Zov prirode ili zov intelekta

T-Zex

Veoma poznat
Poruka
13.698
Hajde da pokusamo da otvorimo novu vrstu polemike u musko - zenskim odnosima...

Da li danas preovladjuje animalnost ili intelekt u ljubavno-sexualnim odnosima?
Gde je granica i kako se razdvaja zivotinjsko od ljudskog u svakom od nas?
Ako se kunemo u prirodu, zna se kako su tu regulisani odnosi. Zasto onda zloupotrebljavamo intelekt da bi smo opravdali animalna ponasanja?

Za primer - u prirodi muzjak juri zenku da je oplodi, a onda ode dalje. Zenka se kao pravi, ali uvek biva yebena od strane najjaceg muzjaka. Dodje porod, nova generacija, muzjaka nidje...
Koja je sad razlika izmedju nas i zivotinjki, ako se sve to vrlo slicno desava i medju nama?
Da li uopste vise neko prepoznaje emotivno stanje pripadnosti, ljubavi, a ne samo zaljubljenosti i primarnih potreba?
 
pa, sta znam... valjda ne mogu da imam seks sa njom ako nije pametna, niti da pricam sa njom ako nije seksip... ma... daaaa.... koliko cesto ste vi drugi? ja stalno... draga, sta mislis o meni? jao, dragi, ja stvarno ne umem da procenim... pre tebe sam imala samo jednog decka... i bila je duga veza...
ali si ti bolji od njega... najstvarnije...
 
Sto se zivotinja tice ogroman broj vrsta u zivotu ima samo jednog partnera sa kojim ostaje do kraja zivota, sto je manje od prosecnog broja partnera koje u zivotu imaju ljudi...mislim da bismo trebali redefinisati pojam animalnog...
Sem toga zivotinje nemaju sex iz zadovoljstva vec iz potrebe za ocuvanjem vraste, ovde izuzimam majmune.

Sto se nas, ljudi, tice bolje je dok pratimo zov prirode u odabiru partnera...kad pocnemo da pratimo intelekt i gledamo da li smo na istom polozaju u drustvenoj hijerarhiji, kad pocnemo da procenjujemo novcano stanje partnera po meni to je gore od bilo cega.
Treba se drzati onoga sto ti srce govori, a to je mozda bas zov prirode.
Na takav "animalni" temelj lako je nadograditi ostatak onoga sto cini vezu!
 
twet-twet, divno receno, sazeto, jasno, konkretno i vrlo istinito.
dodala bih samo da je nemoguce napraviti granicu izmedju intelektualnog i animalnog kod ljudi, jer se te dve stvari prozimaju i cine nas upravo - ljudima! ukoliko bi jedno od ta dva izosytalo, ne bi smo pripadali vrsti kojoj pripadamo. bili bi ili zivotinje ili kompjuteri, na pr. iz tog razloga, mislim da je idealno ukoliko je moguce napraviti jednu dobru izbalansiranost animalno-intelektualnog u sebi, i na tim temeljima uspostavljati odnose sa drugima. jer, jedno bez drugog ipak ostavlja neke medjuljudske odnose sturim i nepotpunim. punoca odnosa sa nekim se upravo i ogleda u tome koliko su oba faktora zastupljena. i mislim d aje to upravo ono za cim svi mi tezimo, ma kom polu pripadali
 
NovaIsta:
twet-twet, divno receno, sazeto, jasno, konkretno i vrlo istinito.
dodala bih samo da je nemoguce napraviti granicu izmedju intelektualnog i animalnog kod ljudi, jer se te dve stvari prozimaju i cine nas upravo - ljudima! ukoliko bi jedno od ta dva izosytalo, ne bi smo pripadali vrsti kojoj pripadamo. bili bi ili zivotinje ili kompjuteri, na pr. iz tog razloga, mislim da je idealno ukoliko je moguce napraviti jednu dobru izbalansiranost animalno-intelektualnog u sebi, i na tim temeljima uspostavljati odnose sa drugima. jer, jedno bez drugog ipak ostavlja neke medjuljudske odnose sturim i nepotpunim. punoca odnosa sa nekim se upravo i ogleda u tome koliko su oba faktora zastupljena. i mislim d aje to upravo ono za cim svi mi tezimo, ma kom polu pripadali
A dobar deo nase psihe i nagona odradi svoje a da smo sasvim nesvesni toga. Srecom, ljudi su obdareni intelektom izmedju ostalog i zato da bi mogli da se ograde od iskljucivo animalnih nagona, te da nekad i uz pomoc razuma izaberu partnera. Ko bude umeo da uspostavi ravnotezu izmedju te dve stvari, ima sansu da bude srecan u vezi
 
NovaIsta:
twet-twet, divno receno, sazeto, jasno, konkretno i vrlo istinito.
dodala bih samo da je nemoguce napraviti granicu izmedju intelektualnog i animalnog kod ljudi, jer se te dve stvari prozimaju i cine nas upravo - ljudima! ukoliko bi jedno od ta dva izosytalo, ne bi smo pripadali vrsti kojoj pripadamo. bili bi ili zivotinje ili kompjuteri, na pr. iz tog razloga, mislim da je idealno ukoliko je moguce napraviti jednu dobru izbalansiranost animalno-intelektualnog u sebi, i na tim temeljima uspostavljati odnose sa drugima. jer, jedno bez drugog ipak ostavlja neke medjuljudske odnose sturim i nepotpunim. punoca odnosa sa nekim se upravo i ogleda u tome koliko su oba faktora zastupljena. i mislim d aje to upravo ono za cim svi mi tezimo, ma kom polu pripadali
Tek sad videh sve sto si napisala, ispade da te kopiram! Bitno je da smo se slozili
 
2pike:
A dobar deo nase psihe i nagona odradi svoje a da smo sasvim nesvesni toga. Srecom, ljudi su obdareni intelektom izmedju ostalog i zato da bi mogli da se ograde od iskljucivo animalnih nagona, te da nekad i uz pomoc razuma izaberu partnera. Ko bude umeo da uspostavi ravnotezu izmedju te dve stvari, ima sansu da bude srecan u vezi
ovo je najvaznije...
 
svi mi imamo mogucnost da budemo ljudi. to sto neki ostanu zivotinje, ili zivuljke celi zivot njihova je stvar (i seks najmanje veze ima sa tim).

seks i intelekt nisu suprotstavljeni.
ljubav i seks ili ljubav i intelekt takodje nisu suprotstavljeni.
mozda kod defektnih ljudi.
 
medved_bg:
i ako jedan ugine, onaj drugi ostaje samac do kraja svog zivota.
Yep... mada je ovo vec napisala tweet-tweet, na predhodnoj strani, samo nisam citao, nego odgovarao direktno na temu. Svejedno poenta ostaje, ni kod zivotinja nije sve bash tako po principu: ubodem pa odem.
Izgleda da smo mi nasledili vishe razlicitih medjupolnih ponasanja od raznih zivotinjskih vrsta.

@tweet-tweet
Skoro je bilo negde rechi, pa sam napisao... Medju zivotinjskim vrstama, iz zadovoljstva, se sexaju jos jedino Delfini i Shimpanze. S tim, da ima jedne male, ali sustinski bitne razlike. Delfini se tako sexaju stalno, tokom cele godine, bez obzira kad im je sezona parenja. Dok Shimpanze tu zabavu praktikuju samo u okviru sezone parenja.
 
ja znam za krave da one mogu samo kad im dodje da se pare, a bikovi mogu uvek. ipak ih pustaju kod krava samo kada krave to hoce. i to mi je nekako lako da povezem sa zenama:) ja kad ne mogu- NE MOGU i tacka:) on treba da ceka kad ja mogu:) mislim, kad smo vec kod zivotinjskog carstva:)
ali, bitno je da od njega ipak mnoooogo zavisi da li ce meni da se hoce:) hm..ovaj, sta sam ono pametno htela da kazem...
a da, a sta mislite o "intelektualno-zivotinjskom" seksu? kad imate seks a za to vreme citate sekspira:) moze i spinoza:)
 

Back
Top