Sta jede ovu ribu?

Isto pitanje me muci odavno ali mislim da nema odgovora. Izgleda da nista ne jede cverglana, nalazili su mlada stuke uginule sa njim u stomaku. Skot je kao bice iz SF filmova: naduze ostaje ziv na suvom - cak do jutra, izvadis mu utrobu i pustis ga u vodu i on pliva kao da nije bilo nista. Jede bukvalno sve iako je skoro slep - moze se uhvatiti golim rukama kada se sunca na povrsini. Velika nevolja... Postavlja se pitanje kako je dospeo ovde i cime ga unistiti?
 
Doduse, primerci od 400 gr. pa i veci su jako ukusni. Ja sam cak jednom na potonjak zakacio jednog od oko 600 - 700 gr otprilike pre nekoliko godina. Gadan je borac i komad od 300 grama ostavlja utisak deverike od pola kila i vise.
 
Ma njega ništa ne jede osim pokojeg čovjeka, al pomaže i vidra...zajebana je to riba, mrzim ih...još su sjebani jer imaju ko neke bodlje na prsnim perajam pa kad ga skidaš zna te đubre fino ubost, ne bi ni mačkama davo tako šta kolko je opičeno.
 
Pre par dana jureci smudja upecah jednog oko 300 grama, Dosao na beovicu. Bacio samga iza ledja kad tamo dolete jedna vrana. Mislio sam da ce bar ona da bude zadovoljna, a ona ga samo kljucnu jednom i odlete.
Kakava je to avetinja kad ni vrane nece da je jedu
 
Za bodlje postoji jednostvano resenje: Kada se skida sa udice prihvatiti ga sa krpom u ruci ili krenuti niz strunu sa rasirena tri prsta ( palac, kaziprst i srednji prst ) niz glavu gledajuci da 3 bodlje dodju svaka izmedju jednog od ta 3 prsta a zatim ga polako stegnuti. Valja imati i mala klesta koja vecina nas nosi na pecanje a kojima se lome bodlje lako posle cega cverglan vise nije " opasan ". 2 pike: kako se prave vrske samo za cverglana?
 
Jeste vala skot: Ima usta za svaku udicu, jede sve, proguta udicu do repa, ne jede ga nista, ima proklete bodlje i ume da te ubedi gadno da je nekakav komad naleteo na mamac pa kad ga vidim onolickog dodje mi da ga otreskam a ne da ga skidam. Nekada smo kukali na suncice...
 
njega nista ne jede, pa ni macka... U novom sadu to resavamo tako sto kad ga uhvatimo pogotovu onu manju gamad, bacamo ih po zbunju na obali... Znali smo da bacamo petarde (one malo vece i jace) u ona jata njihove mladji... Nije humano al barem ima malog efekta... Al opet kad pogledas ni oni nisu ljudi...
 
ninjoslav:
Suncanica bar ne bode, ako nam je to uteha.
Mada sam (ima bas,odavno) j sitio i res przio i mogu vam reci da ako se res isprzi nije losa grickalica
Kao semenke
Suncica ili suncanica je ukrasna riba, malo ko veruje u to. Nekoliko primeraka sam poslao ljudima u Austriju koji su pravili sopstveno jezerce u dvoristu. Prezivele su put.
 
Mogli bi da raspisemo konkurs za resenje problema - " Kako istrebiti cverglana ". MIslim da za sve ima resenje doduse malo teze za njega, miseve i pacove, oni su izgleda neunistivi i sa time se moramo pomiriti.
 
different from others...:
ima resenja!struja,dinamit,cijanid....
i sta time dobijas?! Ima da ubijes i sta treba i sta ne treba... A cverglan je, takav kakav je, i verovatno bi i to preziveo... Napisao sam kako smo mi radili preko leta kada smo isli bas cesto na pecanje... I kada je bilo najvise mladji... I bilo je efikasno...
 
King 7:
Za bodlje postoji jednostvano resenje: Kada se skida sa udice prihvatiti ga sa krpom u ruci ili krenuti niz strunu sa rasirena tri prsta ( palac, kaziprst i srednji prst ) niz glavu gledajuci da 3 bodlje dodju svaka izmedju jednog od ta 3 prsta a zatim ga polako stegnuti. Valja imati i mala klesta koja vecina nas nosi na pecanje a kojima se lome bodlje lako posle cega cverglan vise nije " opasan ". 2 pike: kako se prave vrske samo za cverglana?
Ej, ne znam kako se prave, znam samo da ih koriste za sanacioni izlov cverglana po nekim jezerima u vojvodini, a sad se spremaju da pocnu i kod mene na Grliskom jezeru. Znam da su prosle godine u toku leta iz jednog manjeg jezera u vojvodini izvukli 6 tona cvergle! Znaci, ipak pomazu koliko- toliko...
 
kamper2:
U pitanju je cverglan (manic) koji se prenamnozio na barama tako da je skoro nemoguce pecati bilo sta drugo. Da li njega ga uopste jede neka riba?
Srecom kod mene ga nema ali verujem da je neunistiv,no da te ispravim,manic NIJE isto sto i cverglan,manic je itekako kvalitetna i dobra riba,a lovi se uglavnom zimi!!
Pozdrav 8)
 

Back
Top