Kosovski Srbi

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Kosovski Srbi su struktuirani od starosjedelaca koji su vecina i od dosljaka iz Srbije, Crne Gore, Hercegovine, koji su bili manjina u odnosu na starosjedioce.

Primjecujem da Kosovski Srbi iz Kosovsko-resavskog regiona veoma tesko govore srpski jezik.Zasto je to tako??
 
A jes odvratan siptarski... a imao moj drug siptarku za devojku koja je moralisala kao pomahnitala. Bila je prelepa al kaze kad progovori taj nakaradni jezik smuci mu se sve.

inace Srbi s Kosova su slicnog mentaliteta sa Albancima. Mi kao Srbi koji zelimo da stvorimo Srbiju koja je samostalna i u odnosu na NATO i u odnosu na pijane Ruse moracemo da poradimo na podizanju nivoa pismenosti Srba s Kosova kako bi se oni ljudi lakse uklopili u drustvo.
 
pitanje je,da li su uopce "srbi"!

ili je srpska pravoslavna crkva bila samo vrijedna,kao i u ist.hercegovini u 17.stoljecu.
kad je trebinje,do tada izkljucivo katolicko, samo za nekoliko godina postalo pravoslavno.
 
Frozen74:
A jes odvratan siptarski... a imao moj drug siptarku za devojku koja je moralisala kao pomahnitala. Bila je prelepa al kaze kad progovori taj nakaradni jezik smuci mu se sve.

inace Srbi s Kosova su slicnog mentaliteta sa Albancima. Mi kao Srbi koji zelimo da stvorimo Srbiju koja je samostalna i u odnosu na NATO i u odnosu na pijane Ruse moracemo da poradimo na podizanju nivoa pismenosti Srba s Kosova kako bi se oni ljudi lakse uklopili u drustvo.
Ti da radis na opismenjavanju kosovskih Srba :D .Recenice su ti kao od Novog Sada do Beograda peske i nazad.Pa nigde zareza da citaoc uhvati malo vazduha.Bas si prepotentan.
 
Marin55:
Kosovski Srbi su struktuirani od starosjedelaca koji su vecina i od dosljaka iz Srbije, Crne Gore, Hercegovine, koji su bili manjina u odnosu na starosjedioce.

Primjecujem da Kosovski Srbi iz Kosovsko-resavskog regiona veoma tesko govore srpski jezik.Zasto je to tako??

Zato sto to nisu bili Srbi vec Albanci kod kojih si te teskoce govora primetio.
 
xam:
pitanje je,da li su uopce "srbi"!

ili je srpska pravoslavna crkva bila samo vrijedna,kao i u ist.hercegovini u 17.stoljecu.
kad je trebinje,do tada izkljucivo katolicko, samo za nekoliko godina postalo pravoslavno.
Ma naravno..nisu to Srbi nego pokrshteni Hrvati...pa ako je tako shto ne brinete o svojoj dijaspori nego ste medju prvima za nezavisno Kosovo?
 
torrente_bg:
govorim za tvoj siptarski.
cudo je kako srbin [ti] mozes ocenjivati nesto sto ne znas tj. ono o cemu nemas pojma. ja npr. mogu dati moju ocenu o srpskom jeziku zato sto ga mogu uporediti sa albanskim da ne duzim... znaci da bi procenio ili uporedio nesto moras imati cime i cime a tebi jedno cime nedostaje a ti odluci koje je to :lol:
 
kruzio je kod nas jedan vic pre "rata"...
elem zustavila policija albanca i pita ga
- ko ti je majka, - covek kaze ime i dobije po pi**i,
- ne nego srbija - kazu policajci
- ko ti je otac - on kaze i ponovo pendrek
- ne nego sloba - kazu mu oni...
- ajde sada kazi nama lepo ponovo i nemoj da lazes
- majka mi je srbija, otac sloba - odgovori albanac - ako lazem da mi umre imajka i otac ovoga trena
 
sumnjivo lice:
Ti da radis na opismenjavanju kosovskih Srba :D .Recenice su ti kao od Novog Sada do Beograda peske i nazad.Pa nigde zareza da citaoc uhvati malo vazduha.Bas si prepotentan.
Prihvatam svaku kritiku na svoj racun. I mislim da si u pravu sto se tice mojih recenica. :D

A ova moja samokriticnost je nesto sto razlikuje mene od tebe, civilizovanog coveka od divljaka ;)
 
Ma i to je bre bljuvotina. Ne znam zasto neko ima potrebu da postavlja toliko vulgarne avatare.

Dakle ne treba nama EU. Nama treba da se mi sami sredimo i urazumimo.

A s takvim avatarima ...
 
Frozen74:
Prihvatam svaku kritiku na svoj racun. I mislim da si u pravu sto se tice mojih recenica. :D

A ova moja samokriticnost je nesto sto razlikuje mene od tebe, civilizovanog coveka od divljaka ;)
I sad sam ja divljak zato sto ti skrecem paznju koliko si prepotentan :roll: .Ismevas svoje sunarodnike sa Kosova za pismenost, koji eto nisu imali srecu da odrastu u urbanim sredinama kao ti.Njihova jedina greska je sto su rodjeni na zaostalom Kosovu prepunom Siptara.I sa takvim stavom smatras sebe civilizovanim :shock: .Pre bih rekao da si jadan,a da toga nisi ni svestan.Ne cini coveka covekom odrastanje u Beogradu,kao ni pismenost. ;)
 
:D Ja se slazem s tobom po pitanju kosovskih Srba. Ali nije moja krivica sto su odrasli u retardiranom kraju !!! A cak sam pozvao na njihovo doobrazovanje !!! Dakle nista ja lose nisam rekao :D
 
Frozen74:
:D Ja se slazem s tobom po pitanju kosovskih Srba. Ali nije moja krivica sto su odrasli u retardiranom kraju !!! A cak sam pozvao na njihovo doobrazovanje !!! Dakle nista ja lose nisam rekao :D
I te kako je lose.Nogom nisi krocio na Kosovo a pricas o retardiranom kraju.Bas zato sto su odrasli u takvoj sredini, razlikuju se od tebe "civilizovanog". Nisu iskvareni,lazljivi,podli,cinicni,duhovno impotenti.Borba za goli opstanak ih je ucinila da budu sve ono, sto ti i tebi slicni mozete samo da sanjate.Verovatno su zato manje"pismeni", za raliku od tebe koji ih pozivas na opismenjavanje.
Nisi ti nista lose rekao.Ti si jednostavno los,a da toga nisi ni svestan. ;).To sto tezis zivotu kakvim zive Evropljani ,necini te civilizovanim.
 
sumnjivo lice:
I te kako je lose.Nogom nisi krocio na Kosovo a pricas o retardiranom kraju.Bas zato sto su odrasli u takvoj sredini, razlikuju se od tebe "civilizovanog". Nisu iskvareni,lazljivi,podli,cinicni,duhovno impotenti.Borba za goli opstanak ih je ucinila da budu sve ono, sto ti i tebi slicni mozete samo da sanjate.Verovatno su zato manje"pismeni", za raliku od tebe koji ih pozivas na opismenjavanje.
Nisi ti nista lose rekao.Ti si jednostavno los,a da toga nisi ni svestan. ;).To sto tezis zivotu kakvim zive Evropljani ,necini te civilizovanim.
Ali boga mi svi Srbi koji imaju dodira sa njima a pogotovo ovi s juga Srbije upravo karakterisu kosovske Srbe... ovako kako sam boldovao u tvom postu.

Upravo si ih opisao po navodima ljudi sa kojima su oni imali dodira.
 

Back
Top