bol u kolenima

ok.

imam 14 godina u avgustu 15.
kolena me bole pri blagom naporu(kada se zagrejem, bol prestaje), i kada drzim noge duze vreme u istom polozaju
ne uzimam nista od lekova
ne patim od nikakvih bolesti
 
KOd kosarkasa se vrlo cesto javljaju ostecenja meniskusa u kolenima.Ako ti nije jasno sta su meniskusi mozes potraziti na netu.
Potrebno je da odes kod ortopeda koji se utvrditi koliko je to ostecenje i sprovesti neku terapiju.
 
Ja ne rastem odavno. Pre tri godine sam isla na neki aerobik i to udarnicki, tri puta nedeljno, godinu dana, sa sve 65 kg koji naskacu na moja kolena, nezagrejana. Sad me kolena ubijaju na promenu vremena, sto se kaze, na nekoliko dana pre ciklusa, i nekad i oticu. Fizijatar mi je rekao da je sve u redu i da se bavim plivanjem( ne umem), dao mi neke vezbe za ligamente. Meni jos bude i gore nekad.
Zanima me da li to zaceli nekad, nekom samo od sebe. Ili je to sto rece jedan stari lekar za reumu:bolest od koje se ne umire, al' se jauce.
 
turbo-ajvar:
meni su govorili da imam slab kvadriceps i a me zato bole kolena, od sutra krećem sa nekim vežbama za noge, a i govorili su mi da me bole kolena od rasta

Mislim da kvadriceps nema mnogo veze sa tvojim problemom. :confused:
Koliko kila imaš? Bole li te kolena posle treninga? Koje više levo ili desno (koja ti je odraza noga)?
Igraš li ulični basket?
 
87kg, ne bole me posle treninga, više me boli desno(to mi je odrazna noga pošto sam levoruk), cepam basket na betonu svaki dan kad mi vreme dozvoli.


imao sam ravne tabane i krivu kičmu, ali sam to vežbanjem korigovao.vrlo često znaju kolena da mi puckaju kad uradim čučanj.
 
turbo-ajvar:
87kg, ne bole me posle treninga, više me boli desno(to mi je odrazna noga pošto sam levoruk), cepam basket na betonu svaki dan kad mi vreme dozvoli.


imao sam ravne tabane i krivu kičmu, ali sam to vežbanjem korigovao.vrlo često znaju kolena da mi puckaju kad uradim čučanj.
Ravni tabani su neizlecivi pa prema tome uloske napravljene po meri moras nositi dozivotno.Posto tabani ne amortizuju dobro udarce koje primas pri doskoku na tvrdu podlogu(beton) koleno kao prvi susedni zglob prima i absorbuje sve stresove koje proizvodi podloga,pa te zato i boli!Ulosci,staticke vezbe za kvadrceps i dobar fizioterapeut kao sto je bio i moj kada sam imala slican problem.Pozdrav
 

Back
Top