MyQL и Access, једноставно питање

toxi

Zainteresovan član
Poruka
379
У десктоп програмирању, на пример за књиговодствене програме, да ли се обично користи Access база података или нека друга( серверска)?

И ово... Скинуо сам са интернета MySQL Server 5.0 али не знам шта треба још да скинем да бих могао да "дизајнирам" базу као што се то ради у нпр. Access-у( дакле јел има неки GUI алат за то? ) ...

Ова литература што сам учио из ње... Нигде се не помиње како да "из кода" правим нпр. табеле и саме базе већ само како да манипулишем подацима који се налазе у тој бази. Где могу да научим како да из кода направим нпр. Access базу негде на хард диску? Ја сам то радио тако што у Micorosoft Access програму направим базу и све потребне табеле и све то, па онда ту базу користим из свог програма. Али дакле не знам како да ту базу директно из програма направим...?
 
Access ti je dovoljan, ako ti ne trebaju baze sa nekim ogromnim brojem unosa. Za neke vece projekte tu je SQL.
Netreba ti nista dodatno za MySql, sem administratorske konzole koja dolazi sa njim. Pogledaj malo dokumentaciju, neke osnovne SQL komonde nebi trebalo da ti prave problem, a medju njima je i kreiranje tabela, kolona, citanje, pisanje itd itd
 
Ја бих да користим базе из С# језика и знам све то да повежем са мојим програмом, а и SQL сам почео да учим( знам шта значи SELECT и тако те наредбе :D ). Али види... Имам 6-7туториала о SQL језику и свуда се објашњава синтакса тог језика али не цела - односно нигде не пише како да направим саму базу већ само како да је користим, додајем табеле и слично.
И онда не знам како да направим, из свог програма, неку празну Access базу на хард диску... Ако може неки пример за то...
 
ОК људи, хвала вам - успео сам нешто да урадим...
Ово што рече BeerManSrbija, преузео сам програм а и извалио сам( донекле) како то иде са конзолом. Тако да ми је сад све OК што се тиче MySQL-a.
Access зеза још увек ал' мислим да ће да проради :D

Хвалаааааааа :)
 

Back
Top