ALS - ostecenje motornog neurona

Izvinite Nikola gledao Sam samo na us forumima pa samo pisem iz najbolje namere nista drugo. Znam da Sam procitao da je nekom pobpljsala simptome za govor I drzala ga oko 3 ili 6 meseca. Ma nemam sta da guglam proguglao Sam ja vec sad samo cekam da vidim dal je neka bolest ili sto ti kazes da odem do psihijatrije. Oprosti ljudino I svaka ti cast na svemu sto cinis za ovaj forum I ljude.
 
Voleo bih da podelim sa vama da posecujem 2 neurologa, kod jednog idem regularno preko zdravstvenog, a kod drugog privatno. Danas sam imao zakazano i za ovog drzavnog i on me je uputio na fizikalnu terapuju, prepisao mi mydocalm, za razliku od privatnog gde vec 6 meseci uzimam rivotril. Ne znam da li bih to smeo mesati? Na EMNG i TNT me uputio privatni i na psihijatra nakon toga. Citajuci izvestaje slazu se oko tremora ruku, ali ostalo manje vise kao da idu u suprotnim smerovima.
 
Kod mene stanje još uvijek isto, naručila sam se kod reumatologa. U međuvremenu sam kupila dinamometar i mjerim jačinu stiska ruku. Ispada da je stisak jednak s obje strane. Primjetila sam kako osim atrofija cjelokupnih mišića imam i mala udubljenja, kad to mjesto gdje je udubljenje opipam odizanjem kože onako palcom i kažuprstom osjetim da je na tom dijelu tanji i dubinski sloj kože. Isto tako primjetila sam da imam i neke linearne udubine koje prate tok krvnih žila na vanjskom dijelu podlaktice. Jethro, kako ste? Jel to sada definitivna diagnoza? Jeste li posjetili doktoricu Šoštarko? P.S. Što se tiče vaših normalnih EMNG prijašnje godine, u moje tri godine istraživanja po ALS.forums svi kažu kako je to slučaj kod postojanja samo simptoma oštećenja gornjoh motornih neuroma. Odnosno ako se netko žali na fascikulacije, atrofiju mišića i slabost i EMNG je normalan onda to nije do ALS već nečeg drugog....e sad jel to stvarno tako-tko će ga znati.
Luda sam više od ovih istraživanja, za 5 mjeseci bit ću “ponosni” vlasnik ovih simptoma 4 godine!! Dobra stvar je što sve mogu raditi, ispada da nemam nikakve slabosti...ali ja osjećam kao da drukčije hvatam desnom rukom i kao da mi je teže podići prste desne noge...no uglavnom. Svima želim sretnu novu godinu! Zelim vam prije svega zdravlja!!! Sve ostalo će doći!! Životječudo, moje iskreno saučešće!
 
Vidim da sam zbrćkala ovo za emng, dakle vidim da ste pisali da ste imali hiperaktivne reflekse, slabost, a normalan emng, to znači (prema svemu što pišu po als.forums) da je kod vas ALS krenuo oštećenjem gornjih motornih neurona. Kod mene je recimo refleks većinom 2, u koljenima 3, a žalim se na atrofiju i fascikulacije, kažu mi ako mi je na mišićima koji su atrofirani i slabi EMNG ok-nije ALS.
 
Postovani moze samo Jos jedno pitanje ako mi tonus misica padne pa see onda povrati bulvalno da Sam po celom telu zategnut ko struna stabilan pa padne pa tako u krug Da li to onda iskljucuje als be obzira sto su fascikulacije jake? Izvinite sto pitam Ali zelim da see izborim sa ovim pitanjem jer pocinjem da ludim sto bi reko Nikola?
 
Nisam Nikola tek Sam zavrsio faks imao Sam stanje blizu kome kad Sam pomesao bromazepam I alkohola I posle toga krece ovo igranje misica nekad mi toliko zaigra da mi kicmu cimne celu pa eto plasim se da nisam nesto prouzrokovao. Inace bio Sam pod velikim treninzima misici su mi jaki bili I sad Jos nisu slabi barem tako kazu drugi Ali nisu Ono sto su bili nisu pod Tom snagom I pada I tonus ta cvrstina pa see vrati. Necu vise da vas smaram zelim da vam prosledim jedan link prija mi ovako I fizicki I psihicki I duhovno kad cujem pa sta znam mozda nekom pomogne
Takodje naucno je dolazano da je zdravo za organizam da see slusa melodija crkvenih zvona tako da Neko moze da slusa I to mi takodje pomaze.
 
Prijatelji ja nzm dosadan Sam I sebi evo sad ujutru kad Sam see probuio mi se stvorila Rupica u obrazu sa unutrasnje strane? Sta je ovo dragi ljudi inace igraju mi misici po celom telu I licu I svugde. Da li Neko moze da mi preporuci nekog privatnog doktora I psihijatra da krenem tamo da resavam svoje problem a ne ovde da vas smaram?
 
@dellas032 pametno. nije ništa ozbiljno tipa als, a stalni dolazak na ovaj forum (na sve druge forume ovakvog tipa) je kontraproduktivan za tvoje zdravlje. ništa više nećeš doznati, a zabrinutost je u svakoj bolesti ubrzivač. glupo zvuči, ali se nadam da nećeš pročitati ovu poruku.
sretno!
 
@dellas032 pametno. nije ništa ozbiljno tipa als, a stalni dolazak na ovaj forum (na sve druge forume ovakvog tipa) je kontraproduktivan za tvoje zdravlje. ništa više nećeš doznati, a zabrinutost je u svakoj bolesti ubrzivač. glupo zvuči, ali se nadam da nećeš pročitati ovu poruku.
sretno!

Poštovani članovi foruma,

Možda bi Karnozin Extra mogao pomoći kod ALS-a. Dipeptid karnozin deluje na mitohondrije nervnih i mišićnih ćelija, popravlja oštećene proteine i čisti ćelije od nakupine slobodnih radikala. Pokazuje neverovatne efekte kod multiple skleroze. Prozvod dolazi iz ruske škole, njihovog svemirskog programa, gde su potvrdili da karnozin najviše pomaže astronautima da se adaptiraju na oksidativni stres koji se dešava u njihovim ćelijama u svemiru. Više od 2000 naučnih radova je u proteklih par godina objavljeno na temu karnozina na PubMedu, a ekspenzija ovog malog dipeptida tek predstoji.
 
Nisam bas siguran u Vasu pricu o Karnozin Extra , ovo mi lici na dobru reklamu, koristio sam ruske peptide ali rezulat je potrosen novac! U Moskvi ima nekoliiko hiljada obolelih od ALS-a nisam cuo da neko od obolelih koristi Karnozin Extra, isto tako o Karnozin Extra nema jednog slova na Ruskom sajtu o ALS-u! Ono sto je dobro za MS neznaci da je dobro za ALS!
 
Ja sam sva isprepadana, išla sam na onaj forum als tdi, i već sam si presudila. Oni tamo govore o godinama simptoma koji su prethodili nastanku als-a. Neki spominju istanjenu kožu i jako sporo zacjeljivanje rana kao predsimptom. A ja to imam već godinama jer sam prije 9 godina pila roaccutane za akne i imala loša iskustva s njim. Od tada imam probleme s kožom, kad sam probala napraviti čišćenje jetre sa gorkom soli i nekim biljnim pripravcima pojavile mi se fascikulacije i atrofija. Neki govore i o čistom EMNG...luda sam više. LUDA. Znam da nije dobro ovo što si radim, ali upala sam u začarani krug, pala u depresiju i ne mogu se izvući. Od kad sam takva anksiozna (posljednjih 5 mjeseci) atrofije su se pogoršale, iako su na tim mjestima bile stabilno od onih početnih simptoma od prije 3 godine. Jako jako sam uplašena, i krivim sebe za konzumiranje svih tih stvari koje su me do ovoga dovele.
 
Iako sam resio da napustim ovaj forum, vratio sam se da bih pomogao ljudima kao sto su Miona, Jovan i ostali.... Ljudi idite kod PSIHIJATRA ! Ja sam otisao, iako imam ne bas uredan EMNG i MR, covek mi je odmah dao dijagnozu "anksioznost uz hipohondricni kognitivni sklop", kaze to neuroloski me ne zanima ja vidim da tebi probleme pravi pre svega ta opsednutost i ta anksioznost. Boricu se protiv toga i nadacu se da ce i sve ostalo otici zajedno sa tim stanjem. Srecno vam bilo
 
Slusaj brt Mani se lekova idi kod psihijatra Ali Mani se hemijskih lekova ako so zdrav uzmi nesto na prirodnoj bazi I pozitivno razmisljanje to ce ti pomoci cak Imas gomilu slucajeva gde su se ljudi putem pozotive I were u Boga Isusa Hrista izlecili. I ja cu pokusati tako I ako je meni konstatovala neuroloskom sindrom.
 
slažem se. religiju svako na svoj način tumači. nekoga treba kao ovčicu u tor, nekoga izbaci iz svjetovnog života delta valovi, nekoga ego...
sama činjenica da postoje bolesti o kojima se nište ne zna - znaju otići kako su i došle. medicina je servis. imaju aparate, znanje (daleko od toga da je sve), no činjenica je da 99% gine jer su topovsko meso. koliko god se svaki čovjek činio jedinka, ima nešto u njemu što ga ne da. ne boli me činjenica da sam topovsko meso.
ponovit ću: ne znamo u kakvom smo tijelu podstanari.
 
Molim vas za par odgovora vezanih za ASL.
Da li su simptomi ASL-a:

1. Peckanje u kolenima, listovima, butinama, rukama, vratu.
2) Pečenje u rukama i nogama;
3) dve nespecifične fokalne lezije u dubokoj beloj masi sa desne strane mozga
4) Da li nalaz EMG : Znaci hronične pretežno demijalizacione i senzitivne polineuropatije na GE, lakšeg do umerenog stepena izraženosti ( hronična radikulopatija C7 i C8 lakšeg do umerenog stepena izraženosti; lakša hronična radikulopatija C5 i C6 levo bez znakova aktivnih aksonskih trpljenja; Uočena manja količina denervacionih potencijala i retke fascikulacije)
Ukazuje li ovo na ALS ili ne?
Hvala.
 

Back
Top