NAJLEPSI STIHOVI IZ SVETOG PISMA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Konstantin_de_Sisti

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
321
"hodite k meni svi koji ste umorni i natovareni i ja cu vas odmoriti. uzmite jaram moj na sebe i ucite se od mene jer sam krotak i smiren u srcu i nacicete odmor dusama svojim. jer jaram je moj blag i breme je moje lako"

"spoznajte istinu i istina ce vas osloboditi"

"ja sam vaskrsenje i zivot. koji veruje u mene i ako umre zivece"

"ja sam put, istina i zivot"
.....
ovo su samo neki delovi iz Evandjelja koji ostavljaju utisak na mene a kojih sam se najpre setio...
 
evo jos lepsih stihova:

1168. (SIVI OBLAK STAO NAD ARKONOM)
Novi dan se vuče preko mora
Sivi oblak stao nad Arkonom
Na horizontu crna jedra niču
Baltik šumi samrtničkim tonom

Sa severa vetar nosi miris rata
I talase razbija od stene
Osvajaju nebo sinovi visina
Čekaju da divlja bitka krene

Kralj jevreja gazi ka Arkoni
Slavnom gradu slovenskoga roda
Čekaju ga uzdignuta koplja
SLAVA SVETOVIDU!
SMRT IL' SLOBODA

Stižu braćo, podanici krsta
Jato vrana kruži iznad njih
Odjekuju rogovi i trube
Zemlja će se krvi napiti

Krv se prolila
Sivi oblak munja presekla
Vatra guta Svetovidov hram
Nad Arkonom Sunce ne sija

1168.
Potoci su vrele krvi tekli
Kojom su sa mačem u ruci,
Sinovi Svetovida rekli,
NIKAD KRST!!!!
 
A ovo govorim da vas niko neprevari zavodljivim rijecima.

Jer ako sam tijelom i odsutan,ali sam duhom sa vama, radujuci se i videci vas red i cvrstinu vase vjere u Hrista.
Kako, dakle, primiste Hrista Isusa Gospoda, tako u Njemu i zivite.
Ukorijenjeni i nazidani u Njemu, i utvrdjeni u vjeri kao sto ste nauceni, izobilujuci u njoj sa zahvalnoscu.
Pazite se da vas ko ne obmane filosofijom i praznom prevarom, po predanju ljudskom, po nauci svijeta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu obitava sva punoca Bozanstva tijelesno.
I vi ste ispunjeni u njemu, koji je glava svakoga nacelstva i vlasti.
U Njemu vi i obrezani biste, obrezanjem nerukotvorenim, odbacivanjem tijela grjehovnosti obrezanjem Hristovim.
Posto se s Njim pogreboste krstenjem, u njemu ste i savaskrsli kroz vjeru u moc Boga koji Ga vaskrse iz mrtvih.
 
nordic_warrior:
evo jos lepsih stihova:

1168. (SIVI OBLAK STAO NAD ARKONOM)
Novi dan se vuče preko mora
Sivi oblak stao nad Arkonom
Na horizontu crna jedra niču
Baltik šumi samrtničkim tonom

Sa severa vetar nosi miris rata
I talase razbija od stene
Osvajaju nebo sinovi visina
Čekaju da divlja bitka krene

Kralj jevreja gazi ka Arkoni
Slavnom gradu slovenskoga roda
Čekaju ga uzdignuta koplja
SLAVA SVETOVIDU!
SMRT IL' SLOBODA

Stižu braćo, podanici krsta
Jato vrana kruži iznad njih
Odjekuju rogovi i trube
Zemlja će se krvi napiti

Krv se prolila
Sivi oblak munja presekla
Vatra guta Svetovidov hram
Nad Arkonom Sunce ne sija

1168.
Potoci su vrele krvi tekli
Kojom su sa mačem u ruci,
Sinovi Svetovida rekli,
NIKAD KRST!!!!

:D gde nadje ovo braticu?
 
Poslanica svetogapostola pavla efescanima 5. 22-33
Zene, pokoravajte se svojim muzevima kao Gospodu. Jer je muz glava zeni kao sto je Hristos glava crkvi, i on spasitelj tijela. No kao sto se crkva pokorava Hristu, tako i zene u svemu svojima muzevima.
Muzevi, VOLITE svoje zene kao sto i Hristos zavole crkvu i sebe predade za nju. Da je osveti, ocistivsi je krstenjem u vodi rijecju. Da ju stavi preda se, slavnu Crkvu, koja nema mrlje ni bore, ili sto tome slicno, nego da bude sveta i neporocna.
Tako su i muzevi duzni da vole svoje zene kao svoja tijela,; jer koji voli svoju zenu samoga sebe voli. Jer niko nikad neomrznu na svoje tijelo, nego ga hrani i njeguje, kao i Gospod Crkvu. Jer smo udovi tijela njegova, od mesa njegova, i od kostiju njegovih.
Toga radi ostavice covjek oca svojega i mater i prilijepice se zeni svojoj, i bice dvoje jedno tijelo.

Tajna je ovo velika, a ja govorim o Hristu i o crkvi. Tako i vi, svaki da VOLI onako svoju zenu kao i sebe samoga; a zena da se boji svojega muza.
 
toblerone777:
Poslanica svetogapostola pavla efescanima 5. 22-33
Zene, pokoravajte se svojim muzevima kao Gospodu. Jer je muz glava zeni kao sto je Hristos glava crkvi, i on spasitelj tijela. No kao sto se crkva pokorava Hristu, tako i zene u svemu svojima muzevima.

znaci, muskarac je za zenu ono sto je bog za muskarca?

sto znaci da muskarac ima pravo da opauci zenu, isece je, raskomada je, pojede je?

kakvi lepi stihovi....
 
King 7:
Deco, poslednje je vreme i kao sto custe da ce doci antihrist sad mnogi antihristi postadoce: po tom poznajemo da je poslednji cas. ( Prva saborna poslanica Svetoga Apostola Jovana Bogoslova 2.18 )

antihrist dolazi vec 2000 godina.
vernici se stalno plase "kuku nama, doci ce antihrist", "antihrist je taj", "antihrist je onaj"...


do sada ih je bilo jedno 1000 komada...

Konstantin_de_Sisti:
nije tacno, ober.... toblerone nije postavio stih do kraja.... u nastavku sledi isti savet i za muzeve njihov odnos prema zenama

jel savet glasi "kada zenu bijes, potegni je stolicom, da je onesvestis, pa joj onda mirno smestis"?


OBOZVAM vas vernici...
niko ne ume da tumaci ni supstveni bukvar, a gurate se svuda...
 
kad smo kod antihrista, ja nisam jedan od onih koji vicu: to je ovaj, to je onaj...

jedan od najjasnijih znakova njegove pojave je obnavljanje Solomonovog hrama u jerusalimu... koliko ja znam, na tom mestu je trenutno dzamija, a s obzirom na odnose jevreji-arapi, tesko da ce uskoro ona biti srusena
 
nordic_warrior:
knjiga je bedna jer ste sastavili jevrejske textove,a bojim se da ste im i boga ukrali.
nemam ja nista protiv tebe ali sve ovo sto navodite veze s vezom nema. u danasnjem svetu prljavog novca i korupcije vladaju neki drugi zakoni

o cemu ti pricas? nismo mi njima Boga ukrali (ukrasti Boga?!?!?!)... njihov=nas Bog se otelotvorio u Isusu Hristu.... Isus Hristos je Bog u telu coveka.... potpuni Bog i potpuni covek... Bogocovek... Mi Njega priznajemo kao Mesiju (pomazanika Bozijeg) koji je dosao u svet da svojim stradanjem iskupi prvobitni ljudski greh, da obnovi zajednicu Boga i coveka .. da donese poruku radosti u svetu(EVVANGELION (grcki)=radosna vest)..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top