Kako uspavati 10-mesečnu bebu ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Kako uspavati 10-mesečnu bebu ?

Početnik lara27 (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Kako uspavati 10-mesečnu bebu ?

Drage mame,molim za pomoć ili ću ODLEPITI ! Moja Lana neće uveče da zaspi u svom krevetiću.Spava između mene i muža,uz sisanje.Ja sam kriva,jer sam je tako od malena naučila.Budi se na svakih dva,tri sata i traži siku.Probali smo da je ostavimo u krevetiću,ali ni ne spustim je,a ona krene u dreku.U stanju je po dva sata da histeriše,a onda se onesvesti i to u sedećem položaju.Ja mislim-sad je gotovo,hoću da je oborim da leži,a ona onda ispočetka.Ne znam gde nalazi toliko energije!?Probala sam noću da joj dajem flašicu,neće ni da je lizne.Kad dobije siku,zakoluta očima,siska 10 minuta i komira se narednih dva sata.Komšije nas gledaju "popreko",jer je toliko glasna,da ne mogu da spavaju.Molim Vas da mi pomognete,jer više ne znam šta ću !!!

Veoma poznat Jacqueline (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Podrazumevano Re: Kako uspavati 10-mesečnu bebu ?

To sto te gledaju komsije je najmanje bitno u celoj prici.Izbacite spavanje popodne.Imam 2 hiperaktivnih moja deca ne spavaju popodne tj.posle rucka od 2 godine.Budi odlucna i mozda uspes.Izdrzi njen plac 3-4 noci dok ne prihvati da mora da spava u kreveticu.U potpuno si nezavidnoj situaciji.Necu te kritikovati kako si pogresila ovo ili ono ti znas sta je najbolje za tebe i tvoju mrvicu.Spavanje u vasem krevetu nije.Poljubac za mrvicu nevaljalicu

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Vestica mala. To nije normalno koliko mogu da vriste bebe. I posle im nista ne fali, a ti se raspadas psihicki i fizicki. Deset meseci.Nema tu leka. Sredice se kad prohoda.

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Moj sinak ima sad će 13 meseci i još uvek mora da zaspi u našem krevetu i budi se noću da sisa. neću da te obeshrabrujem, ali ja sam se pomirila sa time; odnosno našla sam lepu stranu u tome... to ne može da traje ne znam koliko, ali kad malo poraste neću imati ni najmanju grižnju da se nismo dovoljno mazili i da nismo dovoljno vremena provodili zajedno. neverovatno je kako brzop raste(u) i koristim svaki momenat, pa i te noćne da uživam u njemu; već sutra je veći. Pogotovo od kad sam počela da radim, lakše mi je da odem na posao ako smo se malo izmazili tu noć.[/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

ja obozavam da spavam pored svoje bebe

tesko mi je bez njega, osecam da je njegovo mesto sa nama

uzasno mi da ga sutnem sa strane...... on mi nije smetnja

moj sin se ne budi nocu, divno spava, oseca se sigurno

mozda se tvoja cerka plasi da ces je izbaciti iz kreveta i zato se stalno budi i kaci za sisu... za svaki slucaj...

kao sto rece mackica... i ja uzivam u svakom momentu... pomiris se jednostavno da ti zivot vise nije kao pre

tvoja cerka je licnost koju moras da postujes ako hoces da jednog dana ona postuje tebe
    I kick butt for fun!

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

dobro bre zene,kad se mazite s muzevima ako klinci spavaju izmedju?danju radite,primate posete,gledate tv,kuvate,nocu je dete tu...:-?

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

kada beba zaspi... to moze biti vec u 20h

a vikendom i preko dana (dok sin spava)

imamo dve spavace sobe
    I kick butt for fun!

Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Znala sam da cu da ispadnem vestica koja nije htela svoju rodjenu decu u krevetu pored sebe.

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

e, bas bezveze... ja sam pricala o sebi, a ne o tebi

pricala sam kako ja osecam, nema potrebe da vadimo iz konteksta

to je tako... uzaludno

Svaka mama treba da nadje svoj nacin da pruzi maksimum svom detetu... nije bitno sta i koliko, nego da si dala koliko mozes... to je sve sto tvoje dete treba
    I kick butt for fun!

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]U ovom slučaju se apsolutno i potpuno slažem sa ratatat.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Ti je slobodno odvikavaj; daleko od toga da sam rekla da si veštica, ja sam samo rekla da je meni tako OK. I da, kad Stefan zaspi, oko 8-9, premestim ga u njegov krevet i imam sigurno par sati za maženje sa mužem...[/font]
    [font=Comic Sans MS][/font]
    [font=Comic Sans MS]A snalazimo se i na druge načine, ali to sad nije tema:razz: [/font]

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio lara27
    Drage mame,molim za pomoć ili ću ODLEPITI ! Moja Lana neće uveče da zaspi u svom krevetiću.Spava između mene i muža,uz sisanje.Ja sam kriva,jer sam je tako od malena naučila.Budi se na svakih dva,tri sata i traži siku.Probali smo da je ostavimo u krevetiću,ali ni ne spustim je,a ona krene u dreku.U stanju je po dva sata da histeriše,a onda se onesvesti i to u sedećem položaju.Ja mislim-sad je gotovo,hoću da je oborim da leži,a ona onda ispočetka.Ne znam gde nalazi toliko energije!?Probala sam noću da joj dajem flašicu,neće ni da je lizne.Kad dobije siku,zakoluta očima,siska 10 minuta i komira se narednih dva sata.Komšije nas gledaju "popreko",jer je toliko glasna,da ne mogu da spavaju.Molim Vas da mi pomognete,jer više ne znam šta ću !!!
    Mače, da ti kaže majka troje dece: odvikavaj ti to pod hitno od sisanja! To joj je čisto navika (loša), ne može od toga da se najede dovoljno, zato se i budi, i ne možeš da izađeš iz začaranog kruga. Verovatno slabo jede ostalu hranu. Odvikni je i videćeš kako će lepo da počne da ručka i da spava. Odvikavanje od dojenja: namazati siku džemom od šljiva, a odozgo so, ili med a odozgo so. Jeste da glupo zvuči, ali dovoljno je da joj jednom ili dva puta podmetneš dudu sa namazom, i neće je se više setiti. Sve najbolje želim, javi kako ide!

sanja
    Guest

Slazem se, osim za odvikavanje od sisanja, moja beba uopste nije sisala pa ne znam.. Jos uvek je uspavljujem tako sto pogleda 10 minuta Nodija sa naseg velikog kreveta, udrema se, onda idemo da "trazimo gde se sakrio nodi", legne mo i pricam joij pricu o brodu... To najcesce trazi, kad je pitam koju cemo pricu ona kaze kisha, nodi, boda (brod)... Zaspi za par minuta, kad ucvrsti san prenesemo je u krevetac i to je to, jos od njenog 5-6 meseca jer nije volela uspavljivanje u rukama. Ako se probudi nocu i zove, dobije vode ako trazi, zaspi za 5 min. izmedju nas i prenesem je... I sto se vise umori, od setnje ili novih utisaka, beba lakse zaspi..

Kad god pocne da se dere, sto se udarila ili iz razonode, samo joj skrenem paznju (vidi zuti autobus, gde je otisao meda, kako kuca mase repom..) i zaboravi zasto je galamila.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Не бих да звучим као наџак баба....све је то лепо, и мажење са бебом, и све....

Само један пример: имам једног рођака, осми разред је био тада, пре пар година... Висок, рукометаш, девојчице из школе се ломиле за њим... Посвађао се нешто са мамом у току дана и надурио се на њу, неће да говори са њом. А мама мирно:''Не бринем се ја, одљутиће се он до увече!'' На питање како је ткао сигурна, она одговара:''Па зато што не може да заспи без мене!''
    Испостави се да синак од два метра и 15 година и даље спава са мамом у кревету (тата је у другом), јер је тако ''навикао од малена'' и никако да се одвикне. Мама није имала срца да почне да га одвикава док је био млађи, ''да се још мало измазе'', а сада он не сме да заспи ако она није поред њега....

Тек толико....
    Прошло је пар година од тада.... Знам да сада има девојку....не знам само да ли и даље спава са мамом...

Elita
    Učlanjen
    14.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

moja su deca veca,ali tako si me vratila par godina u nazad.nama su se svi smejali kako smo uspavljivali nasu decu.stavimo ga u kolica pa odsecno i snazno cimamo par minuta. jadno dete,valjda mu se i pomuti u glavi ,pa zaspi.kad ucvrsti san,prebacujemo u krevetic.a onda smo radili nesto zbog cega su se pedijatri zgrazavali,ali stvarno nismo mogli da izdrzavamo deset budjenja za noc.naspem u 5-6 bocica po prst slatkog caja i poredjam uz samu ivicu krevetica. jako brzo su naucili kad se probude da napipaju bocicu i popiju par gutljaja.grozno je, jer slatki caj kvari zube,ali tako smo se spasavali.

Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Nismo se razumele.Nisam ni mislila da ste me vi nazvale vesticom vec ja imam osecaj da sam vestica posto ja svojoj deci nisam dozvoljavala da spavaju izmedju tate i mame.Smatrala sam da cemo kvalitetnije odmoriti i bebe i ja ako spavamo samostalno.Mazimo se mi pred spavanje i onda svako u svoj krevet.Veruj mi spavali su samnom kad su bili bolesni i to traje par dane i posle nece u svoj za zivu glavu.Opasni su klinci i slazem se svaka majka zna najbolje sta je za njeno dete dobro!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Gospode! Da namaže med pa so? To je užasno.

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Citat Original postavio Tosicka
    Nismo se razumele.Nisam ni mislila da ste me vi nazvale vesticom vec ja imam osecaj da sam vestica posto ja svojoj deci nisam dozvoljavala da spavaju izmedju tate i mame.Smatrala sam da cemo kvalitetnije odmoriti i bebe i ja ako spavamo samostalno.Mazimo se mi pred spavanje i onda svako u svoj krevet.Veruj mi spavali su samnom kad su bili bolesni i to traje par dane i posle nece u svoj za zivu glavu.Opasni su klinci i slazem se svaka majka zna najbolje sta je za njeno dete dobro!
    imam identicno misljenje
    a helenina prica je jeziva,brrrrr bljaks!

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Zena iz Helenine price ima ocigledno potrebu za bliskoscu koju nije ispunila u detinjstvu, pa kompenzuje na veoma neproduktivan nacin. Njena je prica o mamama koje guse svoju decu, a ne o onima koje postuju svoju.

Dete treba da se oseca sigurno i ima poverenje u roditelje, da tako izraste u jednu samostalnu licnost. Ako je stalno frustrirano slabe su sanse da ce postici svoj maksimum...

Treba da slusate svoju decu. Tako cete im pomoci da izgrade samopouzdanje.

Evo moj dasa je takav pricljivac da divani i sa igrackama.... mene odusevilo jer sam se trudila da ga slusam i razumem ... i on sada tako samouvereno ukazuje i smatra plisanim drugarima
    I kick butt for fun!

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

4 Tosicka
    da moj sin nije odbijao krevetic i on bi tako spavao (kao tvoja deca)
    i ja sam mislila kao ti, ali meni je veca muka da se stalno budim i proveravam da li dise.... a i moj muz radi istu stvar
    mirniji smo kada svi zajedno lalamo ... za sada
    I kick butt for fun!

Primećen član gudajoka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Mislim da carobnog resenja nema. Deci jednostavno ne vredi nametati nesto dok sami ne sazru za to, sto puta sam se u to uverila. Jedino da pokusavas povremeno i ako se buni, vratis se na staro. I tako probas pomalo dok jednog dana vidis da se ne buni i ostavis ga tamo gde jeste.
    Mi nikada nismo zajedno spavali (moj strah da cu ugusiti bebu jer jako cvrsto spavam) ali je njen krevetac bio tik uz moj, pa su nas samo resetkice od krevetica delile. I to je dobro, osetim njen dah, mogu da je pomazim a opet nismo u istom krevetu. Kad smo odlucili pomeriti krevetac malo dalje na drugo mesto, probali smo jednom -dva puta, kad je krenula dreka samo smo ga vratili nazad. Jednog dana smo ga premestili, ona je legla i zaspala bez reci i jednostavno je ostalo tako. E onda je doslo odvajanje u svoju sobu koje je proslo bez ikakvih problema, osim sto i dan-danas nekada tokom noci zove da je prenesemo kod nas i to mi ne smeta...

sanja
    Guest

Moja cerka ne trpi vrucinu, kao ni muz, i ovih noci se vrti po svom krevetu i toliko lupa po onim drvenim sipkicama da me probudi. Nikad nisam imala frku da li dise (a sto ne bi) i cak je izmedju njenog inaseg kreveta pletena fotelja, ne vidi me kad se probudi, ali joj se obratim i dovoljno joj je. U krevetu je njen meda i kad se probudi, ako nije uplasena od sna ili tako nesto, lepo se igra i brblja dok nas ne razbudi. A onda ujutru kaze "Mama, njam njam..." i nema razbudjivanja, odmah je spremna za pricu ili trckaranje.

Početnik lara27 (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ne znam sta cu...Toliko je slatka,da kad mi se nasmeje,ja procvetam od srece i sve zaboravim,a kad krene da histerise,"brisala bih pod" sa njom! Zao mi je da je odbijem od sise,posto preko dana ne sisa (sem kad se uspavljujemo ).Lepo ona i jede.Veliki je gurman,jer nece nista sto nije zacinjeno bar malo.Ne vredi ni da spavam pored kreveta,niti da je mazim,pricam ili pevam,ako ne moze da sisa.Zaspi,pa je prebacim u njen krevet,ali to je kratkog veka,jer eto nje za sat ,trazi svoje.Inace je mali vrag,vec sama hoda,a nema ni punih 10 meseci.Kada galamimo na nju, ona bude jos gora.Ne vredi ni pecka po guzi, nista.To je mala licnost za sebe,tako da ja iz svega navedenog zakljucujem da dok sama ne odluci,mi tu nista ne mozemo.Cak je i dudu i prst sisala samo u prvom mesecu.Posle mesec dana,nije bilo sanse vise joj ugurati ni jedno,jer se ona tako smislila.

Zainteresovan član maksily (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Ajde sad da se i ja napravim pametna, mada moja beba ima tek malo vise od mesec dana. Ali od prvog dana smo po kratkom postupku, zna se gde se spava, kad se jede i ostalo, drzanja na ruke nema sem kad je nesto boli, a sto ce da place pa to joj j posao, plakace par dana i videce da ne moze. Mozda zvuci surovo ali mi super funkcijonisemo.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Citat Original postavio gudajoka
    Mislim da carobnog resenja nema. Deci jednostavno ne vredi nametati nesto dok sami ne sazru za to, sto puta sam se u to uverila. Jedino da pokusavas povremeno i ako se buni, vratis se na staro. I tako probas pomalo dok jednog dana vidis da se ne buni i ostavis ga tamo gde jeste.
    ...
    Slazem se sa ovim.

Moj sin je poceo sam da se uspavljuje negde oko 5 meseca. Svaki dan smo imali isti ritual, u isto vreme kupanje, u isto vreme bih ga stavila u krevetic i dala igracke. Uglavnom bi nakon odredjenog vremena poceo da se buni i trazio bi da ga uzmem. Nisam ga nikad ostavljala da place, nisam bas pristalica takve metode uspavljivanja. Jedno vece me je iznenadio i sam zaspao...
    U ovom periodu smo i izbacili nocno dojenje tako sto sam mu davala dudu umesto sike (iako preko dana nikad nije hteo da je koristi). U pocetku se bunio, posle sve redje, pa ju je prihvatio da bi na kraju prestao da se budi i prespavao celu noc.
    Nas su poremetila dva preseljenja sto se poklopilo i sa mojim povratkom na posao tako da smo trening samostalnog uspavljivanja morali vise puta da ponavljamo.

Znaci, slazem se da deci ne treba silom nista nametati, medjutim, ne smes ni upasti u zamku i dozvoliti da ona bude ta koja tebi namece ono sto i sama znas da za nju nije dobro.
    Tesko jeste, ali kao sto vec neko rece, sve to tako brzo prodje...

Obećava Ren (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio maksily
    Ajde sad da se i ja napravim pametna, mada moja beba ima tek malo vise od mesec dana. Ali od prvog dana smo po kratkom postupku, zna se gde se spava, kad se jede i ostalo, drzanja na ruke nema sem kad je nesto boli, a sto ce da place pa to joj j posao, plakace par dana i videce da ne moze. Mozda zvuci surovo ali mi super funkcijonisemo.
    Ne zvuci i nije surovo.
    Mi smo sa nasom decom od prvog dana imali ustaljeni ritual.
    Za ustajanje, za jelo, za setnju, za kupanje, za spavanje.
    Naravno, od toga se moralo ponekad odstupiti, ali smatrali smo da neki red mora da postoji i da je to u detetovom interesu, da se zna kad se sta desava, a ne da jedan dan spava do 11, drugi dan da se kupa u ponoc i slicno (a sto neki roditelji rade) nama je to neshvatljivo - izvoditi bebu od 3 meseca po restoranima do kasnih vecernjih sati, nije tema, ali sad sam se setio da i toga ima.
    Spavanje sa roditeljima u krevetu nije preporucljivo i sa pedijatrijske tacke gledista - nazalost, najveci broj beba umrlih zbog "SIDS" je spavalo sa roditeljima u krevetu.
    Uostalom, kao sto i nama roditeljima treba prostora samo za nas, tako i bebama treba prostora samo za njih.

Slične teme

1. Kako uspavati dete koje ne voli da spava??
    Autor gudajoka u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 07.12.2015., 22:35
  2. Kako brzo uspavati decu od 2g i 4 g istovremeno?
    Autor brizna mama u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.05.2011., 01:06
  3. Kako naterati decka da mi napravi bebu?
    Autor Zefirra u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 03.01.2007., 23:05
  4. za bebu
    Autor clan patrole u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.12.2004., 11:03

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku