Kreativne ideje

mladja:
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?
Druze sam si dao odgovor na svoje pitanje . . .
Internet prostor,WEB portal s zanimljivom sadrzinom,malo reklama,kupi prodaj preko portala i lagano napred.
To je stvar u razvoju zasto nebi bio u toku .
Caos
 
Ork:
mladja:
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?
Druze sam si dao odgovor na svoje pitanje . . .
Internet prostor,WEB portal s zanimljivom sadrzinom,malo reklama,kupi prodaj preko portala i lagano napred.
To je stvar u razvoju zasto nebi bio u toku .
Caos
Mogu ti reci da ti ideja nije ni malo naivna i losa. posto vidim da se dobro razumes u tu tematiku, da li bi mogao to malo detaljnije da mi objasnis, kako da iskoristim tu poslovnu mogucnost.
Pozdrav
 
mladja:
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?

Sa koliko kapitala raspolazes? Samo novac ili i nekretnine?
Sa 10,000 Eura tesko da ces sta uraditi, to svi imaju. Treba ti imovina vredna min 500,000 Eura da bi nesto radio. A i to je malo. Srbiji fali mnogo krupnih stvari koje treba razviti. Pilicarenjem se ovde svi bave. Imamo izvanredne mogucnosti za razvijanje biznisa. Ako upravljas kapitalom od 500,000 do 10,000,000 Eura javi se.
 
strani placenik:
mladja:
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?

Sa koliko kapitala raspolazes? Samo novac ili i nekretnine?
Sa 10,000 Eura tesko da ces sta uraditi, to svi imaju. Treba ti imovina vredna min 500,000 Eura da bi nesto radio. A i to je malo. Srbiji fali mnogo krupnih stvari koje treba razviti. Pilicarenjem se ovde svi bave. Imamo izvanredne mogucnosti za razvijanje biznisa. Ako upravljas kapitalom od 500,000 do 10,000,000 Eura javi se.

Ne slažem se sa tobom da treba tolika količina novca. 10000 evra je sasvim pristojna količina novca. Neke od najvećih kompanija počele su sa početnim kapitalom od 2000 dolara.
 
Ejpril:
Ne slažem se sa tobom da treba tolika količina novca. 10000 evra je sasvim pristojna količina novca. Neke od najvećih kompanija počele su sa početnim kapitalom od 2000 dolara.

Da ali 18xx. godine. Mozes da kazes da su i kod nas pocele u zadnjih petnestak godina, ali to nije bio biznis, to je bila pljacka.
 
strani placenik:
mladja:
Želeo bih da pročitam vaše razmišljanje u vezi kreativnih ideja, koje mogu da se izvedu u realnosti, po pitanju započinjanja privatnog biznisa u sveri privatnog preduzetništva.
Da ste u realnoj mogućnosti, da imate optimalne uslove i sredstva, u šta, u koji oblik privatnog preduzetništva bi ste uložili kapital i svoj rad, u koju vrstu delatnosti, prodaja, proizvodnja ili usluge?

Sa koliko kapitala raspolazes? Samo novac ili i nekretnine?
Sa 10,000 Eura tesko da ces sta uraditi, to svi imaju. Treba ti imovina vredna min 500,000 Eura da bi nesto radio. A i to je malo. Srbiji fali mnogo krupnih stvari koje treba razviti. Pilicarenjem se ovde svi bave. Imamo izvanredne mogucnosti za razvijanje biznisa. Ako upravljas kapitalom od 500,000 do 10,000,000 Eura javi se.
Kako si ti namazan,ne mogu da verujem da ti se javi neko ko ima pola miliona eura i vise , tebi ce da se javi nema druga posla...!!!!
 
Anonymous:
Ejpril:
Ne slažem se sa tobom da treba tolika količina novca. 10000 evra je sasvim pristojna količina novca. Neke od najvećih kompanija počele su sa početnim kapitalom od 2000 dolara.

Da ali 18xx. godine. Mozes da kazes da su i kod nas pocele u zadnjih petnestak godina, ali to nije bio biznis, to je bila pljacka.
Baš govorim o zadnjih 20 godina, i to ne kod nas nego u svetu.Pa Bil Gejc je počeo u garaži, Cepter je počeo sa pozamljenih 25000 maraka.Ono što sam ja učila iz Preduzetništva je to da osnovni kapital ne treba da bude visok.
 
Ajde zbirno da odgovorim leonu buljagicu i Ejpril.
To da se meni javi bilo bi mu pametno. Veoma cesto pricam sa ljudima koji imaju i mnogo vise od toga, i Srbima i strancima. Trenutno u Srbiji ima nekoliko poslova na kojima se moze ostvariti extra profit, pre svega zbog nedostataka naseg trzista. Ali to su ogromni poslovi i 10,000 Eura ne bi bilo dovoljno za putne troskove moje firme.
A sto se tice price, kreni sa nekoliko hiljada, napravi milijarde :lol: . Mnogo je veca verovatnoca da dobijete na najvecim americkim lutrijama. Zadnji koji je to uradio je Bill Gates. Kada pricas o Zepteru, Karicima, Ruskim 'biznismenima' tu je sam posao bio na drugom mestu. U fazonu: krenemo iz garaze, dinar po dinar, a onda dodje Sloba i omoguci nam da ukrademo dve milijarde dolara! Danas smo posteni, bavimo se biznisom, predsednicki smo kandidati i zalimo se kako je Srbija unistena i opljackana zadnjih petnaest godina :roll: !!! Pa Vi ste je opljackali! Karic se hvalio da je prvu milijardu zaradio brze od Bill-a Gates-a! Pa sta je on revolucionarno izmislio?! Duge prste? Ej boze! O ovakvom biznisu ne pricam. To nije biznis, to je kriminal.
 
Sele, nisam ni spomenula Kariće, a što se tiče Ceptera on ima svoje fabrike u Švajcarskoj, Grčkoj..
U zemljma gde su institucije razvijene.Treba da se ponosimo njime u mesto što ga neki blate.Karići su prvu fabriku otvorili u RUSIJI 1989 godine. Imaju svoja preduzeća širom sveta.Ne kažem da su sve stekli legalno,ali i to treba znati.Amerikanci pri Ministarstvu trgovine imaju poseban odeok CIA-e koja pomaže američkim privrednicima.Čitaj industrijska špijunaža.Pa da li je to legalno. Mišljenja sam da se treba ugledati na uspešne.
 
Ejpril:
Sele, nisam ni spomenula Kariće, a što se tiče Ceptera on ima svoje fabrike u Švajcarskoj, Grčkoj..
U zemljma gde su institucije razvijene.Treba da se ponosimo njime u mesto što ga neki blate.Karići su prvu fabriku otvorili u RUSIJI 1989 godine. Imaju svoja preduzeća širom sveta.Ne kažem da su sve stekli legalno,ali i to treba znati.Amerikanci pri Ministarstvu trgovine imaju poseban odeok CIA-e koja pomaže američkim privrednicima.Čitaj industrijska špijunaža.Pa da li je to legalno. Mišljenja sam da se treba ugledati na uspešne.

Osim toga CIA poseduje takozvani " Crni fond ", iz koga se vecina njihovih operacija i finansira.
To su pare koje su dobili prodajom droge koja je prethodno zaplenjena u racijama.CIA je zvanicna agencija SAD-a , pa da li je to onda legalno?
Termin " prljavi " ili " krvavi " novac je izmisljen za budale, nije bitno kako si dosao do novca vec je bitno da ti niko nista ne moze napakovati.

Sto se tice stranog placenika neka se javi meni jer nije fer da prica o poslu i da navlaci ljude koji imaju nesto para da mu se jave da bi ih prevario ili opljackao.Ja se sa takvima bavim iz hobija i niko mi do sada nije uspeo pobeci.
Ukoliko je prevarant namesticu mu takvu igranku da ce dobiti 20 godina robije u sekundi.

Poseban pozdrav Mladji,Ejpril,Blazi i Jagodici pozitivnim i O.K. ljudima. :D :D :D
 
jagodica:
hey si ti privatni detekt...
ma ja bi da zaradim...brzo ako mozhe
Ne nisam ni detektiv niti bilo sta tome slicno, bas suprotno, ali privatan jesam. :)
Da se zaradi brzo moze i to, ali zavisi na sta konkretno mislis ( koja vrsta posla...itd ) :wink:
 
Amfetamin Zarubica:
Sto se tice stranog placenika neka se javi meni jer nije fer da prica o poslu i da navlaci ljude koji imaju nesto para da mu se jave da bi ih prevario ili opljackao.Ja se sa takvima bavim iz hobija i niko mi do sada nije uspeo pobeci.
Ukoliko je prevarant namesticu mu takvu igranku da ce dobiti 20 godina robije u sekundi.

Poseban pozdrav Mladji,Ejpril,Blazi i Jagodici pozitivnim i O.K. ljudima. :D :D :D

I ja najvise volim te fimove. Policija, CIA, kriminalci, pa se izmesaju tako da se vise ne zna ko je ko.
To 'nesto' para ne znaci nista. I ja mogu da nadjem do 50,000 Eura, ali to je nista. A to ako mislis da mogu da prevarim nekog ko ima milione, hvala ti. Siguran sam da ovde na forumu necu naci nikog, takvih ovde nema. Poslovi o kojima pricam su projekti u odmakloj fazi, koji ce biti zajednicka ulaganja nasih velikih i uspesnih firmi, nekih stranih specijalizovanih firmi i velikih stranih investicionih fondova. Poslovi treba da budu izuzetno profitabilni, tj vreme povracaja kapitala treba da bude od 5 do 7 godina... Cisto sam vam pomenuo, da se ne zanosite.
A to strucnjace o zaradjivanju velikih para za kratko vreme... Karici, Cepter i ostali su pare zaradili na krajnje sumnjiv nacin, naajjjblaze receno. Generalno nemam nista protiv njih, osim toga sto su opljackali moju zemlju a da se sada predstavljaju kao patrioti. Da pare zaradis njihovom brzinom sigurno neces uspeti, a i tu nema saveta jer nema pravila.
Pa ajde onda da pricamo o poslovima u kojima ima pravila.
 
strani placenik:
Amfetamin Zarubica:
Sto se tice stranog placenika neka se javi meni jer nije fer da prica o poslu i da navlaci ljude koji imaju nesto para da mu se jave da bi ih prevario ili opljackao.Ja se sa takvima bavim iz hobija i niko mi do sada nije uspeo pobeci.
Ukoliko je prevarant namesticu mu takvu igranku da ce dobiti 20 godina robije u sekundi.

Poseban pozdrav Mladji,Ejpril,Blazi i Jagodici pozitivnim i O.K. ljudima. :D :D :D

I ja najvise volim te fimove. Policija, CIA, kriminalci, pa se izmesaju tako da se vise ne zna ko je ko.
To 'nesto' para ne znaci nista. I ja mogu da nadjem do 50,000 Eura, ali to je nista. A to ako mislis da mogu da prevarim nekog ko ima milione, hvala ti. Siguran sam da ovde na forumu necu naci nikog, takvih ovde nema. Poslovi o kojima pricam su projekti u odmakloj fazi, koji ce biti zajednicka ulaganja nasih velikih i uspesnih firmi, nekih stranih specijalizovanih firmi i velikih stranih investicionih fondova. Poslovi treba da budu izuzetno profitabilni, tj vreme povracaja kapitala treba da bude od 5 do 7 godina... Cisto sam vam pomenuo, da se ne zanosite.
A to strucnjace o zaradjivanju velikih para za kratko vreme... Karici, Cepter i ostali su pare zaradili na krajnje sumnjiv nacin, naajjjblaze receno. Generalno nemam nista protiv njih, osim toga sto su opljackali moju zemlju a da se sada predstavljaju kao patrioti. Da pare zaradis njihovom brzinom sigurno neces uspeti, a i tu nema saveta jer nema pravila.
Pa ajde onda da pricamo o poslovima u kojima ima pravila.
U vezi filmova jesi u pravu i ja volim takve filmove,ali neke stvari ne spadaju u domen filmova vec realnosti.
Navescu ti jedan primer:Jedan moj prijatelj sada izdrzava kaznu od 6 godina zbog sverca narkotika u jednoj susednoj zemlji.Da je kriv jeste,ali i da mu je to namestena igra i to je istina, jer mu je namestio tip koji radi sa policijom.
I tako dok on robija za neke sitne pare, prosao je sleper droge, policija je opravdala budzet i poverenje gradjana i podelila pare od podele droge.
Obicno se namesta mladjim ljudima od strane starijih i iskusnijih.
U vezi miliona o kojima pricas ne verujem da postoji neko ko ce da ulaze u ovu zemlju nakon ubistva premijera i nerasciscene situacije u podzemlju.
A sto se tice velikih para za kratko vreme ja za razliku od tebe govorim o onome sto znam i u cemu imam iskustva.Pare za kratko vreme nije problem napraviti vec je problem poziveti dovoljno dugo sa njima.I uopste ko govori o legalnim poslovima.
U vezi inostranih i velikih firmi iz inostranstva evo ti jedan savet, otvori racun u Raiffeisen banci ovde i sa tom karticom koju podignes pokusaj nesto da platis bilo gde u inostranstvu.
Ja sam pokusao da platim nesto na taj nacin jednoj americkoj firmi koja ima svoje predstavnistvo za Evropu u Minhenu, i dobio sam odgovor da se karticno placanje preko interneta ukida za korisnike iz SCG zbog cestih prevara.Kada sam objasnio da sam zbog njih podigao karticu u Raffeisen banci i da mi pare nisu nikakav problem sluzbenik mi je ljubazno odgovorio da im to nista ne znaci jer je u pitanju SCG,ali da ukoliko podignem karticu kod Raffeisen-a u Nemackoj ili nekoj drugoj zemlji onda nece biti nikakvih problema.
Toliko o VELIKIM inostranim firmama u SCG.
U svakom slucaju u poslu kojim se bavis zelim ti mnogo srece i uspeha, uz iskrenu zelju da se neces u svom poslu susresti sa toliko prevaranata koliko sam ja susreo dok sam radio gradjevinu i druge poslove. :)
 
Amfetamin Zarubica:
U vezi miliona o kojima pricas ne verujem da postoji neko ko ce da ulaze u ovu zemlju nakon ubistva premijera i nerasciscene situacije u podzemlju.

Ubistvo kao ubistvo njima licno ne smeta. Sa podzemljem su imali sto puta vise problema pre Djindjiceve smrti. Stvarni problem je politicka nestabilnost. To ce se vec srediti.

Amfetamin Zarubica:
A sto se tice velikih para za kratko vreme ja za razliku od tebe govorim o onome sto znam i u cemu imam iskustva.Pare za kratko vreme nije problem napraviti vec je problem poziveti dovoljno dugo sa njima.I uopste ko govori o legalnim poslovima.

A o tome sto mislis da znas garantujem ti da znam barem duplo vise. Svaki posao (profesija) ima svoju organzaciju, svoja pravila i kodekse. Policija i kriminal idu ruku pod ruku. Mislim da iko sa dva grama mozga, koji shvata kako stvari funkcionisu, ne zeli da uspe u tom 'biznisu'. Posto je ovo topic Posao i novac / kreativne ideje, mislim da je mesto pogresno za ovakve diskusije.
 
Ko to plasira pricu da je Gejts poceo u garazi???

Gejts je poceo sa svojim sitnim prevarama jos u srednjoj skoli (kradja procesorskog vremena koje se tada placalo, pa preprodavanje istog drugima). Svojih prvih $20k je zaradio na programu za statisticku obradu broja vozila koja prodju kroz naplatnu rampu... Naravno, svi se pitaju kako je moguce srednjoskolac dobije takav posao (ipak je to drzava placala)... Pa nista lakse - deda mu je bio guverner, a kasnije vice-guverner nacionalne banke u Americi... Otac mu je bio jedan od najuticajnijih advokata u to vreme...

On je plivao u parama i pre nego sto je poceo da ih pravi. A prve pare je zaradio tako sto je na ukradenom procesorskom vremenu napisao gore pomenuti program.

A ostalo je istorija (nastavio svoje navike i na fakultetu odakle je izbacen itd. itd., a njegovi mu sredjivali 'kapitalne' projekte)...

Dakle, gejts je DALEKO od toga da je poceo u garazi...
 
[/quote]
A o tome sto mislis da znas garantujem ti da znam barem duplo vise.[/quote]

Na moju zalost a svoju veliku srecu nemas pojma o tome i bolje je da tako i ostane.
 
strani placenik:
A sto se tice price, kreni sa nekoliko hiljada, napravi milijarde :lol: . Mnogo je veca verovatnoca da dobijete na najvecim americkim lutrijama. Zadnji koji je to uradio je Bill Gates.

?!! :?: Ne! A, primeri Googlea, Yahooa, Amazon.com . Kod nas imas primer Balkanmedia.com (nisu u pitanju milijarde, ali uspeh jeste).

Mislim da polazis od jedne ne toliko dobro pocetne tacke. Ti u stvari trazis nesto sto vec postoji i vec je uveliko izrabljeno. A, to da ne postoje nezadovoljnea trzista - glupost. A cak i da je istina postoje nezadovoljene potrebe.

Kako mozes sa par hiljada evra uraditi nesto? Potrebna ti je inovativna ideja. Nesto novo, a ne nesto "deja vu"...
 

Back
Top