Zašto se Muslimani i Srbi mrze?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro pitanje, ali tesko da ce iko da ti da pametan odgovor, sa obe strane.
Cemu mrznja? To se i ja pitam.
Verovatno se ta mznja prenosi sa kolena na koleno, deca cuju od roditelja, tako ih uce i siri se mrznja prema ljudima, narodu ... kao da ih niko nije ucio da ne treba generalizovati stvari,a po najmanje narod
 
Lala Vojvođanski:
Mnogi tvrde da su Muslimani Srbskog porekla. Pa zašto se onda mrze?

Идиотско питање својствено једино лажном "Лали", који га никад не би ни поставио да је прави Лала (Србин из Баната) и да је у својој породици икад у животу доживео барем једну оставинску расправу (мислим на то због чега би се неко мрзео ако је истог порекла).

Плус, не пише се "србског" него "српског", а С је мало, а не велико.
 
stvar je vrlo jednostavna,dobar dio danasnjih "Srba" su turskog podrijetla/porijekla..
mogu se vrlo jednostavno prepoznati,imaju turska prezimena..KARAdzic,SAMARdzic,
TOPALovic,BARJAKTARevic,SOKOLovic,BULATovic,BEGovic,......

ti nekadasnji Turci,danas radikalni "Srbi" imaju kompleks svoga porijekla..
naravno bosansko-hercegovacki muslimani su nesto sasvim drugo..
oni su poturceni Hrvati,jer se vrlo dobro zna da je b i h,tj.nekad Dalmatinska i Panonska Hrvatska bile naseljeni samo Hrvatima..
tek sa dolazkom osmana se mijenja etnicka slika te Hrvatske zemlje..
 
jomini:


sa svim duznim postovanjem jomi..
di sam ja to pogrijesio?

valjda nema dileme da su navedena prezimena turskog porijekla!

najnoviji i najsvjeziji slucaj je Marija SERIFovic,cura je sama priznala da su joj preci bili
turci..
a kako bi i mogla zatajit,kad je prezime izdaje..
no,ona je danas Srpkinja,i tu nema dileme..
 
Da li su Turci prvi i najstariji narod na ovim prostorima? I u Tursku se doselilo iz npr. Iraka pre 2400 godina. Onda idemo dalje... Tadašnji Irak, odnosno kako se tada ta teritorija zvala je naseljen od strane, sad da lupim opet - Egipta. I sad će da dođe Egipćanin i da truće kako su svi odavde u stvari Egipćani poreklom... Kapiraš nebulozne i maloumne izjave i razmišljanja?
Ili ono vratite mi moje zemljište, pripadalo je mojim precima! A kome je pre tvoje familije? Peri Periću? A kome pre Perine familije?

Opustite se, idite u bioskop, jurite ženske i ne grupišite se!
Ovo važi za sve i za mnoge teme.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top