Vesti na podforumu Politika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
otkacena slavonka:
ma koga to zanima..nek se tuku..boli me...da su normalni ne bi tamo ni zavrsili...je li to treba sada mozda da me sekira?

vi ste u stanju da politizirate bas svaku glupost...visak slobodnog vremena cini cudo od ljudi.. :wink:

pa da pa zato nisam ni htio otvarat temu s naslovom u njoj već onako da ima neka tema gdje možemo tako "trivijalne" vijesti postavljati
 
Vesti na podforumu Politika

U Budvi se održava Konferencija "Jugoistočna Evropa i Evropska unija" na kojoj učestvuju predsjednici Hrvatske, Makedonije, Albanije i Bugarske kao i predsjedavajući Predsjedništva BiH.

prijenos je na televizije Crne Gore

govorili su predsjednici Albanije, Crne Gore, BiH te predstavnica EU parlamenta

sada je pauza i za 10ak minuta se nastavlja

u nastavku govore predsjednici Bugarske, Makedonije i Hrvatske

eee baš me zanima šta će naš cirkusant da kaže :roll:
možda će da ispriča koji vic o EU :lol: :lol:

nego zašto nema Srbije na ovom summitu??? :confused: :confused: :confused: :confused:
 
Banshee:
kad se setim da su se potukli na teniskom turniru u australiji,pa na evropskom prvenstvu u vaterpolu u sloveniji i imalo bi jos kad bi uzela da trazim....nista mi nije cudno :)
ista stoka,samo druga strana granice :)
i uvek se nadju da se pokolju jer su isti,pa im to valjda najvise i smeta :)

stoka???
ta to su ti sve do jednog patriote :lol:
ovi su 'rvat'ne a ovi drugi su velike srbende

valjd se posvadjali oko toga ko je vise stete naneo svojima:roll:
 
Albanski predsjednik je maloprije rekao na sumitu da se status Kosova treba što prije rješiti

ne razumijem zašto on baš, pa ako i Kosovo dođe do samostalnosti neće to značit da će u Albaniju :shock: :roll:

evo ad će, još domalo da ovaj naš Mesić da progovori...

postajem nestrpljiv ;)
 
da, cuo sam da zvanicna Albanija snazno podrzava nezavisnost KiM.
ma, ko da je bitno sta oni misle ionako. Kostunica da prekine diplomatske veze s albanijom zato sto je podrzala to :D mislim da bi se narod pobunio ovde :D

a vidis, HR bi trebala da podrzi Srbiju u stavu prema KiM, jer se ona prva protivila stvaranju krajine, medjutim nesto nevidim da ce HR tako da se izjasni. pre ce pobediti teza o tome kako su srbi demoni pa automatski krivi za sve, pa i za kosovo i da im ga treba uzeti.
 
SIGNATURE 350:
da, cuo sam da zvanicna Albanija snazno podrzava nezavisnost KiM.
ma, ko da je bitno sta oni misle ionako. Kostunica da prekine diplomatske veze s albanijom zato sto je podrzala to :D mislim da bi se narod pobunio ovde :D

a vidis, HR bi trebala da podrzi Srbiju u stavu prema KiM, jer se ona prva protivila stvaranju krajine, medjutim nesto nevidim da ce HR tako da se izjasni. pre ce pobediti teza o tome kako su srbi demoni pa automatski krivi za sve, pa i za kosovo i da im ga treba uzeti.

otkako sam na ovom forumu i ja sam promijenio neke svoje stavove poglavito što se Kosova tiće

mislim da ne bi bilo u redu da Kosovo dobije nezavisnost jer to automatski može destabilizirati regiju iz više razloga:

1. Srbija bi se još više radikalizirala, vjerojatno bi na sljedećim izborima radikali pobjedili i time bi Srbiju uvukli u još veću izolaciju što od EU što od Regije

2. Mogući su čak i neki sukobi na lokalnom nivou

3. RS u BiH bi također mogla pokrenuti neki vid veće subjektivnosti pa čak i do odcjepljenja

4. Hrvatska iako je međ. priznata i RSK praktički nema šanse da se ponovno uspostavi ali bi zato Srbija u kojoj bi radikali bili na vlasti dala snažan signal dijaspori u Hrvatskoj da se založi da se bar formira neka jedinica na lokalnoj razini sa predznakom srpska...

5. Albanija bi automatski regionalno ojačala jer treba imati na umu ako Kosovo postane nezavisno Albanija bi imala praktički dvije zemlje koje bi vodila direktno i još dvije koje već indirektno drži u šaci (Crnu Goru, a pogotovo Makedoniju)

6. time naseljavanje albanaca u ovom regionu neće biti zaustavljeno, a dobro se zna da su što iz tradicijskih razloga, što iz religioznih...nacija koja ima veliki broj djece po familiji, a znajući da sve ostale zemlje u regiji imaju veći mortalitet...lako moguće da se za 20ak i 30ak godina bude veoma velik i utjecajan broj u gotovo svim zemljama regije i time bi držali superiorniju poziciju spram ostalih
 
Samo da znate vi shto spominjete Kranj,tu su hrvatski divljaci napravili sranje jer srpskih navijacha skoro da uopshte nije ni bilo.
Nego Hrvatima smetalo shto su izgubili skoro dobijeno finale,tako da neko "poredjenje"u tom konkretnom sluchaju uopshte nije primereno.
Hrvati su krenuli chak i svog komentatora da jure jer su chuli kako ih pljuje na TV-u da su primitivci shto se tako ponashaju.:lol:
 
tokyo:
:confused: :confused: :confused:
kome se ti obračaš??
s kime ti diskutiraš? :shock:
Ovde lepo vreme,osvezilo..a kako kod vas?
Spominjan je Kranj u par navrata kao teza u smislu"obe strane su iste" a to za taj konkretan sluchaj nije istina jer jesu krive 2 strane ali mi nismo ni jedna od njih(Hrvati koji su divljali i Slovenci koji su loshe organizovali i to im omogucili).
 
Kosovski Albanci objavili natječaj za zastavu i grb Republike Kosovo


svi-kosovo-txt.jpg


Vođe kosovskih Albanaca danas su objavili raspisivanje natječaja za dizajniranje zastave i nacionalnih simbola Republike Kosovo, usprkos tome što je nezavisnost te pokrajine i dalje po znakom pitanja.

Parlament bi službeno trebao objaviti pozivni natječaj 4. juna, a trebao bi biti otvoren dva tjedna.

U iščekivanju rezolucije UN-a, za koju se Zapad nada da će Kosovu podariti državnost nakon osam godina provedenih pod upravom UN-a, pripremaju se i nove putovnice.

Kosovski Albanci mogu nove putovnice dobiti u UN-ovoj misiji, ali mnogi još uvijek koriste stare jugoslavenske putovnice.

Albanska nacionalna zastava, dvoglavi crni orao na crvenoj pozadini, koristi se na Kosovu od 1999., kada je NATO na Kosovu bombama zasuo Miloševićeve snage, no prema planu UN-ova izaslanika Marttija Ahtisaarija, Kosovo mora osmisliti nove simbole.

Prema UN-u, ti simboli moraju odražavati multietnički karakter Kosova gdje živi oko 100.000 Srba te romska i turska manjina.

-------------------
evo cirkus je počeo ili...?
 
Novi predsjednik Skupštine Srbije planira posjet Hrvatskom saboru


dulic-txt.jpg


SUBOTICA - Suradnju s parlamentima drugih država novi predsjednik Skupštine Srbije namjerava otpočeti posjetom Hrvatskom saboru, objavio je u utorak program na hrvatskom jeziku Radio Subotice.

"Odnos Srbije i Hrvatske ključ je za rješenje mnogih problema i ključ je stabilnosti na Balkanu", izjavio je predsjednik srbijanskog parlamenta Oliver Dulić i dodao kako je već uspostavio kontakt s predsjednikom Hrvatskog sabora.

On je rekao kako to namjerava učiniti i zbog interesa domaće i hrvatske javnosti o njegovu nacionalnom podrijetlu te da time želi "demonstrirati na koji se način može sjesti, razgovarati i ponovno graditi mostovi suradnje".

Pitanja o njegovoj nacionalnosti, poslije prošlotjednog izbora za predsjednika Skupštine Srbije, Dulić je ocijenio neumjesnim ističući kako se u radu neće time rukovoditi i da će biti u službi svih građana Srbije, bez obzira na nacionalnost.

U domaćoj, kao i hrvatskoj javnosti bilo je nagađanja da je Dulić hrvatske nacionalnosti, na što je odgovorio kako potječe iz mješovitog braka, da je djelomice Hrvat, ali da se osjeća Jugoslavenom.

Govoreći o radu Skupštine Srbije Dulić kaže da će nastojati naći način da se spriječi govor mržnje i netrpeljivosti za skupštinskom govornicom, te da će se poslužiti iskustvima i modelom rada Hrvatskog sabora.

Oliver Dulić, član Predsjedništva Demokratske stranke, za predsjednika Skupštine Srbije izabran je 22. maja. Rođen je 1975, završio je Medicinski fakultet u Beogradu, a ovih dana završava specijalizaciju ortopedske kirurgije i traumatologije.

----------
evo upravo objavljena vest kod nas... mislim da bi ovo moglo loše odjeknuti kod određenog dijela javnosti u Srbiji, ali i u Hrvatskoj (neki ovdje smatraju da je do ovakvih poteza još rano)
 
meni se uopste nesvidja kako izlgeda, ali to nije ni bitno jer nije izbor za Mr nego za predsedavajuceg parlamenta. ako ce da radi u interesu drzave kao sto normalno i kaze, onda je dobar. ako nece, onda je los i bice promenjen. simple sto kaze bob.
znas kako tokyo, sto se tice kosova
to predstavlja silovanje medjunarodnog prava. ukratko receno. To je deformacija medjunarodnog prava a pod pretnjom nezadovoljnih albanaca. pravda mora biti jasna i kruta, cim se savija to je sve samo ne pravda. cepiti kosovo pod izgovorom pretnje albanskog nasilja, i to zvanicno govoriti [zamenik busa] je apsurd i brisanje govnjive cipele o tepih u sali UN
 
krajina je bila drugacija u smislu da tamosnji srbi nisu terorisali okolni narod, i da su se pobunili protiv aktuelne pro-ustaske vlasti u hrvatskoj.
na kosovu (a i oko kosova!) siptari terorisu sve zivo i mrtvo koje se ne slaze sa njima, u pocetku prica je bila suprotsavljanje kao etnickom ciscenju koje je kao sprovodio milosevic. Posle 1244 i smene vlasti u srbiji [nadam se zauvek] apsurd je govoriti o nezavisnosti kosova na osnovu ciscenja. Ako ga je bilo, svi smo se slozili da to sve prikacimo milosevicu, tako je i Svet hteo i smatrao, i sada kada su raznorazne demokratske deformacije bile na vlasti [dos, dss], trebalo bi da se stanje smirilo, niko nece etnicki cistiti kosovo od siptara. uopste opet je to jedna velika tragikomika da oni sada i dalje pricaju o milosevicu kada njega nema vec 7 god, i masu albanskim zastavama i oce nezavisnost
ako je njima problem predstavljao milosevic i njegova politika,
posto njega sada nema vec 7 god, o cemu mi ovde pricamo?
 
JA SAMO KAŽEM ŠTA BI SE LAKO MOGLO DOGODITI

ukoliko Kosovo dobije NEZAVISNOST:

1. Srbija bi se još više radikalizirala, vjerojatno bi na sljedećim izborima radikali pobjedili i time bi Srbiju uvukli u još veću izolaciju što od EU što od Regije

2. Mogući su čak i neki sukobi na lokalnom nivou

3. RS u BiH bi također mogla pokrenuti neki vid veće subjektivnosti pa čak i do odcjepljenja

4. Hrvatska iako je međ. priznata i RSK praktički nema šanse da se ponovno uspostavi ali bi zato Srbija u kojoj bi radikali bili na vlasti dala snažan signal dijaspori u Hrvatskoj da se založi da se bar formira neka jedinica na lokalnoj razini sa predznakom srpska...(a to bi opet pokrenulo negodovanja)

5. Albanija bi automatski regionalno ojačala jer treba imati na umu ako Kosovo postane nezavisno Albanija bi imala praktički dvije zemlje koje bi vodila direktno i još dvije koje već indirektno drži u šaci (Crnu Goru, a pogotovo Makedoniju)

6. time naseljavanje albanaca u ovom regionu neće biti zaustavljeno, a dobro se zna da su što iz tradicijskih razloga, što iz religioznih...nacija koja ima veliki broj djece po familiji, a znajući da sve ostale zemlje u regiji imaju veći mortalitet...lako moguće da se za 20ak i 30ak godina bude veoma velik i utjecajan broj u gotovo svim zemljama regije i time bi držali superiorniju poziciju spram ostalih

--------
e sad možda se ovo neće dopast ademu kojeg razumijem opet iz drugih razloga kao i sve albance na Kosovu
 
dakle NE nezavisnosti Kosova ali potpunoj autonomiji DA sa autonomskim parlamentom

jer Albanci moraju imati u vidu da iako dobiju nezavisnost ona neće biti u potpuna
i time bi si samo Srbiju i Rusiju okrenuli protiv sebe, EU bi se i dalje pitala oko glavnih pitanja što se tiće Kosova, a od ulagaća bi imala par zemalja Regije i samo Albaniju kao pouzdanog partnera
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top