu u Bb duru K.V. 333 , najlepse nesto na svetu ... 8)

Zainteresovan član papajaaa (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

e ja upravo slusam whitesnake

Učlanjen
    10.03.2006.
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Evo ja slusam domaceg klasika Tozovca i hit A ja sam negde rujno vino pio 8-)

Buduća legenda echinacea (avatar)
    Učlanjen
    04.11.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    12267

...али мој фаворит је Моцарт

Primećen član
    Učlanjen
    02.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Naravno da se ceni klasika, lično najviše volim, kako da kažem, popmezne simfonične kompozicije...
    Naročito mi se svidjaju metal bendovi koji ubacuju klasične elemente (obavezno poslušati npr Therion i Haggard).
    mjetal...

Ja sam na ovom forumu 8 i po godina!? Sunce li ti ne je*em! O.o

Zainteresovan član Zmajche90 (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2007.
    Foster's Home for Imaginery Friends,Palmotićeva 37,Beograd
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio crusader84
    Naravno da se ceni klasika, lično najviše volim, kako da kažem, popmezne simfonične kompozicije...
    Naročito mi se svidjaju metal bendovi koji ubacuju klasične elemente (obavezno poslušati npr Therion i Haggard).
    ja bih dodala i Epicu i Symphony X...

Ima jos jedna tema o klasicnoj muzici,malo pre sam se tamo raspisala...A ovde nastavljam...
    Poenta je sto kod nas kvalitetni koncerti i uopste kvalitetna izvodjenja ''ozbiljne'' muzike nisu tako cesta...A ljudi koji su navodno strucni da daju kritike uzdizu u nebesa domace ''zvezde''(koji nikad nista nisu postigli)a kad dodje neko kao Kisin koji se smatra za najboljeg pijanistu sadasnjice,''strucni kriticar'' i profesor na FMU u Bg-u ga popljuje samo tako...Ko je tu lud pitam se..?!(i merodavan)
    tako da diskutovanje o koncertima ne vodi nicemu...mlacenje prazne slame...Kao i bavljenje muzuikom u nasim uslovima...Ljudi,ako zelite da uradite nesto sa sobom a ne poticete iz muzicke porodice BEZITE ODAVDE!!!!!!!!!

Iskusan Makijavelli (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

ima u bg-u odlichnih muzichkih deshavanja,kvalitetnih....samo nisu propraceni medijima,ali nije ni potrebno....ja sam proshle godine svake nedelje gledao po 2-3 koncerta,shto po salama muzichkih shkola,neke na kolarcu i na filharmoniji,a neke u sava centru i madlenijanumu,i uvek su bili maximalno popunjeni,a sreca je bila shto sam za gitarska deshavanja dobijao besplatne karte preko profesora,a za deshavanja solo pevacha preko najboljeg ortaka....ocu da kazhem,koga zanima samo neka se raspita,ima deshavanja stalno,samo treba biti u toku.....

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Ovo sam zapazio i ovde na forumu i ovako uopste iz razgovora sa raznoraznim ljudima... svako ko hoce da ispadne muzicki pametan, obavezno u jednom momentu mora da provuche ideju: ...a klasika je posebna pricha. U fazonu, van konkurencije je, o tome nema sta da se polemishe...
    ...to je naj, onako kako su nas uchili u skolama i time se nebavimo (a najcesce nit' slusamo nit' razumemo )

Aman ljudi, bre, da se ne lazemo i klasika je ko i ovo danas, patila od cigu-ligu, tralala sindorma. I ti klasicari su ljudi bre, imaju dushu, greshe, nisu Bogovi majku mu pa da im je svaka stvar bila apsolutno jedinstvena i originalna i antologijska.
    Ok, sad bez zezanja, da se razumemo... ima iz klasike jedno solidno tutze anotlogijskih dela, ali ima i izmedju njih gomilu obichne prepisivachine i prekomponovanja jednog te istog. Nije bre, sve sto je Mocart napisao vrhunski...
    Ono sto je mene oduvek najvise nerviralo u klasici je da ima jako malo koncerata i simofina koje mogu u celosti da se odslusaju, a da neki deo ne smara. Koliko puta ste sebe uhvatili u mislima: Prodje onaj deo...jao sad ide ono smaranje 5 minuta, pa tek onda ono grand finale sa onim fenomenalnim delom koji me ponese... isl.

A'e bre, nije klasika vrh muzicke umetnosti
    Realno...

Učlanjen
    17.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

jeste:|....bash si objektivan e:|....chim si ti pomenuo mozarta odma`znam da si od onih koji ne znaju bash nishta o klasici......i ja na kompu imam na hiljade klasichnih dela,i svako odslusham od pochetka do kraja:|....sa uzhivanjem.....ma:|

Učlanjen
    25.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Kad_LupimLupim
    Ovo sam zapazio i ovde na forumu i ovako uopste iz razgovora sa raznoraznim ljudima... svako ko hoce da ispadne muzicki pametan, obavezno u jednom momentu mora da provuche ideju: ...a klasika je posebna pricha. U fazonu, van konkurencije je, o tome nema sta da se polemishe...
    ...to je naj, onako kako su nas uchili u skolama i time se nebavimo (a najcesce nit' slusamo nit' razumemo )

Aman ljudi, bre, da se ne lazemo i klasika je ko i ovo danas, patila od cigu-ligu, tralala sindorma. I ti klasicari su ljudi bre, imaju dushu, greshe, nisu Bogovi majku mu pa da im je svaka stvar bila apsolutno jedinstvena i originalna i antologijska.
    Ok, sad bez zezanja, da se razumemo... ima iz klasike jedno solidno tutze anotlogijskih dela, ali ima i izmedju njih gomilu obichne prepisivachine i prekomponovanja jednog te istog. Nije bre, sve sto je Mocart napisao vrhunski...
    Ono sto je mene oduvek najvise nerviralo u klasici je da ima jako malo koncerata i simofina koje mogu u celosti da se odslusaju, a da neki deo ne smara. Koliko puta ste sebe uhvatili u mislima: Prodje onaj deo...jao sad ide ono smaranje 5 minuta, pa tek onda ono grand finale sa onim fenomenalnim delom koji me ponese... isl.

A'e bre, nije klasika vrh muzicke umetnosti
    Jedan od mojih omiljenih citata kaže
    "Vreme je najmerodavniji sudija"
    i ono što ostane od sadašnje muzike će jednog biti nekakva klasika

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Ima i metalaca koji slusaju samo metal, stagod izaslo u toj formi i da im bude dojaja i nista drugo ne treba, ima tako ljudi koji vrte sav hip-hop, sav techno, sav trance, sav reggae itd... pa ipak ti zanrovi nisu jedini, naj i nenadjebivi. Ne vidim po cemu klasika ispada iz tog sablona.
    A Mocarta sam pomenuo vise onako figurativno, kao najpoznatijeg predstavnika klasike najsirim narodnim massama.

@Tihi
    Pa bas je vreme i pokazalo da je samo jedan mali deo klasike ostao reprezentativan, a ostatak je bio samo varijacija na temu.
    Realno...

Učlanjen
    25.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

@Tihi
    Pa bas je vreme i pokazalo da je samo jedan mali deo klasike ostao reprezentativan, a ostatak je bio samo varijacija na temu.
    Ne znam, možda i grešim
    ali za mene su klasika i ozbiljna muzika dva različita pojma

Učlanjen
    25.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

& kako misliš da ti protumačim poruku kad pročitam
    NickName - Kad_LupimLupim

stvarno je dobar
    svaki put me nasmeje
    ali se i zapitam da li lupa ili je ovaj put ozbiljan
    pozdrav i bez ljutnje

Učlanjen
    17.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Ima i metalaca koji slusaju samo metal, stagod izaslo u toj formi i da im bude dojaja i nista drugo ne treba, ima tako ljudi koji vrte sav hip-hop, sav techno, sav trance, sav reggae itd... pa ipak ti zanrovi nisu jedini, naj i nenadjebivi. Ne vidim po cemu klasika ispada iz tog sablona.
    A Mocarta sam pomenuo vise onako figurativno, kao najpoznatijeg predstavnika klasike najsirim narodnim massama.

@Tihi
    choveche,klasika nije zhanr,klasika je koren,osnova a sve ostalo je samo produzhena ruka klasike....veruj mi,uchim harmonizaciju i muzichke oblike vec cetiri godine,a slusham i rock i metal i rep i sve ostalo,a klasika je po lepoti,po komplexsnosti po originalnosti,po zahtevnosti
    udaljena od svih ovih zajedno kao sunce od zemlje.....i ko **** mozarta i shire narodne mase,mase ejjjj pa mase su i stvorile ovu muziku koju si naveo jer nikad nisu mogli da shvate i razumeju lepotu klasike,nego je bilo ``jebesh brate ovo,daj dva majmuna da udaraju istu ritmichku liniju na nekim bubnjevima,daj jednog majmuna da svira sve ukupno dva akorda paralelno sa ritmichkom linijom,i daj jednu budalu koja ce da peva u tercama da bi sve to kolko tolko zvuchalo skladno``shto prostije to bolje,samo da se ne muchimo da bilo shta kompleksnije razumemo,zar to nije moto ljudi poslednjih 100 godina

Strana 1 od 9 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Klasična muzika
    Autor JaH_G|rL u forumu Klasična / Ozbiljna
    Odgovora: 2025
    Poslednja poruka: 09.11.2017., 19:02
  2. DA LI JE KLASICNA MUZIKA MRTVA?
    Autor maldaneri u forumu Muzika
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 10.11.2007., 01:39
  3. klasicna muzika