cao:) imam 17, uskoro 18 godina i sledece godine zavrsavam gimnaziju u ljubljani... necu odmah prvu godinu da idem na fakultet, poshto hocu da se odmorim malo... i da iskoristim mladost:)

i kad napravim maturu hocu da idem negde... bilo gde... za neko vreme..
i pomislila sam, kad sam vec srpkinja i shtedim pare, iako zivim vec citav zivot u sloveniji, mogu bar neshto dobro da napravim za moj narod u srbiji. i moram josh malo da nauchim jezik, ne ide mi bash tecno, ponekad se malo ustavim pa ne mogu da se setim koju rec, iako je razumem kad je cujem.. treba mi jos malo prakse pricajuci :) . moji su se roditelji izvukli iz bede.. i otishli negde drugde .. al mene sve vise i vise vuce ka srbiji... ovde su ljudi bezobrazni...slovenci..skrzavi pfff.. mozda cete reci da dolaze u beograd cesto i da su bash iskulirani, ali to su oni koji dolaze, ali ovde je vecina takvih da sto manje nas vide, sve vise nas vole..
i zato sam htela da vas pitam, dal imate gde u beogradu volontere, ili mozda volonterski kamp, tako da dodju iz tudjine, diaspore i rade sa decom, ili mozda organizacijom bilo cega... ma bilo sta.. radila bi pola do jednu godinu.. jer ovde u ljubljani ima toga, i tamo volonteri dobiju jos krevet i hranu.. tako da rade na festivalima, sa decom, mozda u kojoj knjizari... ma hrana mi nije tako bitna, mogu i da jedem palacinke non-stop, al bez kreveta na zalost ne mogu:)
majka i brat mi kazu 'sta ti je bre, pa neces valjda da radish za djabe kad mozes i ovde da radish pola godine i zaradis 3500€.. al ne razumeju oni to.. ;)
i imam ja porodicu u beogradu al necu da im smaram...

nadam se da cu da dobijem odgovor...

hvala unapred:)