Da li traziti radnu ili studentsku vizu za sloveniju ???

AnaMarija1977

Početnik
Poruka
6
Trenutno sam u procesu dobijanja papira za specijalizaciju iz medicine u Sloveniji. Sada mi nije jasno da li u ambasadi trebam traziti radnu vizu ili studentsku. Na papiru koji sam dobila is Slovenije pise da me traze zbog rada kod njih,, a sluzbenik iz ambasade mi kaze da ja trebam uzeti studentsku vizu?
Koje su benificije za svaku pojedinacno? Koju je bolje traziti?
Ili jednostavno samo jedna dolazi u obzir.
Nije mi jasno?
Hvala na odgovorima !!!!
 
AnaMarija1977:
Trenutno sam u procesu dobijanja papira za specijalizaciju iz medicine u Sloveniji. Sada mi nije jasno da li u ambasadi trebam traziti radnu vizu ili studentsku. Na papiru koji sam dobila is Slovenije pise da me traze zbog rada kod njih,, a sluzbenik iz ambasade mi kaze da ja trebam uzeti studentsku vizu?
Koje su benificije za svaku pojedinacno? Koju je bolje traziti?
Ili jednostavno samo jedna dolazi u obzir.
Nije mi jasno?
Hvala na odgovorima !!!!
I ja bih ti odgovorio, ako je još uvek aktuelno.

Ako te traže radi rada gore onda u svakom slučaju traži radnu vizu. Ne znam šta ti piše u odgovoru iz Slovenije (shvatio sam da si ti nijima pisala i da su oni tebi odgovorili da te žele da radiš uz specijalizaciju). Ja ti mogu reći kako je ovde u Austriji. Ako imaš studentsku vizu ne možeš da radiš bez radne dozvole, što odmah znači da istu trebaš posebno vaditi, a to nije lako ako nemaš potencijalnog poslodavca koji zapravo traži vizu za tebe radi tvojih posebnih, njemu potrebnih, kvaliteta. Istina, ovde studenti medicine, čak i medicinski tehničari, imaju poseban tretman, jer su traženi i mogu da rade pod posebnim okolnostima.
Moj ti je savet, dakle, da tražiš radnu vizu, ako možeš.

Ako imaš još neko pitanje na koje bih ja mogao eventualno da odgovorim pitaj, biće mi drago da pomognem.

Pozdrav i sa srećom :D
 

Back
Top