koronarografija ( kateterizacija)

mina74

Početnik
Poruka
2
Molim Vas,
Kako docekati svoj red za kateterizaciju, a kasnije i potrebnu operaciju?
Osim mogucnosti za potpuno ucesce u troskovima te intervencije ( " na licni zahtev"), postoji i druga mogucnost... Jer nazalost situacija je takva , da je " srecnik ko doceka svoj red". Molim Vas za savet, ako imate ovakva iskustva.
HVALA
Mina
 
Ni meni nije bas najjasnije, ali imao sam iskustva u vezi toga, nimalo pozitivna.
Nakon teskog infarkta, otpusten iz bolnice sa terminom za koronarografiju nakon 4 (cetiri) meseca. Pri tome su mi trazili da idem na vezbe jacanja! Stanje leve komore/predkomore maltene katatrofalno

Posto nisam imao nikakav uvid u moje stanje, dok sam cekao koronarografiju, proverio sam kod vise privatnih kardiologa i svuda mi je konstatovano da imam veliki problem i savetovano da do koronarografije budem maksimalno bez napora. Nikakvi zamori. Pripretili mi zestoko da pazim sta radim.
To se pokazalo kao ispravno

Ipak sam nakon mesec dana sve sam platio na VMA (stent, koronarografiju, 10 dana hospitalizacije, lekove) pa su mi ustanovili 100% zacepljenje glavne aorte. Dakle, meni su iz prve bolnice predlagali VEZBE sa ovakvim ostecenjme srca i zacepljenjem aorte! Zavrsio sve nakon 45 dana.

Odmah zatim stize mi obavesetenje iz prve bolnice da se zakazana koronarografija odlaze za 3 meseca! A posle saznajem da nakon rezultata koronarografije se ceka, ne zna se da se ili ugradi stent ili uradi bajpas...

Stanje u tom segmentu zdravstva je bukvalno katastrrofalno, sto se tice mogucnost. lekarima i sestrama svaka cast, ne odlucuju oni o toku dogadjaja nazalost.

Sve se svelo na to da ako imas da platis, veca je verovatnoca da ces problem uspesno resiti, ako nemas, cekaj pa ako docekas dobro, ako ne - oops, ode jos jedan...

Da ne pominjem vrstu stentova koji se ako placa socijalno ugradjuju. Stent koji sam ja kupio je nekoliko puta skuplji od onog sto se ugradjuje "serijski" preko socijalnog. Kad sam doktore na VMA pitao za razliku, rekose mi da je onaj prvi kao jugo a ovo sto sam ja ugradio je merceredes... :(

Nazalost sto se tice termina koronarografije, ugradnje stenta, jos uvek vazi pravilo "platim pa klati"... :(
 
Mrzi me sad da trazim papire gde je to napisano, ne mogu da tvrdim da nisam promasio naziv, nenamerno naravno.. Za mene je sve to mnogo gadno, a jos gadnije mi je zvucalo kad mi je na VMA receno da sam imao oko 15% sansi da ziv stignem do bolnice. I to mi nije rekla sestra na odeljenju vec nacelnik kardiologije. Sreca je bila sto je ekipa hitne pomoci imala neki lek (opet me mrzi da trazim) koji imaju 2-3 ekipe ukupno u gradu, pa su mi to dali i tako zivog transportovali u bolnicu....

Bez obzira na to, poenta je u necem drugom ovde.
 
mina74:
Molim Vas,
Kako docekati svoj red za kateterizaciju, a kasnije i potrebnu operaciju?
Osim mogucnosti za potpuno ucesce u troskovima te intervencije ( " na licni zahtev"), postoji i druga mogucnost... Jer nazalost situacija je takva , da je " srecnik ko doceka svoj red". Molim Vas za savet, ako imate ovakva iskustva.
HVALA
Mina

A u kojoj ustanovi cekate red, i koliko tacno treba da cekate?
 
Izvinjavam se!
U zelji da izbegnem direktna pitanja o putevima korupcije, ispala sam nejasna u svom pitanju .
Interesuje me, koje su mogucnosti , pored one gde sami ucestvujete u troskovima lecenja, da se sto pre dodje do na red za ovakve intervencije( kateterizacija).
Lekar -kardiolog koji vodi moju majku govori o tome da nacina ima, ali kao da ostavlja nama da se o tome sami raspitamo. Sasvim je jasno da on nece reci ni koji je to iznos koji ocekuje od nas. Tako se cini!
Iako veliki protivnici mita i korupcije u zdravstvu, sada kada je neko od nas u pitanju, pocinjemo i o ovoj mogucnosti da razmisljamo.
 

Back
Top