DLL

Misliš fajlOvima? DLL su dinamičke biblioteke koje se "po potrebi" učitavaju u glavni program. Sadrže različite funkcije, ali ne deluju samostalno. Ako baš hoćeš (a ne verujem), možeš da ih menjaš nekim hexaeditorom...
 
DLL moze biti i tkzv. resursna bilbloteka. ja na primer koristim DLL i u njih smestam resurse za moje programe (dijaloge, bitmape, stringove itd)
U zavisnosti sta zadrze mogu se otvoriti Borland Workshop prograom ili Resource Builder ili iz okruzenja Visaul C++ itd, itd... Ovim programima mozes i menjati sadrzaj DLL (dijaloge, bitmape, stingove) i snimiti izmenjenj sadrzaj
 
@codemaker kad si vec kod resursnih biblioteka imam jedan problem koji se javlja nakon prvog importovanja nekog faila, u mom slucaju audio, u resursnu biblioteku.
Importovanje prvog faila ide dobro.
Kad uvozim audio "*.Wav", automatski se kreira skripta i za uneti fail izlazi dialog za njegovo imenovanje sto mi i odgovara. Ukucam, recimo "Sound1" i program kreira uneti audio fail u vidu heksadecimalnog koda koji se zove "Sound1".

Problem se javlja prilikom importovanja sledeceg faila.
Vise me ne pita za imenovanje sledeceg faila a veoma mi je vazno kako bi mogao navesti referencu iz VB-a do kreiranog .dll-a tako da biram hocu li prvi, drugi ili treci fail da ucitam u bufer. Kompailer po default-u kreira fail po imenom "WAVE" a vazno mi je da se i on drugacije zove. Kako je moguce, i da li je uopste moguce da preimenujem ostale failove (resurse) kako bi se mogli razlikovati jedan od drugog? U pitanju je VC++ a nisam vest u njemu.
 
Sto se cuvanja resursa u DLL tice, koristim samo kad radim u xHarbouru. U ostalim jezicima DLL koristim kad sadrze funkcije koje mi trebaju. Koristim Borland Workshop i njime u DLL ili RC ili RES file ubacujem sve vrste resursa, ili ih kreiram (dijalozi na primer)
Posto resurse dodajem samo iz jednog jezika, ne mogu ti nesto pomoci u ovom tvom problemu.

Nadam se da ce se neko javiti ko je baratao (ubacivao resurse) u DLL iz VC++
Mogao bih da pitam sina ali trenutno nisam u Srbiji pa i to otpada.
 

Back
Top