Ove godine IGALO

mica zr

Primećen član
Poruka
749
Supruga i ja smo se jednoglasno dogovorili da ove GO bude Igalo. Inace o Crnoj Gori verovatno svi vec znamo dosta necemo biti deca da uporedjujemo cene Zlatibora i CG itd.... To je smesno jer svi znate da je Zlatibor extra skup a po meni i po vecini drugih ljudi ipa je more MORE! I kolko god to neko poricao tako je.Sto se same Crne Gore tice nama je tamo zaista uvek bilo super u prethodne 4 god. smo isli 2 puta i fantasticno smo se proveli. Prosle god smo bili u Grckoj takodje je fenomenalno i svaka destinacija u odnosu na one druge ima svoje za i protiv. E sad konacno neka mi neko od vas napise nesto o Igalu i Herceg Novom jer u ovim mestima nisam bio nikad. Zanima me kakvih sadrzaja ima i kakve su plaze naravno mozete uporediti i razlike u cenama izmedju Budve i ovih mesta i to je to! Hvala puno i pozdrav svima.
 
Herceg Novi je jako lep, kao i ceo zaliv, i izdvaja se od svih ostalih primorskih mesta u CG.
Bila sam tamo vise puta, i nikad se nisam vratila nezadovoljna, za razliku od Budve, koja je vasar nad vasarima!!!
Elem... Ne znam sta te konkretno zanima, ali evo par detalja...
H. Novi je spojen sa Igalom i gotovo da ne primetis na setalistu kraj mora gde je granica, tj. gde se razdvajaju.
Po mom ukusu, HN je lepsi i sadrzajniji za bilo kakve prohteve.
U Igalu sam malo boravila. Bila sam 4-5 puta u HN-u, a do Igala sam prosetala mozda 3-4 veceri.
Inace, sto se tice ljudi-mestana, oni su zaista mnogo drugaciji od onih koji su na potezu Budva-Ulcinj. Srdacniji su, ljubazniji, otvoreniji... Barem sam ja na takve samo naisla.
Plaze u HN-u su kamenite. Topla je npr. betonska plaza. Kad prodjes tunel tu ti je Skoci djevojko, i tu ima peska, ali obzirom da je ispod stene, rano je zakloni sunce. Odatle pa nadalje imas plazu kod Jahting kluba i Sport cafea... Pa onda stignes do skvera i plaze admiral i zdral, koja je malo veca u odnosu na spomenute i meni je OK. Mada ce ti iz Igala one biti malo dalje. Blize Igalu ti je plaza Milasinovic, koja takodje nije losa.
Za Igalo ne znam, jer kazem, nisam tamo bila.
Da...
Ne treba propustiti odlazak na Zanjice, koje su extra. Nikad nije neka preterano velika guzva. Plaza je od sitnog kamenja, belutka, a voda je prozirno cista. Brodici ti voze do nje od ranog jutra i staju tu negde kod plaze Milasinovic, na Toploj i na skveru.
Od zanjica mozete otici da se okupate u Plavoj spilji, gde uplovi brodic unutra i stvarno bude lep dozivljaj.

Eto...
 
Lepo si ti to opisala stvarno ima dosta toga da se vidi ali mene jos zanima sto se tice recimo Hrvatske i Dubrovnika znam da je on dosta blizu da li nasi ljudi mogu nesmetano tamo ici jer bih zeleo cerkicu da vodim da vidi akvarijume i jos ponesto cega se ja secam od mladjih dana. Inace nisi mi nista rekla ni o cenama da li je taj severni deo CG skuplji jeftiniji ili podjednak sto se tice porodicnih izlazaka i naravno ako mi mozes pribliziti recimo Kotor koji mi izuzetno zelimo da posetimo koliko je udaljen i da li mi je bolje ici nekim Taxi-jem ili autobusom mislim zbog odnosa cena i kvalitet prevoza i sl. Hvala jos jednom i pisite na ovu temu sve sta god se ko seti jer ja uvek pre polaska volim dobro da se raspitam i da cujem i pozitivna a naravno i neka negativna iskustva da otprilike budem spreman. Pozdrav svima!
 
Evo ako mogu ja da pomognem jer sam u Kotoru...
sto se taksija tice ni slucajno...jako su skupi....Najbolje je uzeti neki minibus ...1/2 e ,tako nesto...i dovesti se iz HN za Kotor...Mozete preko trajekta, a mozete i okolo...Verujem da ti minibusi kao i autobusi polaze sa lokalne buske stanice...pa je najbolje tamo se raspitati.
Za Dubrovnik mozete slobodno, posto ne idete svojim kolima nema opasnosti...alergicni su na tablice uglavnom....ali sve drugo je ok...dakle slobodno. Cene su u Dubrovniku nesto jace.

U Kotoru i HN kao i u BGD-u npr...kafa 70centi , sok 1 -1.5 e.... pizza je nekih 3 do 4 e..e sad sve zavisi gde sednete, naravno...ima i papreno skupih restorana.

Kotor je udaljen na nekih 50tak km od HN...oko 1 sat voznje ...

Eto...ukratko...
 
Za Dubrovnik imas organizovane ture svakog dana. Koliko se ja secam cena po osobi je jevrica, znaci da te odvezu i da te vrate.
Ja sam se mislila da idem, i trebala sam, ali su neki ljudi koji su bili smesteni u istoj kuci gde imi, imali losa iskustva, tipa da svuda u gradu mozes videti slike rata-ratnih skrnavljenja i ispod svake stoji potpis ovo su Srbi uradili.
Inace same cene u Dubrovniku su duplo, ako ne i troduplo vece nego u CG.
U poredjenju cena HN-Budva, priblizno su ujednacene, s tim sto je smestaj za po neki evro jeftiniji.
Kotor obavezno poseti.
Proslog leta sam isla tamo dve tri veceri i odusevljena sam.
Za setnju je idealan.
Imala sam srece da budem na primorju u vreme odrzavanja Bokeljskog karnevala u Kotoru, a to je bio bas jedan glamurozan dogadjaj. Pravi praznik za oci.
Imas takodje i Bokeljsku noc, to je nesto slicno i ona se odrzava polovinom avgusta cini mi se.
A u samom HN-u pocetkom avgusta imas i filmski festival.
Inace je kraj jula i pocetak avgusta HN krcat turistima.
 
Hvala vam puno na informacijama. Neznam stvarno sta da kazem sto se Dubrovnika tice... Mislim ide nam se a culi smo i pozitivne i negativne stavove razmislicu jos! Ja ga se secam kao predivnog mesta punog nasih i jo0s vise stranih turista jednostavno pravi biser sto takodje mislim i o HN i Kotoru i oni imaju dosta toga i istorijskog i kulturnog za pogledati slikati itd. Zao mi je sto ne kapiraju svi ljudi godisnji odmor kao ja (zabava provod bez granica i nacionalnih podela) zato je poseta Dubrovniku jos uvek???? Ali mozda i odemo porazgovaracu sa mestanima kada stignemo pa cu saslusati i njihova misljenja jer cerka mi jeste mala i nije bas naivna i nezelim uopste da je izlazem nekim neprijatnostima mislim da ih i na tv-u ima dosta pa joj necu to priustiti i na godisnjem! Hvala vam puno.
 
u samom zalivu imas mnogolepsih stvari za posetiti od dubrovnika. kao sto je nako napomenuo mestani su veoma jugoslovensko orjentisani.
smestaj nije problem naci ni na blef posto se prakticno ceo igalo iznajmljuje. kod skretanj od benz pumpe ka plazi imas dilerku koja u svakom trenutku raspolaze sa full informacijama raznih kvaliteta i cena. inace ja imam malu decu i praktikujem smestaje blizu stare banje tj takav je naziv plaze posto je idealana za decu. plitka voda je bar 50 metara ako ne i duze zavisi od doba dana plima oseka. temperatura vode je skoro kao i vazduha (dobro ne bas ) i plaza je pescana. jedino sto nije u redu je nepostojanje tuseva ali vlasnici kafica imaju instaliranu burad i naravno kante. mi smosa malom decom planirali odlazak vozicem 1evric/covek do HN pa laganu setnjicu do smestaja sto je njim predstavljao odlican provod. inace hrana sa nogu je jeftina kao i u srbiji (hamb pizza parce 1 do 2 eura) stvari iz prodavnice isto tako osim **** koje je u megamarketima jedino po preporucenoj ceni coca cola 1.09 i pivo jelen 0.35. licnomeni se nesvidja taj famozni luna park ili kako se vec zove jer je veoma bucan zato vodite racuna o mestu smestaja mada je muzika ogranicena ja mislim do 01 sat.
pozz
 
sve zavisi koje ste godište, kakve su vam navike i preferencije, zatim da li idete kolima (što bi bilo izuzetno korisno) itd. Ja lično ne volim HN , jer volim peščane plaže, a Igalo bih nakon 6 godina u letovanja tokom devedesetih zaobišao , no možda se promenilo nešto za ovih 10 god. Moj izbor je kao i do sada sužen na 3 mesta Rafailovići , Bečići i Petrovac . Za one koji vole da experimentišu, tu su manja mesta sa lepim plažama i pristupačnim cenama kao što su Radovići , Djenovići i sl.
 
Prijatelji sta da vam kazem zaista mi je Igalo sve blize. Sto se tice muzike i buke volimo mi to naravno do recimo 22-23h tada mala leze da spava i onda vise prija tisina. Ali konkretno u vezi Becica i Rafailovica tamo smo vise puta letovali razlika je ogromna... Becici pescana i golisava plaza sto meni nije "pravo" more dok su Rafailovici fenomenalni i totalno po nasem ukusu ali SKUPI. Tu naravno mislim na cene smestaja dok su pice i klopa podjednako kao i Becici-Budva! Cuo sam za tu plazu za decu u Igalu to cemo obavezno posetiti. Znaci Dubrovnik opusteno? Nema nikakve frke? Hvala pozz..
 
HN je prelep i ima dusu, ljudi su divni..... 8-)
 

Prilozi

  • nocTopla.jpg
    nocTopla.jpg
    25,8 KB · Pregleda: 33
  • satKula2.jpg
    satKula2.jpg
    3,4 KB · Pregleda: 163
Puno vam svima hvala slike koje sam pregledao su fantasticne mislim da su i Igalo i HN extra bice to sasvim lep odmor. Raspitao sam se i pogledao slike i nekih prijatelja koji su u skorije vreme bili tamo odusevljen sam i ja i supruga. Naravno konacna ocena tek kada se vratimo. Ako jos nesto zanimljivo nadjete ili se setite jos neceg zanimljivog javite...
 
U skorije vreme je bilo dosta rasprava na temu kako je neznam extra u Grckoj, Bugarskoj, Turskoj... itd. A kao navodno Hrvatska je ovo-ono Crna Gora takodje.. Mislim da su ljudi ili u nekoj zabludi ili su bas toliko ogorceni da nisu ni svesni koliko je na ovim (do skoro) nasim destinacijama lepo. Licno mislim da je jadran jedno od najlepsih mora nisam imao prilike da idem na neke dalje lokacije ali mislim da sto se samog mora tice da nikakva Grcka,Bugarska ni Turska nemogu da se mere. Jedino cena....
 
Pa svako ima svoja iskustva....Ja sam kao devojka puno letovala na hrvatskom primoruju,zaista su uspomene divne...Crna gora je bila jako nerazvijena,guzve(Petrovac,Sutomore)nedostatak vode...a nase najgore letovanje u zivotu bilo je 1994 u Igalu...ogromne guzve,voda izuzetno prljava,fekalije ispred onog rehabilitacionog centra,epidemija meningita,deca se razbolela,prepuni konterjneri po ulicama....otada moj suprug ni da cuje za Crnu Goru,mada ja mislim da se do sada moralo mnogo toga promeniti i volela bih da skoknem dole.Sto se mora tice Bugarsku ne treba stavljati u konkurenciju,a Turska i Grcka itekako imaju sta da pokazu ako se mrdne dalje od Paralije ili Kusadasija...Za nesto dalje od toga ni ja,na zalosta,ne znam!
 
Najveci problem i jeste u vodi... Ali i u okolini. Trska i kukuruz ne prilice morskoj atmosferi nema mirisa borovine, palme u saksijama... To je more?! Odmor u svakom slucaju prija bilo gde ali nije sve u jeftinoj hrani ili nocnim izlascima za sitne pare. Meni je veoma bitna okolina. Ja jesam Srbin i time se ponosim ali volim iskrenost i od istine se ne treba kriti. Grcka je jedina od ovih destinacije koja moze da se kaze da ima lepsih mesta od CG ali to je par mesta ostalo je takodje prilicno oskudno. A Bugarska od toga nema nista majka priroda tako uredila. O Hrvatskoj ne vredi pricati madju pomenutima su najjaci i mislim da ce vecina sa tim da se slozi.
 

Back
Top