Da li si veštica - Lovac

djidjo

Primećen član
Poruka
532
Čitate li "Da li si veštica" ili "Lovac"?

Obe knjige je napisao Jan Širka. Autorska su izdanja.

Iako svaka za sebe, obe govore o ljudskim prirodama ili prirodi, ali i drugoj strani svake ljudske ličnosti. Upravo zbog te diaboličnosti, polnosti i bipolarnosti naše vrste napisane su dve knjige. Autor za njih kaže da su priručnici?! Mnogi ga prekorevaju zbog toga, ali neka mu je ta skromnost, lažna ili već kakva da je, dozvoljena.
Kako doći do ovih knjiga?
U Novom Sadu se nađu u ponekim knjižarama, na par mesta u Beogradu, Podgorici, Kruševcu... Za ostala mesta teško.
Možda vredi pokušati preko lične poruke za djidjo.
 
Muka dok se dođe do knjiga. Vredi istrajati.
Obe sam pročitala, isčitala. Čitam ih i dalje. Teško da ću ih ispustiti. U njima sam našla odgovore na mnoga pitanja.
Postoji jedna nit koja prati obe knjige. Tera čoveka da se znoji, pokrene, pa čak provede i besane noći. Tera da nađemo odgovore u sebi i to uspeva.
Knjige su mi bile otkrovenje. Razrešile su mi mnoge muke. I sada ih čitam kada me nešto zvizne. Držim ih uz sebe. Postale su deo mene.
 
:oops: Hm.....Da li si vestica?
Ako bi se pojam PRIRUCNIK tumacio kao UVEK PRI RUCI,u tom slucaju knjiga zapravo i jeste prirucnik.
Knjiga je napisana jednostavnom terminologijom,recima koje su za svakog prijemcive.Nema filozofije-pogledaj U sebe....BUDI ONO STO JESI....to je i razlikuje od vecine knjiga.
Autor,na sebi svojstven nacin,navodi citaoca da upozna samog sebe.Taj nacin je nenametljiv,bez tereta i osecaja teskoba.
Knjiga je IPAK namenjena hrabrima...da li je lako biti svestan sebe?U prepoznatljivom stilu receno NEMA LAZI NEMA PREVARE....
Verujem da ce,nakon sto procitaju knjigu,mnoge zene voleti da ih nazivaju MOJA OMILJENA VESTICE!!!
 
Pročitala sam i dopada mi se.

Bila su mi izuzetno zabavna poglavlja o detinjstvu, odrastanju i odnosima u porodici. Stil je odmeren,prijatan, inteligentan i lak za praćenje.
Možda bih mogla da primetim da se neke specifičnosti koje su navedene a koje se vezuju za "veštice" odnose na mnogu decu a kasnije i žene, ali možda je to i bila namera autora (nikad ne možemo sa stoprocentnom sigurnošću znati šta je pisac hteo da kaže) Sviđa mi se kako su korišćne poslovice i izreke. Metodičnost i smirenost u izlaganju doprinose prijatnosti prilikom čitanja.
 

Back
Top