Oko 5500 košuljica PP mina

ma plakacemo mi za tim minama.... to je samo dokaz koja smo mi banana drzava, isto hoce i da urade sa tenkovima sada, kao oce da modernizuju, a cela se prica svodi na to da otpisu 450 odlicnih t55-tica! modernizacija je kada ti nesto novo nabavis, a ne kada otpises , i razduzis!
 
To je jedno veliko, VELIKO ZLO !!!!!! Ni pojma nemate koliko to problema donosi i jednoj i drugoj strani, pogotovo u poratnim godinama. I treba sve unistiti, jer inace ce biti izvezene u Zambiju, Tanganjiku itd. Onda ja potrosim zivotnu ustedjevinu da vidim malo sveta pre nego se uznesem i....naletim na minu kad krenem da se...em u zbunje. Ili pukne guma pored kriticnog puta, a ja ajd' malo u ladovinu...
Inace, danas u Africi i sl. prvo dobijes Kalasnjikov, pa tek onda vakcinu....
Tako to izgleda u ocima jednog prosecnog i postenog zanatlije, koji zeli da gleda svoja posla...
P.S. da potsetim, opet pricamo o "lecenju posledice, a ne uzroka"!
 
To znači da je Srbija potpisnica Otavskog sporazuma koji zabranjuje korištenje i posjedovanje PP mina. Znam da je godinama bilo nekih različitih tumačenja oko MRUD-ova, odnosno Claymore mina, ali na kraju i one budu uništene. E, da, što se finansiranja tiče. Da te zemlje nisu pomogle, Srbija bi to sama morala da plati, ili bi bila sankcionisana.
 
quentin:
To znači da je Srbija potpisnica Otavskog sporazuma koji zabranjuje korištenje i posjedovanje PP mina. Znam da je godinama bilo nekih različitih tumačenja oko MRUD-ova, odnosno Claymore mina, ali na kraju i one budu uništene. E, da, što se finansiranja tiče. Da te zemlje nisu pomogle, Srbija bi to sama morala da plati, ili bi bila sankcionisana.
hm,ajde da probam da odgovorim...
Proglasene su nehumanim te antimagnetne protiv-pesadijske mine ...
[teske za otkrivanje detektorom,nemaju metala u sebi,eksploziv je u manjoj kolicini da bi osakatio protivnika ne i ubio,dugi rok trajanja kod serije pma 2 pashtetica 70gr trotila ,i pma 3 -klackalica svega 35gr],
pa su zabranjene,
sad za mrud on jeste silovit [600-900 celicnih kuglica pod 60 stepeni uglom ] ali se pali elektricno na krckalicu preko koje je povezan kablom od svega 30m tako da se takticki moze upotrebiti samo kod neke zasede,obezbedjenje objekata,gde neprijatelj ima sansu da ti pridje bas blizu i smatra se manje nehumanim.
a amerika i rusija su ih zadrzale zato sto je klauzula glasila sva oruzja koja se u datom trenutku nadju NA ZEMLJI a one su ih zakopale i drze ih u podzemnim kaponirima!!!!
 
za MRUD moze se za elektricni signal koristiti potez,laser ,radio komanda,tajmer i drugi razni upaljaci tako da ostaje vrlo mocno oruzje,samo nekako je nezgrapan na onim nozicama bolji za shumu. prom- odskocna [glatka] mina ,[tipa bouncing betty] mislim da nije zabranjena.
 
EVOOOOO POENTEEEEEEE !!!!
Kizo, nemoj me sad pogresno razumeti, molim te, ali dobili smo instant uputstvo za upotrebu i jos par detalja. Koliko je slicnih likova koji ce otici korak-dva dalje ? O tome sam govorio. Bilo je vremena kad su mi nudili zolju za 50 DM / 25 EU ( !!!!!!! ), kasikare 5 DM / 2,5 EU u izobilju. Kad prodje borbeno-patriotski zanos, vratimo se uobicajenim poslovima...sta sa zalihama. Mislim da ste shvatili vec...Zlo, zlo, zlo !!!
 

Back
Top