bol u grudima

  • Začetnik teme pitam se pitam se!
  • Datum pokretanja
P

pitam se pitam se!

Gost
vec par god,sam osetila bol u grudima,toliko jak,da imam osecaj kao da mi se cepa u predelu srca,ispod rebara,sa svakim udisajem vazduha.i nashla sam nachin,da, kad mi se to desi,jednostavno,duboko udahnem i zadrzim vazduh u plucima koliko god mogu da izdrzim...i tada bol popusti,mogu normalno da dishem.recite mi molim vas o chemu se radi?da napomenem:u mojoj porodici niko nije imao srchanih problema,i da li ce se otkriti shta je,kada nemam tih tegoba,ili moram momentalno kod dr,kad mi se to desi?unapred zahvalna
 
Postoje vec teme sa istom problematikom pa mislim bar 3 ako ne i vise,ali dobro jos jednom cu ponoviti.Osnovno kad se iznose tegobe je da se kaze koliko imas godina jer nije isto ako imas 20 i 60 godina.
Pretpostavicu da pripadas mladjoj populaciji,stvar se zove mialgia intercostalis,jaci spazam medjurebarnog misica...nema veze sa srcem,moze biti uzrokovano stresom(najcesce)ali i anemijom,npr.
Ako je starija osoba u pitanju svaki takav simptom se mora ispitati radi iskljucivanja ozbiljnih kardioloskih problema.
Za mladju osobu,terappija je tableta brufena ili diklofena,mozda i neki sedativ u manjoj dozi ali uglavnom to prolazi sponatano.
 

Back
Top