Uslov za trecu godinu za cetvorogodisnje studente po starom programu
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Uslov za trecu godinu za cetvorogodisnje studente po starom programu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Uslov za trecu godinu za cetvorogodisnje studente po starom programu

Student sam trece godine ekonomskog fakulteta u Subotici. Kao sto svi i znamo, svi fakulteti drzavnih univerziteta su doneli nove statute po kojima vise nema obnavljanja godine. Zanima me sta se moze desiti sa studentima ( koji studiraju po starom cetvorogodisnjem ili petogodisnjem programu) koji nedaju uslov za cetvrtu godinu. da li tada po automatizmu prelaze na bolonju i ponovo moraju da slusaju trecu godinu koja je zavrsna (iako su neke ispite polozili iz trece godine) ili ce se mozda studentima omoguciti da upisu cetvrtu godinu (naravno sa novcanom nadoknadom po ispitu) i da je slusaju ali bez mogucnositi da polazu ispite iz 4 godine dok nepoloze ispite iz trece.
    Poucno koristite informacije

Primećen član
    Učlanjen
    21.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Uslov za trecu godinu za cetvorogodisnje studente po starom programu

Citat Original postavio nemanja24
    Student sam trece godine ekonomskog fakulteta u Subotici. Kao sto svi i znamo, svi fakulteti drzavnih univerziteta su doneli nove statute po kojima vise nema obnavljanja godine. Zanima me sta se moze desiti sa studentima ( koji studiraju po starom cetvorogodisnjem ili petogodisnjem programu) koji nedaju uslov za cetvrtu godinu. da li tada po automatizmu prelaze na bolonju i ponovo moraju da slusaju trecu godinu koja je zavrsna (iako su neke ispite polozili iz trece godine) ili ce se mozda studentima omoguciti da upisu cetvrtu godinu (naravno sa novcanom nadoknadom po ispitu) i da je slusaju ali bez mogucnositi da polazu ispite iz 4 godine dok nepoloze ispite iz trece.
    Po kom statutu si upisao, po tom i zavrsavas, osim u slucaju obnavljanja nekoliko godina. U stvari, svaki fakultet odredi koliko godina student ima za zavrsetak studija po starom statutu, a to je obicno dovoljno. Dakle, taj novi statut se tice samo tekuce prve generacije bolonjaca. Mada sam cuo da je Bogoslovski fakultet celu zavrzlamu resio tako sto su sve godine odjednom presle na Bolonjski program... Uostalom, raspitaj se kod svog referenta na faksu...

Slične teme

1. Da li sam pogresila sto sam upisala trecu?
    Autor barbie_girl92 u forumu Škole
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 06.02.2011., 10:49
  2. uslov za upis u narednu godinu studija
    Autor law956 u forumu Arhiva
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 11.06.2009., 22:23
  3. Slučaj Pahomije ušao u treću godinu
    Autor katana_blade u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 06.03.2005., 22:49
  4. Programu DOS-u