Imam veliki problem !!!

McCurdy011

Aktivan član
Poruka
1.569
Mozda ce vam ovaj moj problem izgledati smesan ali ja stvarno ne znam vise sta da radim i kome da se obratim.

Prosle godine pozvala sam devojku preko oglasa da mi uradi sajt.
Uredno platila tada 200 eura i dogovorile smo se da se cujemo za nedelju ili dve da joj dostavim text na engleskom pa da ga dovrsi.

Medjutim, od tada pa do danas ne mogu da stupim u kontakt sa istom.
Mobilni nije u upotrebi a hotmail adresa ne radi.

A ja imam problem jer su se neki podaci sa sajta u medjuvremenu promenili ( adresa, telefoni i slicno).
Sajt je postavljen preko Sezama.

Sta da radim i mogu li uopste ista da uradim??
 
Zavisi na cije ime je registrovan domen i ko je zakupio hosting. Pretpostavljam, cim imas problem, da nijedno nije na tvoje ime. Ako je tako onda tesko. Osim ako je domen co.yu , onda mozes kao pravno lice da radis sa njim sta hoces.
 
canada1995:
Mozda ce vam ovaj moj problem izgledati smesan ali ja stvarno ne znam vise sta da radim i kome da se obratim.

Prosle godine pozvala sam devojku preko oglasa da mi uradi sajt.
Uredno platila tada 200 eura i dogovorile smo se da se cujemo za nedelju ili dve da joj dostavim text na engleskom pa da ga dovrsi.

Medjutim, od tada pa do danas ne mogu da stupim u kontakt sa istom.
Mobilni nije u upotrebi a hotmail adresa ne radi.

A ja imam problem jer su se neki podaci sa sajta u medjuvremenu promenili ( adresa, telefoni i slicno).
Sajt je postavljen preko Sezama.

Sta da radim i mogu li uopste ista da uradim??
Ne verujem da ces nesto uspeti. Nazalost, to pokazuje koliki je stepen profesionalizma ovde kod nas. Da neko za 200 evra "nestane" i raudje se zaradi, pa cak i napusti broj mobilnog, prosto neverovatno...

Da sam na tvom mestu, nekim odprograma koji mogu da skinu sajt i sve slike sa njega, skinuo bih sajt kod mene na racunar (HTML, Slike). Zatim bih prepravio sta treba, zakupio hosting i kupio domen, prebacio sve tamo i sam komandovao svoji sajtom
Velika je verovatnoca da je sajt radjen jednostavno i bez nekih kerefeka, pa ces moci sve da poskidas.
Ako ima na sajtu nekog flash-a, nadji na netu program za download flash-a

Ako nisi vesta u tome, zamoli nekoga da ti skine i posalje sve fajlove.
 
canada1995:
Sajt je otvoren na moja firma........co.yu. Secam se da sam Sezamu slala resenje o registraciji, PIB, i da sam preko racuna platila neki iznos od oko 2 000 din.

Sta da radim u tom slucaju?
Pošto je reč o .co.yu domenu, onda je on registrovan na tvoju firmu. Bilo bi najbolje i za tebe verovatno najlakše da pozoveš Sezam i objasniš problem. Mislim da ćeš uspeti da dobiješ nephodan pristup za ažuriranje svog sajta, a ubuduće obrati pažnju s kim sarađuješ.
 
Umesto tih oglasa, sledeći put pogledaj šta mi ovde radimo ili se osloni na dizajnere sa dobrim portfoliom. Žao mi je što se ovo desilo i ta devojka je apsolutni gad, ali opreznost nikad nije naodmet. Nije trebalo da joj platiš punu sumu odjednom.
 

Back
Top