ADSL u Zr - u

Pera Kojot Genije

Aktivan član
Poruka
1.666
Pomoz Bog junaci!!!

Ima li neko predstavu o tome kada ce krenuti ADSL u Zrenjaninu?

Prijavio sam se krajem Novembra preko Telekomovog sajta, a ne mogu da dobijem nikakve informacije o tome da li ce biti nesto od toga. Probao sam da se raspitujem telefonom, nisam govore sad ce, samo sto nije. Na salteru me je sluzbenica kulturno skinula sa one stvari i tako u krug.

Zna li neko, oce li biti nesto od toga i kada, ovaj dial up ce me u grob oterati.

Pozz
 
pa.. meni je juce ili danas stigao neki pamflet... doduse od teraneta, kod kojih vec imam nalog (wireless), pa mi nije jasno...
doduse, oni pricaju o nekom T-DSLu, sto je kontam neki marketinski fazon (ako sam lupio, ostao sam ziv, samo da znate :P), tipa sezamov ADL...
no, videcemo...
 
Pera Kojot Genije:
Pomoz Bog junaci!!!

Бог ти помог'о!

Ima li neko predstavu o tome kada ce krenuti ADSL u Zrenjaninu?

Prijavio sam se krajem Novembra preko Telekomovog sajta, a ne mogu da dobijem nikakve informacije o tome da li ce biti nesto od toga. Probao sam da se raspitujem telefonom, nisam govore sad ce, samo sto nije. Na salteru me je sluzbenica kulturno skinula sa one stvari i tako u krug.

Увођење ADSL-а у Зрењанину је требало да почне у децембру и да се заврши до краја фебруара ове године. "Ђе" је запело - не зна се, али још није кренуло. Што би рекли надреалисти, "можете чекати пет дана, десет дана, десет година, али ADSL-а нема; море бит' бидне, али за сад нема".

Ја се надам да ће га увести до краја године, само не знам како ће то функционисати - колико чујем, линкови Телекома према иностранству немају капацитет да поднесу целу Србију на FLAT-у. А изгледа да је увођење стварно кренуло, јер је Сезам телефонски проверавао раније пријављене за АДСЛ преко њега и кренуо у сопствену рекламну кампању.

Zna li neko, oce li biti nesto od toga i kada, ovaj dial up ce me u grob oterati.

Ако си у могућности и ако имаш 50-60 евра вишка, саветујем ти да се пребациш на wireless и не чекаш АДСЛ. Тим пре што ћеш моћи да видиш како ће АДСЛ да шљака и што ће, надам се, кад крене АДСЛ вајерлес-провајдери оборити цене или повећати пакете.

ch1zra:
pa.. meni je juce ili danas stigao neki pamflet... doduse od teraneta, kod kojih vec imam nalog (wireless), pa mi nije jasno...

Како ти ради Теранет? Доста људи се жалило да су очајни.
 
meni radi odlicno...
a evo i dokaza, sa flatom 128/128 :
Kod:
DU Meter Weekly Report

Period (From)   Period (To)        Download         Upload   Both Directions   Dial-Up Time   
4/15/2007       4/21/2007           5.89 GB        3.48 GB           9.36 GB    4 day 22 hr   
4/22/2007       4/28/2007           8.05 GB        5.57 GB          13.62 GB    5 day 22 hr   
4/29/2007       5/5/2007            9.41 GB        7.94 GB          17.35 GB    6 day 17 hr   
5/6/2007        5/12/2007          13.89 GB        7.25 GB          21.14 GB    7 day 20 hr   
5/13/2007       5/19/2007           6.81 GB        4.53 GB          11.34 GB     5 day 5 hr

znaci masinu ne gasim :]
 
Ch ti bas radis. Imam bezicni internet vec cini mi se dve ili tri godine. Prezdovoljan sam i ne bih ga menjao. Trenutno sam na 256/512. Bolje ne treba. Svakom ga preporucujem. Ja sam Local net-a.
 
pa ne znam za ostale ljude, ali :
1. ja sad kad sam utrcao kintu za wifi, ne planiram da menjam dugo.
2. bez flat paketa necu uopste da pricam.
3. nema 3, vrteti 1 i 2 do iznemoglosti :]
 
Ja koristim Beotelov wireless 512/128 i radi fino. Necu da kazem da je cudo od tehnike, ali UVEK radi, nema prekida, a meni je to bitno. Ne bavim se skidanjem mp3 i filmova i kojecega, vec mi je stvarno bitno da to UVEK radi. A radi. Download mi vuce 56-57,3k i to mi je standard, jedino sto ne znam da li je to ok za tu vezu, jer stvarno nisam u materiji... i nije nesto da sam lud da budem u tome.
 
pa... 512 kb/s, to podelis sa 8, posto jedan bajt ima 8 bita, i dobijes da ti je max download speed 64kB/s, sto znaci da ti net radi skroz odlicno, ako se oduzme tih par kB-a sto otpadne na surfovanje, i slicno...
doduse, ti si jedan od retkih koji se ne bune na beotel.. uglavnom kukaju na njih, al to su uglavnom ljudi koji su zivotinje kao ja, pa nonstop vuku muziku/filmove/koncerte...
no, osecam da sam opasno udavio ^_^
 
Не знам, не бих сад да вршим неку антирекламу (ћаскамо, па шта?) али и за Беотел, Тера-нет и Јуниор сам чуо све најгоре. Конкретно баш за њих, јер су ми два добра ортака баш на њих (били) прикачени. Све на фазон да или по пар дана у месецу не ради уопште, или да данима споро вуче, или да је "пинг" одвратно лош.

За Тера-нет знам да су феноменално радили кад су почели и док су још имали мали број корисника. Драго ми је ако опет добро раде, значи да се вајерлес ситуација у ЗР-у поправља.

Узгред, стигло ми је обавештење на мејл од Сезам-про-а да од 21. маја (дакле од понедељка) АДСЛ и званично постоји у Зрењанину. :cool: Честитам.
 
bogami, i terra je isto zezao opasno...
ne znam da li ima neke veze sa grmljavinom, al stvarno nije bilo prijatno :)
narocito kad se lepo vratis kuci u 11 sati, istusiras/jedes, napravis kafu, sednes za komp u pola 1, i onda ti prvo pukne net, pa nestane struje :\
 
Мени Локал-нет шљака 100/100 на 512/128kbs (пу, пу, да их не урекнем). Задњи пут кад су лоше радили је било једино дан ипо у децембру када им је неки нови ометао фреквенцију, док нису сконтали шта је у питању.

Једина мана је што су пакети од 2+2 GB. :(
 
hexana:
hi
jel ima sad dsl u zr ili nema?
hvala unapred
pozdrav svima

Има. Кренуло је, цео град је покривен и све више и више људи се прикључује. Засад ради одлично. Стандардни пакет је 256/64kbs, flat, мислим да је за сада цена око 1200дин месечно.

ch1zra:
1. ja sad kad sam utrcao kintu za wifi, ne planiram da menjam dugo.

Изгледа да ћемо мењати сви, хтели нехтели. Мали провајдери има да се погасе, а ове веће има Телеком да убије са својим условима, већ су почели да им кењају.

Ево, Локал-нет је већ повећао проток на 1024kbs :shock: а ако људи наставе овако да им се одјављују, можда и они пусте флет-пакете. Колико чујем, врло је могуће да већ за неколико месеци више не буде бежичног нета у ЗР-у.
 
hi Bogart

puno ti hvala za info :)
znaci ima u celom gradu?
ako bih uzela negde lokal naprimer u centru,
moram u telekom i trazim formular za prikljucak na dsl?
hvala unapred ;)

pozdrav Vesna
 

Back
Top