Mladez ili krpelj

Nikola4X

Početnik
Poruka
14
Da ne duzim pricu. Otisao sam kod lekara opste prakse da izvadim krpelja, a na kraju kada su vec sve obavili, jedna od doktorki se uplasila da mozda ipak nije mladez.
Ostala mi je samo vrlo mala ranica kao i posle svake posekotine, ali sve ostalo je normalno.
Interesuje me da li je uopste moguce izvaditi tako lako mladez iglicom a da gotovo uopste ne boli i da nema propratnih efekata (bilo je malo krvi, ali neznatna kolicina samo dok je radila iglicom) i kakvi bi simptomi pratili nesto tako ?
Molim za odgovor, stvarno ne mogu da verujem da mogu tako da pogrese.
 
E ovo stvarno ne razumem! Ne znam kod kog si doktora bio, ali kad se krpelj izvadi proveri se da li su mu ostali svi delovi tela i onda se spali. Kako je moguce da doktori to nisu uradili??? Jer da jesu, znali bi da li je krpelj ili mladez, pobogu!!!!
 
A pa mojoj cerki su kad je bila beba vadili "krpelja". Prvo je dezurna lekarka zasukala rukave i onako, noktima od dva santima cackala i stiskala, a onda rekla da nije sigurna i da odemo kod sestre u ambulantu. E onda je sestra sterilisala mesto uboda, stavila rukavice i iglom i pincetom izvadila komadic ivera. Uopste nije bio krpelj.I opet zalila jodom i prekrila gazom. A doktorka sa nokticima cackala, kao svoju bubuljicu. Pedijatar je specijalizirao. Sestra nije.
 
love4ever:
A pa mojoj cerki su kad je bila beba vadili "krpelja". Prvo je dezurna lekarka zasukala rukave i onako, noktima od dva santima cackala i stiskala, a onda rekla da nije sigurna i da odemo kod sestre u ambulantu. E onda je sestra sterilisala mesto uboda, stavila rukavice i iglom i pincetom izvadila komadic ivera. Uopste nije bio krpelj.I opet zalila jodom i prekrila gazom. A doktorka sa nokticima cackala, kao svoju bubuljicu. Pedijatar je specijalizirao. Sestra nije.

Iskreno, ovo za doktorku i nokte me bas cudi!
Obicno je kombinacija sestra -nokti! :lol:
Ali ok, ima nas danas raznih! :-?
 
Nikola4X:
I ja verujem da je tako, ali opet bih voleo da budem siguran. Ne znam da li bi nekakvim testovima to sad moglo da se utvrdi

Pa posto je posao vec uradjen jedino ti preostaje da odes na VMA i da tamo platis neke sitne pare da ti urade antitela na Lajmsku bolest!
Cisto da bi bio siguran da je bio krpelj koji nije zarazen....e sad, sumnjam da je posle ''operacije'' moguce utvrditi sta je bilo od ta dva!
Pozdrav!
p.s proveri i u ostalim lab-ovima po gradu za ta antitela...navela sam VMA jer znam da tamo to odmah rade po vadjenju krpelja..
 
dr:
Na vma rade pregled izvadjenog krpelja, na epidemiologiji.
Da bi se utvrdila antitela na lajmsku bolest treba da prodje ipak neki duzi vremenski period.
Ma prepisan mi je Dovicin kao preventiva protiv Lajmske bolesti i koliko znam on se i inace daje, ali ne znam kako da budem siguran da nije mozda bio mladez. Da li bi bilo nekog crvenila? Valjda nije moguce tako lako iglicom odstraniti mladez
 
Nikola4X:
Ma prepisan mi je Dovicin kao preventiva protiv Lajmske bolesti i koliko znam on se i inace daje, ali ne znam kako da budem siguran da nije mozda bio mladez. Da li bi bilo nekog crvenila? Valjda nije moguce tako lako iglicom odstraniti mladez

Mislim da mladez ne treba da te brine.
Mnogi ljudi ga otkinu, pa nista!
Uzivaj!!
 
dr:
Da bi se utvrdila antitela na lajmsku bolest treba da prodje ipak neki duzi vremenski period.
Sta je duzi period?
Do cetvrte nedelje se rade imunoloske analize...od cetvrte, od imunoloskih, samo Western blot!
Vec u prvoj nedelji se nalaze At akutne faze ( IgM )....ali, mislim da kod njega zaista nema razloga za brigu, pogotovo sto nismo zona velike endemicnosti.
Dadose mu dovicin...predostroznost.


p.s. nisam mu pisala za analizu krpelja jer je izvadjen i bacen...ostaju mu samo At...ali coveka brine mladez! :lol:
 
Meni se desila skoro identichna stvar samo obrnuto.. Kada sam se vratio sa exita2004 primetio sam neku malu crnu tachkastu izrazlinu na desnoj ruci o odmah sam pomislio da je to neki mladezh koji je podivljao i da sam dobio rak kozhe :D Na svu (ne)srecju radilo se o krpelju. Popio sam neku kutiju antibiotika i sve je bilo u redu.
 

Back
Top