Bolonjeze

Ja to najjednostavnije, izdinstam luk dodam mleveno meso, so, biber, paradaiz pire, malo origana i to je to. Preko bilo koji rendani zuti sir. Verovatno ti nisam rekla nista novo.
 
hm, možeš dodati i malo seckanih šampinjona u taj sos, još dok kuvaš. ili seckanih crnih maslina. ili možeš recimo da luk isečeš na kolutove i da ne daš da se sasvim raskuva, već da ostanu kolutovi oanko žilavi u sosu. naravno, ako voliš luk. eto par ideja.
prijatno!
 
Probaj da izdinstas luk i praziluk (pola pola) - praziluk daje mnogo dobar fazon.
I zavisi od kolicine sosa 1 ili 2 kasike pekmeza od kajsija (domaceg) umutiti u sos kad skines sa vatrice.

prijatno
 
praziluk stavljam uvek, ili bolje receno kada ga imam, volim da dodam i malo vlasca takodje ako ga imam....ovo sa pekmezom od kajsija je nesto novo ali lici mi da je mnogo dobra ideja....
 
Koristim jedan svoj recept.
Izdinstam malo crnog luka, na to bacim celu tunjevinu sa saftom iz konzerve, malo jos prodinstam pa dodam oko 50 gr sojinih ljuspica potopljenih u paradajz soku, malo origana, soli, bibera a pre posluzivanja i malo narendanog sira.
 
Moja supruga je juce porucila u restoranu spagete od integralnog brasna i neki sos sa tunom i odlican je bio. (mislim sos)
A jednom nam je ostalo lignji u vinu (nesto kao stifado s lignjama) koje je inace malo "jako" jelo. E , pomesane sa spagetama su bile super.
 

Back
Top