Odelo cini coveka, ili mozda ne?!
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 122

Tema: Odelo cini coveka, ili mozda ne?!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Odelo cini coveka, ili mozda ne?!

Koliko god se trudim da uocim kvalitete neke osobe, uvek je prvo moram zapaziti...a sta covek prvo primeti na nekoj osobi pored izgleda...naravno njegov stil oblacenja! Iako vecina kaze da nije tako, ja smatram da bi pre zapazila i trudila se da upoznam npr. nekog decka koji je pedantan i lepo obucen nego nekoga koji nosi "prljavu, strokavu (kako god zelite)" odecu! Pored odece, vaznu ulogu igraju i frizura, nakit a u zenskom slucaju i sminka.... :grin: ...Pa me zato zanima vase misljenje...

Aktivan član Emily_Bg (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    68

Podrazumevano Re: Odelo cini coveka, ili mozda ne?!

Tacno je da stil dosta odaje coveka,ali isto tako to ne mora nista da znaci.Logicno je da te nece zainteresovati neka neuredna osoba(pre ce izazvati gadjenje),ali isto tako to sto je na nekom sve extra uklopljeno ne mora da znaci da je taj neko uredan..........Sve to ima svoje.

Aktivan član piskaralo (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Ne moze da ga cini, moze da bude deo njega. Naravno svima nam "upadne u oko" neko ko je uredno obucen za razliku od onog koje aljkav...

E sad ja da postavim jedno pitanje apropo ovoga> Da li mislite da je neko bogat ili ima dosta para ako je "extra" obucen ili sto bi rekli po poslednjoj modi ili ni to nema veze sa tim....???

Moj odogovor je da nema veze hiljadu puta sam to videla...

Elita SANDRINAbg (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Dedinje,Лика дала седам Генерала и Јованку за Тита Маршала
    Reputaciona moć
    0

Slazem se @piskaralo...sretala sam osobe koje bukvalno nisu imale sta da jedu, ali su na njima bile firmirane krpice... :-?
    Isto je u meni svaki put izazivalo sazaljenje...moze se biti uredan i dobro obucen, kao i izgraditi vlastiti stil i bez brendirane garderobe...sve je stvar licnog izbora... :smile:

Ovo sve nema nikakve veze sa urednoscu i sveukupnom cistocom pojedinca...bilo musko, bilo zensko...
    Recimo, svima nama se desavalo da za nekoga pomislimo da deluje prljavo...ne znam iz kog razloga, ali mi se desavalo da kada razgovaram sa nekom koleginicom, skoro u isti glas za neku zensku izjavimo da deluje prljavo, iako je ista vrlo skupo obucena i nasminkana...jednostavno odaje takav utisak...

Primećen član
    Učlanjen
    10.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Ne moze odelo da cini coveka, ali moze dosta da kaze o njemu. I mislim da neko ko "bukvalno nema sta da jede", ne moze da nosi markirane krpice, ali zasto se i pored loseg finansijskog stanja, covek ne bi trudio da izgleda lepo? Ja imam drugaricu koja cesto nema kesha, ali zato od stare krpice ume da napravi neshto extra originalno, i da u tome mnogo lepo izgleda. I ne znam, SANDRINAbg, zasto bi to u tebi budilo sazaljenje? Covek mora na neki nacin da se snadje, zar ne?

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ocigledno ili nisi dobro procitala ili iz nekog razloga nisi htela da shvatis sta sam htela da kazem... :smile:

Naglasak je na firmirano i brendirano , sto znaci i skupo ... :wink:

U nastavku sam rekla da i bez toga, svako moze da izgradi svoj stil i da bude dobro obucen, sto znaci sa malo ukusa i bez toliko para... :smile:

A za ovo da " neko" bukvalno nema sta da jede, a nosi firmirane krpice, imam primer iz vlastitog komsiluka i ne samo taj, sto znaci da majka doticne ide po komsiluku i pozajmljuje pare da kupi hleb, a cerka joj " ponosno" seta firmiranu garderobu... :?

p.s. Ne znam sta ovde nije jasno...ili bi ti sa mnom malo da se svadjas..?

Primećen član
    Učlanjen
    10.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio SANDRINAbg
    Ocigledno ili nisi dobro procitala ili iz nekog razloga nisi htela da shvatis sta sam htela da kazem... :smile:

Naglasak je na firmirano i brendirano , sto znaci i skupo ... :wink:

U nastavku sam rekla da i bez toga, svako moze da izgradi svoj stil i da bude dobro obucen, sto znaci sa malo ukusa i bez toliko para... :smile:

A za ovo da " neko" bukvalno nema sta da jede, a nosi firmirane krpice, imam primer iz vlastitog komsiluka i ne samo taj, sto znaci da majka doticne ide po komsiluku i pozajmljuje pare da kupi hleb, a cerka joj " ponosno" seta firmiranu garderobu... :?

p.s. Ne znam sta ovde nije jasno...ili bi ti sa mnom malo da se svadjas..?

Ma ne bih da se svadjam, bre... Nego sam lujka procitala samo tvoju prvu rechenicu i iznervirala se, jer sam stekla utisak da omalovazavas ljude koji nemaju novca. Sad sam procitala sve i skontala sta si htela reci... Nema svadje....nothing to see here, go on, go on...Moja greshka.

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio menna
    Ma ne bih da se svadjam, bre... Nego sam lujka procitala samo tvoju prvu rechenicu i iznervirala se, jer sam stekla utisak da omalovazavas ljude koji nemaju novca. Sad sam procitala sve i skontala sta si htela reci... Nema svadje....nothing to see here, go on, go on...Moja greshka.
    Oki...desava se svima... :wink:

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Мислим да је постојала оваква тема, чак са истим насловом....ал добро....

Не чини га, али говори о њему. Облачење је вид нашег испољавања.... Кроз њега показујемо свету (не свесно) шта је за нас лепо, како доживљавамо себе, колико смо уредни, неговани, какав је наш однос према новцу и материјалним стварима, према себи самом.... Значи, може мнооого да каже.

Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio SANDRINAbg
    Da nije u pitanju ista osoba i ja poznajem jednu takvu... majka joj kuka moli, pozajmljuje, a ona sve EXTRA...

Uzas, ja to sebi ne bih mogla da dozlvolim, da mi majka propada i muci se a ja da se foliram i izigravam fensi ribu ...

Učlanjen
    25.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio piskaralo
    Da nije u pitanju ista osoba i ja poznajem jednu takvu... majka joj kuka moli, pozajmljuje, a ona sve EXTRA...

Uzas, ja to sebi ne bih mogla da dozlvolim, da mi majka propada i muci se a ja da se foliram i izigravam fensi ribu ...
    Nemam pojma...mozda je :wink:

Ne da ne bih mogla da podnesem, nego bih pre skocila sa savskog mosta u Dunav...zezam se...stvarno je strasno...blam bi me pojeo... :?

A, pri tom joj na pamet ne pada da nesto i radi...

Aktivan član different from others... (avatar)
    Učlanjen
    16.04.2007.
    TYRA,sweet child of mine with lips like rose
    Reputaciona moć
    0

kuka i moli...mozda to iz navike a ne iz potrebe...

Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio different from others...
    kuka i moli...mozda to iz navike a ne iz potrebe...
    nisam se to nikad zapitala, al kad bolje razmislim mozda i jeste navika... jos gore, kad majka opravdava cerkino ponasanje i sebi dozvoljava da se tako ponizava zbog njenih hirova, nisu to cista posla...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Poznajem i starije zene koje izgledaju vrh, sminka, nakit..firmirana odeca a u stan kad im udjes...jos uvek ispod kreveta mozes da naletis na novine iz perioda Drugog svetskog rata..pa toliko o higjeni!

Domaćin phenomenon (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Не чини га, али говори о њему.
    Nerviras me :-) taman sam to htela da kazem i citajuci vidim da si me pretekla :smile: Облачење је вид нашег испољавања.... Кроз њега показујемо свету какав је наш однос према себи самом.... [/QUOTE]
    Pratite sebe kako se oblacite u zavisnosti od toga kako vam se menja raspolozenje pa cete videti kako odelo utice na to kako vas okolina dozivljava.

Aktivan član zorab (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

Pa Cehov kaze da na coveku sve treba da bude lepo, i misli, i odelo, i lice.
    Zatim, ima ono "covek se prima po odelu u kojem dodje a ispraca prema utisku koji je ostavio"...
    Ali ima nesto i u skromnosti, tj. u NEPOKAZIVANJU sebe u izlogu...
    A mnogo toga je, na zalost, i u siromastvu... Materijalnom (a o duhovnom nema potrebe pricati)

Aktivan član different from others... (avatar)
    Učlanjen
    16.04.2007.
    TYRA,sweet child of mine with lips like rose
    Reputaciona moć
    0

vecito u crnilu....a dako vedra osoba.,..

Iskusan DjuraMornar (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    107

Coveka cini energija koju sa sobom nosi.
    Npr....jedna te ista stvar...ma sta da je u pitanju...na dve osobe izgleda potpuno drugacije..
    Uzmi za primer nesto najbanalnije...belu majicu i farmerke...nekog neces ni primetiti, dok ce ti onaj drugi ...isto tako obucen upasti u oci....U pitanju je nista drugo do energija kojom ta osoba zraci...nacin na koji hoda, gestikulacija...

Zamisli ono sto na sebi im Bebi Dol na nekoj turbo folk pevacici...Naravno pevacica ce izgledati jeftino...dok je to isto na Bebi ...potpuno deseta prica...ili obrnuto...zamisli da Bebi obuce nesto iz plakara hm...hm...Seke Aleksic....na njoj bi to izgledalo skroz otkaceno i dobro....jer bi sa sobom imalo sasvim drugu pricu....dok Seka izgleda kao tranvestit u najmanju ruku...

Izvinjavam se svim fanovima ali...

Dakle energija...duh...!!

Zainteresovan član pilencepile (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Odelo ne cini coveka,ali mu pomaze da bude covek.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Zato postoji kic

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

hmm bitno je,drugacije te gledaju ljudi.neko spomenu cuvenu belu majicu i dzins,ma daaaj pa zavisi i da li je to neka kineska majica od loseg pamuka i farmerke marke leeviis ili su to neke chic miss sixty farke+bela majica lacoste,u tvojoj velicini.i drugo:ko ce da te shvati ozbiljno ako odes kao klosar na razgovor za posao/potraznju kredita u banci/agenciju sa nekretninama...decka moje drugarice nisu hteli da puste u zlataru jer je bio u radnom odelu,morao je iz dzepa da izvadi susku da pokaze da bi mu otvorili vrata,a nije stvar u tome da su se oni bojali da nece imati pare da kupi nego su navikli da tako obuceni ljudi kradu...i na kraju:ne ne znam ljude koji nose pradu a nemaju sta da jedu,ako su mrsavi to je zato sto imaju svog nutricionistu

Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    107

Hanibalko...nikada se necu sloziti sa tobom...apsolutno ali APSOLUTNO blage veze nema da li je to majica kupljena kod Kineza...ili ne...bitno je ko i kako nosi tu istu krpu...jer sve su to samo krpe....
    Dzabe nekom miss sixty ....dzabe...

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

ne moras ti da se slozis ali ne moze los pamuk lepo da "pada" pa makar ta osoba imala ne znam kako stila,a kad kazemo da neko nema stila nije ta osoba u pitanju nego izbor odece,samo treba odabrati model i fazon koji ti stoji...evo npr ona maja iz grupe luna,bila je potpuno bezlicna,bezveze,e sad je nasla nekog dobrog stilistu i lici na nesto,znao je da izabere garderobu za nju.ja sama umem da izgledam potpuno bezveze,ali umem i da budem extra riba,sve zavisi sta stavim na sebe,kako zracim tog dana etc,nadam se da govorimo o povrsinskim stvarima/utiscima jer ja o tome pricam

Učlanjen
    28.05.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    107

Nismo na istim talasnim duzinama....nema svrhe...
    sad bi ja tebi do sutra mogla objasnjavati da to nema ama bas nikakve veze...a ti meni da skuplji pamuk "lepse pada"...

Apropo gore navedene pevacice....samo moronu treba " stilista"...to je moje misljenje...Sta da mislim o osobi koja sama ne ume ni da se obuce....bljak.

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

da npr ne moze svako da ima sve talente ovog sveta ne budi tako stroga,ona ima predivan glas

Slične teme

1. Odelo (ne) cini coveka ?!
    Autor kanterela u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 24.07.2008., 18:59
  2. Da li je seks nacinio majmuna covekom , ili coveka cini m...
    Autor Goran Jovanic u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 26.11.2004., 08:42
  3. Odelo cini coveka, u prnjama svi izgledaju isto
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 25.10.2004., 12:32
  4. Sta coveka cini srecnim...
    Autor Hektor u forumu Filozofija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.08.2004., 10:49

Pravila za slanje poruka