POVEZIVANJE 2 KOMPIJUTERA PREKO INTERNETA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

unisoft

Zainteresovan član
Poruka
143
Ako se neko razume u povezivanje racunara preko interneta molim vas da mi pomognete.
Moje problem je sledeci :

1. racunari su udaljeni jedan od drugoga nekih 15km.
2. oba racunara imaju ADSL - 256/64 kb .

Kako povezivanje moze da se izvede.Ja sam nesto nacuo da moze preko IP adresa.
Ako neko zna kako se to radi MOLIM ZA POMOC
 
Osim Hamacijem, povezivanje se moze obaviti na mali milion nacina...
Zavisno od namene, veza se moze ostvariti:
- Ako jedan ili oba racunara imaju fiksni IP, drugi moze mapirati disk i tako prici tom racunaru
- Ako neki od racunara ima fiksni IP, moze se koristiti Remote Deskop ili Netmeeting ili PC-anywhere
- Ako se zeli samo FTP access, oba racunara mogu podici IIS i FTP i tako omoguciti razmenu podataka
..
sve zavisi sta se zeli vezom
 
Ja se ne razumem mnogo u mrezu , razumem se u druge stvari.
Meni sto treba je da ja sa drugog racunara koji je udaljen 15km ( u drugom gradu ) posaljem neke stvari na moj racunar. Moze li da se nesto napravi kao kada se umreze dva
racunara preko LAN-a ( ja kod kuce imam 2 racunara povezana preko LAN-a i kod svakoga je D disk - Sharing . )

Mogu li ja kako da napravim da sa drugog racunara vidim moj disk ...

! ! ! POMOC ! ! !

! ! AKO SE NEKO RAZUME MOLIM VAS DA MI NAPISE DETALJNO UPUSTVO KAKO ! !
! ! TO DA IZVEDEM ! !
 
Opet nisi rekao da li su adrese kompjutera na net povezane preko dinamičke ili fiksne IP adrese. Ako ne kažeš to kako misliš da ti neko pomogne?
Ako je dinamička adresa, što je najverovatnije, piše ti gore. Treba ti program Hamachi ili neki sličan ako postoji. A u slučaju da su IP adrese fiksne neko će te već uputiti kako da povežeš.
 
Ako se nalaze na 15 km udaljenosti, zaboravi zaboga LAN umrezavanje!
Jedino mozes preko interneta.
Ako neces da dizes Hamaci server a imas dinamicke IP, mozes i dalje da koristis netMeeting (file transfer opcija) ali povezivanje obavljas tek kad ti druga strana saopsti trenutnu dinamicku IP. Pozoves Netmeetingom njegov Netmeeting i povezani ste. Isto moze da se radi sa PC-anywhere ili cak dizanjem FTP (mada neprakticno jer nemas static IP)

Ako imas staticku IP barem na jednom racunaru, onda mozes bilo kojim od gore nabrojanih nacina.
Mozes cak da sa jednog racunara mapiras disk na drugom racunaru i da ga koristis kao svoj disk itd..

A ako nista drugo ne pomogne, sa jednog racunara prebaci na neki free space server na internetu a onda sa drugog sa istog mesta skini.

Ima milion nacina prebacivanja podataka tamo-vamo...
 
Imas link koj ti detaljno objasnjava kako Hamachi radi,a to sto oces mozes i da upload na rapid share,a u krajnjem slucaju i preko msn-a mozes da posaljes...
Sa hamachijem ces videti drugarov share ili on tvoj,ali posto imas 265/64 a i on,to znaci da ce ti max upload biti 8KB/s(realno 6-7) znaci da u bilo kakvom slucaju on ce moci da za jedan sat skine :
8KB/s x 60sec=480KB
480KB / 1024KB= 0,46875 MB/min
0,46875MB x 60min = 28,125MB/sat
Za jedan sat(1h) mozes da mu prebacis 28Mb u najboljem slucaju...
 
Jedva sam naso sajt sa koga moze da se skine program Hamachi ( tezak je samo 926kb nije ni 1mb cak ) .Sa programom sam zadovoljan , mislim izgledom je veoma prost sto ja obozavavam . . .


E sad mi je to nesto zasmetalo . Posle odredjenog vremena program ce morati da se registruje - plati .


Decko, ovo nek bude upozorenje na ponasanje i krsenje Pravilnika kojeg mozes da procitas ovde http://pomoc.krstarica.com/?action=article&cat_id=005&id=223
 
unisoft:
Nisam znao da ce se prebaciti sam posle probnoga perioda u pro free verziju....

:-x :evil: :evil:

mada je bi vise voleo da nadjem neki krek ili nesto slicno da ne bude probna verzija ...
Da vas pitam modovi,ako poštujete rad po pravilniku (narušavanje autorskih prava, posredno ili neposredno: za korišćenje autorskog sadržaja (copyright) neophodna je dozvola autora; Krstarica strogo poštuje autorska prava i reagovaće na navode u vezi s njima u skladu sa Zakonom o autorskim pravima.)kako onda ovakvog sadržaja tema nije automatski obrisana,nego se još uvek u njoj raspravlja i ako nije po pravilu Krstarice,a koliko vidim tema se nadgleda i sa vaše strane,samo me interesuje razlog ostavljanja ove teme dok bi neka druga bila obrisana,
Po čemu je ta selekcija,ili po kome? :shock:
 
Postovani prijatelji i posjetioci.. Razumijem vase negodovanje na postove mladog gospodina..

Zaleteo se i nije u toku..

Sledi upozorenje i naravno sankcije ukoliko nastavi sa krsenjem Pravila..

Ipak, ne mozemo biti tu 24 sata kako i sami znate, ali ipak stignemo da editujemo i odrzimo forum zdravim..

Hvala na razumijevanju..
 
E ljudi znate koje imaju novosti stiglo mi upozorenje od
GZ
Terminator


da ce me izbaciti sa foruma.
Malo vise ljudi su dosadni,procito sam pravilnik i ja nesto nisam video da pise sta u vezi autorskih prava.Sta ima lose u vezi toga sto sam trazio Crack ili Serial za program.

SEM TOGA I DA ME IZBACE IMAM NEOGRANICEN BROJ E-mail adresa i imam 2 kompa na kome je 1DINAMICKA IP adresa a na kome je druga IP staticka tako da mi nemogu nista
A i pored toga imam program koji 1godisnje placam u iznosu od 2000 din za prikrivanje IP adrese tako da me mnogi i jaci forumi nisu izbacili pa su digli ruke od mene


! ! ! SRBIJA JE ZAKON - PIRATERIJA ! ! !

! ! ! www.serials.ws !!! sajt za sve od sifri do krekova za igre,programe ... ! ! !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top