Nismo jedini...

Salvantis

Iskusan
Poruka
6.475
Da ne ispadne kako smo mi jedini koji imaju klovnove od politicara, u susednoj nam Rumuniji (novoj clanici EU) vec mesecima traje sukob bivsih saveznika, premijera i predsednika, sto je dovelo do referenduma o opozivu predsednika Baseskua, koji ipak veceras nije uspeo.
Sada se moze ocekivati dalji nastavak sukoba, i nestabilnost vlade koja je stala iza ovog referenduma...

басеску победио на референдуму са 75 одсто гласова
Политика - Пре 24 минута

БУКУРЕШТ - Против смењивања Трајана Басескуа са дужности председника Румуније данас је гласало 75 одсто бирача изашлих на референдум, показују први резултати анкете по изласку гласача са бирачких места до 18.00 сати.

Парламент Румуније одлучио је 19. априла да опозове Трајана Басескуа са дужности председника због кршења Устава, а процедуру за опозив покренула је опозициона Социјалдемократска партија.

Трајан Басеску је данас поручио Румунима да "политика има један критеријум, а то је капацитет да се добију гласови, да се буде кредибилан и да се важним програмима окупи народ око себе".

Басеску је вечерас нагласио да велики успех на референдуму показује да народ подржава његове пројекте: "модернизацију политичке класе, обнову Устава како би се уклониле постојеће двосмислености, независност судства и закон о лустрацији".

Још није познато колико је грађана гласало на рефередуму до затварања изборних места у 20.00. До 18.00 је гласало 34 одсто бирачког тела, док аналитичари процењују да није гласало више од 50 одсто бирача.

Званични резултати референдума биће објављени сутра.
http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&sifra=d65690dee32c683e83df9b7452a96d68
 
misoni:
Они су луђи од нас.Човек је 'ладно сам постављао министре,и неће да га смене!:shock:
Ma ljudima se smucilo, odziv je bio oko 50%

Svadje, pljuvanje dojucerasnjih prijatelja, opoziv predsednika, bacanje para i vremena na takve gluposti....a usli u EU :mrgreen:

Sad mi krivo sto nisam stavio naslov: "usli u EU, a i dalje zive u g*vnima" :D
 
Pa nekad su rumuni dolazili ovde da kopau za dve crvene a sada mi kupujemo njihova kola tako da su se ipak dosta odmakli za vreme causeskua su bukvalno umirali od gladi a sada su na jednakom ili visem razvoju od nas a i plate su im vece a nasi radnici iz banatskih opstina idu u Temisvar da rade sto je pre 10 -15 godina bilo nezamislivo .
 
svetolik trpkovic:
Pa nekad su rumuni dolazili ovde da kopau za dve crvene a sada mi kupujemo njihova kola tako da su se ipak dosta odmakli za vreme causeskua su bukvalno umirali od gladi a sada su na jednakom ili visem razvoju od nas a i plate su im vece a nasi radnici iz banatskih opstina idu u Temisvar da rade sto je pre 10 -15 godina bilo nezamislivo .

A tebi za koliko "červene" su ti "kopali"........
 
svetolik trpkovic:
Pa nekad su rumuni dolazili ovde da kopau za dve crvene a sada mi kupujemo njihova kola tako da su se ipak dosta odmakli za vreme causeskua su bukvalno umirali od gladi a sada su na jednakom ili visem razvoju od nas a i plate su im vece a nasi radnici iz banatskih opstina idu u Temisvar da rade sto je pre 10 -15 godina bilo nezamislivo .
Ma gde bre, imaju plate manje nego mi, sirotinja bili, sirotinja ostali, a nisu imali ni sankcije, bombardovanje i sve ostalo...

A vidimo i da su 'politicki sazreli' :D
 
filatelista:
jel propali opoziv ima uticaj na raspuštanje Parlamenta?
uče se demokratiji i političkoj kulturi...
biće toga i kod nas.
Mislim da to nije predvidjeno njihovim ustavom, sto je nelogicno, buduci da bi sada Parlament trebao da bude raspusten i da se ide na prevremene izbore.
Mada je moguce da ce se bas to i desiti...
 
Salvantis:
Mislim da to nije predvidjeno njihovim ustavom, sto je nelogicno, buduci da bi sada Parlament trebao da bude raspusten i da se ide na prevremene izbore.
Mada je moguce da ce se bas to i desiti...
bilo bi logično, jer u suprotnosti mogu da raspišu opoziv ponovo za 10 dana dok ga ne opozovu.
To je takvo gubljenje vremna, kampanja za opoziv, pa sad eventualno za parlamentarne a niko tamo neće da ulaže, do duše neće ni kod nas, pa nas baš bole, "doakali" smo im :roll:
 

Back
Top