Postavljanje ventilatora - pravac

@ PABLO
A jel mora bas u svaki slot da se nesto udene i na svaki otvor da se nakaci po ventilator????
I moram da te pohvalim !!!! Ovo je jedinstven slucaj!!!!!! Komp RADI !!!!!! predpostavljam . SAMO izvinte na indiskreciji, komp mora da je izradjen po posebnoj tehnologiji sa integrisanim RAMom???
Il' je na hemijskom ciscenju zbog prasine?
 
Sta si se ti zakacio za Pabla? Covek ima potrebe i zato puni slotove. Za ventilatore odgovor je ne,ali znas sta i ja sam popunio sve rupe za ventilatore. Cak se i mislim da izbusim kuciste da bih stavio jos jedan. A ovo za ram-kolko ja vidim,preko slotova za ram,a samim tim verovatno i preko memorije,idu kablovi iz napajanja,pa i ne mozes da vidis ram. Inace Pablo mogao bi malo da poradis na wiring-u.
 
zokky:
@ PABLO
A jel mora bas u svaki slot da se nesto udene i na svaki otvor da se nakaci po ventilator????
I moram da te pohvalim !!!! Ovo je jedinstven slucaj!!!!!! Komp RADI !!!!!! predpostavljam . SAMO izvinte na indiskreciji, komp mora da je izradjen po posebnoj tehnologiji sa integrisanim RAMom???
Il' je na hemijskom ciscenju zbog prasine?

Pa vidi poshto volim da clockujem - da mora na svaki otvor.... Ako mislish da rade puno buke - meni nesmetaju ventilatori nego HDD.... A sad na jesen ce da padne jedan RAPTOR @ 10 k rpm tako da ventilatori ce mi biti najmanji problem...

Slika koju sam nakachio je 640x480 samo zato shto ima josh puno ljudi sa dial-up-om ( nazalost ) Nije meni problem da nakachim sliku u 2048 x 1536 ( 3 MPX ) ali njena velichina ce biti nekih 1.5 - 2 MB tako da ce onima shto imaju dial-up da uchitava stranicu pola sata..... :lol: a i nije lepo s moje strane...

Ovo za slot da si bolje pogledao imam 2 prazna slota - 1 PCI-e x1 i 1 PCI-e x4
Slotove puni zato shto mi je to potrebno - WiFi card - zato shto imam bezichni net ( poshto ADSL nema - kablovski je tuga od neta za online play ( mislim na ovog tu provajdera u selu ) - Mercury TV+FM card poshto volim da slusham radio - Sky Star 2 v2.3 - za satelicki program a pre mi je sluzila i za offline download ali sad se vishe nabavim downloadom poshto treba bash puno vremena da se sortira sve shto stigne, da se pronadje lozinka za password protected arhive ili da se razbije lozinka nekim programom - 20 GB za jedan dan e to je brzina :D i taj glupi program koji se koristi za offline download "nezna" da koristi DC procesor

I da ako bi pogledao bolje video bi da komp stvarno radi - pogledaj neonku koja svetli, fan koji svetli i tamo pored SATA kabla vidi na plochi 2 diode ( ima josh jedna ali se nevidi na slici ) koje svetle kad je pc upaljen...

RAM je uboden u prvi slot i nevidi se zbog kablova...
 
Klothius:
Pablo mogao bi malo da poradis na wiring-u.

Ma nevredi ni da sredjujem te zice poshto uvek vadim onaj ATA HDD kad idem kod druga po filmove ili uvek stavljam drugi HDD kad drugari dodju kod mene po filmove i X X X... :D

offtopic:
Klothius mora da si sad presrecan kad ste osvojili FA CUP.... :D

Ovo je jako lepo sredjeno: slika je sa bench foruma od korisnika DTK
 

Prilozi

  • Picture%20028.jpg
    Picture%20028.jpg
    67,4 KB · Pregleda: 45
Ako mislish na moj PC ( a ne na ovu sliku iznad tvog posta ) grafichka je:

Gainward 7600 GS GLH ( 7600 Golden Sample / Goes Like HELL / 256 MB ddr3 1.2 ns / 128 bit / Core clock = 500 MHz / Memory clock = 1200 MHz )

Kad se clockne na 560 / 1400 dobija se prava 7600 GT

EDIT:
@ Klothius

Svi kablovi su iza lima...
Pogledaj na bench-u u RadionicaFAQ--->Moje skrivanje kablova
 
@PABLO
De der nemoj da se ljutis. Sala mala.
U vezi slotova: ja imam ubodeno- Graf 7600GS, SkyStar2, TV katr Pinacle, modem i neki Audigi tek da se nadje, a jedan slot mi zauzima ventilator za SkyStar2 tako da je on slobodan.
Sem tog ventilatora za SS2, koju ukljucujem po potrebi, imam jedan od 120mm sa prednje i jedan od 90mm sa zadnje oba na 7V.A i Chiftec ima neki od 120mm. A proc mi hladi neko cudo na sprat sa headpipe sa vent od 90mm na 7V isto.
Poz.
 
Pa shto fali 7 V ( -5 + 12 = 7 odnosno 12 - 5 = 7 V ) ? Ja cu kasnije kad negde nadjem prekidach sa 0.1.2 polozajima ( slichno kao na fenu za kosu ) da stavim na prvi polazaj na prekidachu na 5 V ili 7 V ( idle, znachi net/muzika/filmovi ) drugi polazaj ce biti na 12 V ( load, znachi igre/video kompresija/Gledanje HD-TV kanala na SkyStar2 itd ) nulti polozaj cu koristiti zimi u idle.... Naravno na ovaj prekidach cu nakachiti samo case fanove poshto mi oni prave najvishe buke... Hyper TX je bash tihi cooler + stavljen je u mod Cool'n'quiet tako da se vrti nekih 1200 rpm...
 
*P*A*B*L*O*:
Pa shto fali 7 V ( -5 + 12 = 7 odnosno 12 - 5 = 7 V ) ?
Nisam siguran ali -5v radi sa masom da bi davalo -5v, a ti je spajas sa 12v. Razlika od +12 do mase je 12V i od mase do -5 je 5v sto daje 12+5=17V. Da?Ne? Da li gresim? A i ako nije tako ne deluje mi normalno da spajas potrosac na +12 i -5.Izvorni naponi iz napajanja su +12,+5 i +3.3v. Inace ventilator i na 5v radi, ja sam spajao na to. Da na kraju ne bude pic*in dim:lol:
 

Back
Top