Od 25 ministara,samo 4 žene
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Od 25 ministara,samo 4 žene

Zainteresovan član Polly Jean (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Od 25 ministara,samo 4 žene

Ministarke su zadužene za telekomunikacije, dijasporu, sport i omladinu, i nauku. Po dve ministarke dolaze iz DS-a i G17 plus, dok DSS u vladi ne predstavlja nijedna žena. Sa 16 odsto žena u vladi, Srbija je među onim zemljama regiona koje najmanje poštuju ravnopravnost polova.

"Sa samo četiri ministarke i to na resorima koji nisu ključni pokazuje se da muškarci funkcije koje donose moć i novac raspoređuju isključivo među sobom", kaže novinarka "Blica" Ivana Cvetković koja je radila na projektu Ženska vlada.

"Mnogi će reći da je napravljen pomak u odnosu na sastav prethodne vlade koja je mandat započela sa dve žene a završila bez ijedne, ali treba podsetiti da je samo DS poverenje dala samo dvema ženama, iako je toj stranci pripalo čak 13 ministarstava, dok su DSS i NS ostale dosledne nekom svom konzervativizmu i nisu izabrale nijednu ženu", kaže Cvetkovićeva.

Nataša Milojević iz Fonda za promociju ravnopravnosti polova smatra da bi svaka vlada koja razmišlja o budućnosti morala da ima žene, jer su one te koje nose elemente razvoja.

"Na svakom mestu gde treba puno raditi i gde treba poštovati proceduru i debelo kopati po institucijama i legislativi, naći ćete ženu. Dobar primer je primer gospođe Tanje Miščević koja vodi kancelariju za pridruživanje Evropskoj uniji, ima i mnogo drugih, dobrih primera. Izbor Vlade u anketi Blica je pokazao da postoji mnogo više od 22 ili 23 ministarska mesta za žene u Srbiji, odnosno da postoji mnogo više stručnih, kvalifikovanih i kompetentnih žena koje bi mogle da vode državu u ispravnom smeru, a to je smer progresa i razvoja", kaže Milojevićeva.

U regionu, Hrvatska ima takođe četiri žene, ali u vladi koja ima 15 članova. Crna Gora ima samo jednu ženu u vladi i to potpredsednicu, Mađarska od 13 članova vlade ima dve žene, Bosna takođe dve, dok Rumunija, Bugarska i Makedonija u vladi imaju po tri žene.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Od 25 ministara,samo 4 žene

Pa sta hoces, eto mi smo lideri u regionu ali s'obzirom na sta danas lici Srbija i ko nam vodi zemlju, ja bi rekao da su nam u vladi sve "p|ck|ce"

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Od 25 ministara,samo 4 žene

Е како је било за време Броза, Латинка Перовић, Милка Планинц, Митра Митровић, Савка Дапчевић - Кучар, Пепца Кардељ, Јованка Броз....

Кардељ, Кидрич, Томшић

АФЖ Мостар

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ова прва с лева је Савка Дапчевић-Кучар, позната по маспок-у...

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ове данашње су боље:једна је написала књигу ''Како постати и остати глуп!'',друга била балерина и заменик министра одбране:shock:,а трећа Ђелићева комшиница,два пута смењивана са разних функција због неспособности!

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nisam znao da organizujemo izbor za mis ovde na 4umu

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

I sta hoces da kazes sa tim za vreme SFRJ, pa evo kako je Polly nabrojala, ako sve bivse republike saberemo ima ih 14 ako se ne varam i to bez Slovenije Nije to zato sto su zene diskriminisane, vec zato sto je "sponzorusa" popularnije zanimanje na Balkanu. Pa sta sada treba da kupe sa ulice samo da je zensko i da bi bili "moderni", mada ne mislim da su i ovi muski kvalifikovani za poslove koje obavljaju, samo mnogo bolji lopovi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja bi se ovde vise zabrinuo sto mi imamo 25 ministarstava, kad jedna Francuska ima nesto poput 13 ili 14, nisam siguran, ali znam da je dosta manje od Srbije.

Odgovor: malo mesta, a previse lopova

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Naciona|demokrata
    Ja bi se ovde vise zabrinuo sto mi imamo 25 ministarstava, kad jedna Francuska ima nesto poput 13 ili 14, nisam siguran, ali znam da je dosta manje od Srbije.

Odgovor: malo mesta, a previse lopova
    Bas tako, ne treba nam vise od 15 ministarstava, a na kraju ispade da je 25 jedva dovoljno !?

Slične teme

1. Samo za zene
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 21.05.2007., 01:08

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •