kako da nateram sina da uči

pa i ja se slazem sa Luciferkom.....samo kod nas se -uzajamno postovanje- i -jednaka prava- svode na to da deca roditelje zovu imenom (sto mi je totalno bezveze), da se roditelji odusevljeno kikocu kada dete ponovi neku psovku (sto mi je odvratno), da cak dete majci lupi samar a majka nasmejano kaze -pa takva mi je mala -karakterom i po horoskopu- (ja videla)
znaci MORA da ima autoritet
 
Suzy:
pa i ja se slazem sa Luciferkom.....samo kod nas se -uzajamno postovanje- i -jednaka prava- svode na to da deca roditelje zovu imenom (sto mi je totalno bezveze), da se roditelji odusevljeno kikocu kada dete ponovi neku psovku (sto mi je odvratno), da cak dete majci lupi samar a majka nasmejano kaze -pa takva mi je mala -karakterom i po horoskopu- (ja videla)
znaci MORA da ima autoritet

Ja isto tako mogu da kazem da se medjusobno postovanje svodi na to da otac javno govori u stomatoloskoj ordinaciji pred punom cekaonicom sinu od 5 godina da je KUKAVICA, *****, *****. Sta cemo sa tim? To je valjda autoritet?

A zvanjem imenom? Pa moji roditelji se veoma cesto ne odazivaju na "tata" ili "mama" pa onda posle 5 puta moram da kazem DRAGANA da bi me cula.

LJUDI U KAKVOJ NAM ZEMLJI DECA I OMLADINA RASTU JOS MOZETE BITI I ZADOVOLJNI.
 
Luciferko:
Ja isto tako mogu da kazem da se medjusobno postovanje svodi na to da otac javno govori u stomatoloskoj ordinaciji pred punom cekaonicom sinu od 5 godina da je KUKAVICA, *****, *****. Sta cemo sa tim? To je valjda autoritet?

A zvanjem imenom? Pa moji roditelji se veoma cesto ne odazivaju na "tata" ili "mama" pa onda posle 5 puta moram da kazem DRAGANA da bi me cula.

LJUDI U KAKVOJ NAM ZEMLJI DECA I OMLADINA RASTU JOS MOZETE BITI I ZADOVOLJNI.


Smatram da moze da se ima autoritet i bez prostakluka, i bez nipodastavanja roditelja (tu podrazumevam i zvanje imenom i samaranje roditelja i neposlusnost.....)-ja moju majku jos nijednom nisam nazvala imenom a preko 30god imam, niti nameravam, jer to smatram vise kulturom nego vaspitanjem.....Sve u svemu , po meni mora da postoji autoritet, nametnut bez puno batina , dranja i prostakluka....treba naci meru....i ja sam novopecena majka..i samo se nadam da cu je naci.....
 
Nije bilo loše!Moglo je i bolje,ali videćemo!Uopšte se ne opterećujem sa tim!Ako uspe,uspe ako ne pokušao je nema šta da izgubi,može samo da dobije!Sa ovim bodovima koje ima na osnovu uspeha može da bira koju će trogodišnju školu da upiše,mada je on već odlučio!
 
evo zasto treba terati decu da uce::::

Izjava fudbalera

- Pa sigurno da mi je žao jer oni su dali go a mi nismo dali go. Znači, hvalio nam je jedan go, pošto su oni dali go, tipčno holandski kroz sredinu, a pošto mi nismo dali go, oni su pobedili a mi izgubili."

Dragoslav Jevrić, fudbaler SCG posle utakmice Holandija - SCG, 11. maja 2006.
 
pokažeš mu ovu sliku i pitaš sina:

jel znaš ko hebe ovu?

odlikašššiiiiiii sine, odlikaši :D

- - - - - - - - - -

No_ktkqTURBXy9kOGIxM2U0YjJkZWIyMjhkOTFkMDhiZDNhMTRmZjFmYi5qcGVnkZMCzQKeAA
 
Moj sin od 13 godina neke predmete voli neke ne....npr.geografiju,istoriju i biologiju ne voli jer mora da sedne i nabuba sve.ali zato matis,fiziku,engleski,informatiku,obozava...odkad zna za sebe zeli da bude programer...nikakve casove na srecu nisam morala da placam nikada...objasnila sam mu da je sistem kod nas takav,da ako hoces da radis u zivotu ono sto zelis,moras da imas dobre ocene i iz onih predmeta koje ne volis....za sada funkcionise....ali zato cerka,koja sada ima 21.g....sve na misice,svadju,galamu,privatne casove i sad studira a i to dokle ce ,ne znam....meni je najveci problem sto ne mogu da je nateram da radi ...ode na fax i kao ceo dan ima predavanja pa eto ne moze da radi...:(
 
evo zasto treba terati decu da uce::::

Izjava fudbalera

- Pa sigurno da mi je žao jer oni su dali go a mi nismo dali go. Znači, hvalio nam je jedan go, pošto su oni dali go, tipčno holandski kroz sredinu, a pošto mi nismo dali go, oni su pobedili a mi izgubili."

Dragoslav Jevrić, fudbaler SCG posle utakmice Holandija - SCG, 11. maja 2006.

Zbog ovoga? :eek:

Ovaj je dovoljno pismen da ume da potpise...
Ostalo mu i ne treba.
 
hm...moj npr može mnogo više, ali neće
kad primetim da je popustio, par dana ga nadgledam , iako to mrzim, a i on mrzi
ali, samo mu stavim do znanja da me se neće lako rešiti
posle mi bude zahvalan, kaže: e, da nisi onako pritisnula, ne bih ispravio

kad vidim koliko mu je drago, znam d anisam pogrešila
da primetim da želi nešto drugo, neki zanat , podržala bih
ali, ne, on želi ovo, ali ne da mu se dati sve od sebe
prosto ga moraš pogurati s vremena na vreme
bude li ga žena morala gurati...hebaće mi sve po spisku

ali, i tata mu je često na guranje, pa...
 
imam sina 15 godina.osmi je razred neće da uči.a sad nam ide upis u srednju školu.razvedena sam,oca slabo vidja.ne znam više kako da ga nateram da uči.znam da ga drma pubertet.ali on nikako da shvati da mora da uči. :cry:

Tesko ces ga naterati. Moja zena i ja udruzeno izvrsimo pritisak i onda uci, da je sama bez mene nema sanse da bi ga naterala a prilican mu je autoritet. Ali otac je otac.
 

Back
Top