Nesto sto ucini da zadrhtim

Karijatida

Početnik
Poruka
33
Za pocetak, napisacu vam odlomak iz jednog jako lepog romana LJ.Habjanovic Djurovic, u zelji da vas podstaknem da pisete o tome sta vas ucini da zadrhtite...

"Postoji u meni mnogo čežnji, i mnogo težnji, i još više želja, neostvarenih maštanja i sveta iz oblika. Da li ću se ikada prizemljiti, ni sam ne znam, a i ne želim. Želim uvek biti dete, jer jedino tako mogu da opravdam ponekad suze u svojim očima....
 
Karijatida:
Za pocetak, napisacu vam odlomak iz jednog jako lepog romana LJ.Habjanovic Djurovic, u zelji da vas podstaknem da pisete o tome sta vas ucini da zadrhtite...

"Postoji u meni mnogo čežnji, i mnogo težnji, i još više želja, neostvarenih maštanja i sveta iz oblika. Da li ću se ikada prizemljiti, ni sam ne znam, a i ne želim. Želim uvek biti dete, jer jedino tako mogu da opravdam ponekad suze u svojim očima....
Jako lepo...I slazem se u potpunosti...
 
U rane letnje veceri, negde u ravnici, dok je zito jos zeleno...pa kad dune onaj vecernji lahor i podigne prasinu sa moje duse...tada pogledam u to sunce sto seda i postane mi na samo jedan jedini sekund jasno zasto smo svi tu na Zemlji koja je ponekad tako lepa!
setim se tebe u veceri rane
kada u meni rastes kao lipa
i bujaš svoje mirisave grane...
 
tvoje oči zabrađene u tišinu, plutaju po mome telu pod oblakom...nežne skuti noći i samo tvoje i moje tlo... tvoj poljubac koji drhti kao list pred kišu...sve tvoje...Ponovo će duga presecati nebo puno ptica. Na otoku čežnje sama sedim i čekam te da me podsetiš kako se voli...
 
Sletjele su ptice
U svijest
U Nju
Pa podrhtava
Kao žito okrvavljeno makovima
I krv joj pjeva
U svakoj veni
U svakom maku
Po tijelu što cvjeta
U svakoj ženi
Krv pjeva
I udara u glavu
I oduzima joj dah pun života
A ona – oči užasnute od sreće


Suzana V. Spasonovska
 
VolimSunce:
ili...

...Neprestane strele iz tvojih ociju cine da je moj bol uvek svez...

Tagore

Da, Tagore je fantastican...
"Ceznem da ti kazem najdublje reci koje ti imam reci; ali se ne usudjujem strahujuci da bi mi se mogla nasmejati.
Zato se smejem sam sebi i odajem tajnu svoju u sali.
Olako uzimam svoj bol strahujuci da bi to mogla ti uciniti..."

Ali ovaj koji si naveo/la je neverovatno snazan...
 
eldarion:
Da, Tagore je fantastican...
"Ceznem da ti kazem najdublje reci koje ti imam reci; ali se ne usudjujem strahujuci da bi mi se mogla nasmejati.
Zato se smejem sam sebi i odajem tajnu svoju u sali.
Olako uzimam svoj bol strahujuci da bi to mogla ti uciniti..."

Ali ovaj koji si naveo/la je neverovatno snazan...


Da taj stih je po meni najsnazniji, bar od onoga sto sam od njega procitala...
Genijalno zaista...
Mislim da je on jedini nobelovac knjizevnosti iz Indije, ali nisam 100% sigurna ...
Eto, malo da upotpunimo o Tagori ;)
Poz!
 
Moje srce, ptica divljine,
naslo je svoje nebo
u tvojim ocima.
One su kolevka jutra,
one su carstvo zvezda.
Moje su pesme potonula
u dubine njihove.
Pusti me samo da se vinem
u to nebo,
u njegovo osamno bespuce.
Pusti me samo da delim
njegove oblake,
da sirim krila u sjaju
njegovog sunca.

R.Tagore

Kad je već pomenut:smile:
 
Pretrci preko linije
zivota moga
Otkini cvet tuge moje
kad ostanem sama
da budem srecna
prosipajuci spektar
ruzicaste boje

pink.jpg
 

Back
Top