Najbolji igrač

Komentarisanje najboljeg igraca je po meni besmisleno, jer neki igraci su igrali u neko drugo vreme, protiv neke druge konkurencije i td..........................
Sto se tice najboljeg u proslosti to se ne moze znati. Svi hvale uglavnom Jordana, samo Jordana a sta je bilo sa igracima koji su igrali recimo pre mj-a. I veliki DR.J je u svoje vreme bio dominantan u igri kao shto je jordan bio u svoje vreme.(mnogi ce reci mj je bolji jer je igrao kasnije, kada je kosharka bila kvalitetnija, brzha, agresivnija a onda se postavlja pitanje zashto sada neki igrach u recimo NBA-u(lupam bryant,iverson,wade,jame) nije bolji igrach od jordana?? poshto je i sada kosharka brzha, agresivnija nego u vreme mj-a).
Shto se tiche najboljeg igracha sadasnjosti opet isto, jedan igrach igra u ligi drugacijeg kvaliteta, drugacije slobode u igri koje mu poverava trener, sa drugacijim saigracima....
Npr.za Kobe-ja kazhu vecina sad da je najbolji igrach nba-lige a cela stvar u tome je da kobiju trener daje mnogo vishe slobode nego neki drugi trener nekom drugom igrachu.:)
 
Jako tesko pitanje,ali...Po meni je najbolji MJ,jer pazite..Ranije sam mislio da to nije tako strasno drzati konstantno 30 poena i jace po mecu,to je 7,8 poena po cetvrtini,znaci 3,4 ubacaja po cetvrtini...Teoretski nije tesko,zar ne?
A onda se Majkl povukao...I ja shvatim da sem onih mucenika koji ispale po 30 suteva po mecu niko ne moze da da 30 komada svako vece.I da pri tom,igra vrhunsku odbranu!!! I da ima po 7,8 asistencija po mecu prvih nekoliko sezona?A svi koji treniraju kosarku znaju koliko je snage potrebno da jednako dobro igrate na obe strane terena.
Dalje,MJ je bek,i za razliku od nekih drugih igraca-primer Cemberlen,on je u svoje vreme imao gomilu fenomenalnih igraca koji su igrali protiv njega i bio je za klasu ispred njih.To Cemberlen nije imao.Imao je samo Rasela koji je inace osvojio sve sto je mogao-realno,Cemberlen ni u svoje vreme nije bio najbolji.Mozda samo kao individualac.Kasnije je postao nevidjeni univerzalac,ali to je doslo pred kraj karijere.
Dr J nikad nije ni bio u izboru za najboljeg svih vremena.On je bio idol mnogima zbog svoje atraktivnosti,ako pogledate njegovu statistiku videcete da su mnogi igraci radili sto i on nekada.I da,osvojio je samo jednu titulu-a ni tad nije bio glavni igrac on vec Mozes Meloun.
Tu se kao najbolji moze zbudziti Oskar Robertson,ali obzirom da je igrao u praistoriji i da je osvojio samo jednu titulu-ni on ne moze da bude ozbiljan kandidat.
Realno,borba se svodi na ove igrace-Bil Rasel,Abdul Dzabar,Medzik Dzonson i Majkl Dzordan.Svi veliki pobednici i lideri svojih sampionskih ekipa u svoje vreme,jel tako?Iz ove nove generacije samo Sek O Nil i Tim Dankan mogu eventuano da se uporede sa ovom cetvoricom.
Kako god,Majkl je bio moj idol dok sam bio klinac i glas ide njemu,definitivno.Najbolji prosek poena svih vremena,cini mi se 8 puta u najboljoj defanzivnoj postavi,6 titula,6 puta MVP...Pitam vas,ko to jos moze da izvede?Zato mi je smesno kad stavljate Brajanta.Odlican igrac,sigurno najbolji u poslednjih individualac u poslednjih 5,6 godina,ali nije PRAVI lider.I pored 3 titule sa Lejkersima.
JA sam se raspisao,ali ovo su cinjenice-od MJa nema boljeg!!!

A od evropskih...Ja sam voleo Saleta Djordjevica...Ali Toni Kukoc i Drazen Petrovic su ipak mnogo bolji igraci.Dino Menegin takodje...A da ne racunam koliko li ih je bilo jos i ranije koje nikad nisam gledao a koji su bili fenomeni svojih era...
 
Srle, istina je sve sto si napisao sa Jordana, ali sumnjam da bi on uspeo da osvoji one silne titule da nije bilo Pippena, Rodmana i slicnih.

Ima ljudi koji govore kako je samo Jordan zasluzan za te titule (isti oni ljudi koji govore kako je Bryant najzasluzniji za titule Lakersa), a kad ih upitas kako nista nije uspeo da uradi sa Washingtonom, onda odmah ucute.
 
68Mustang428CJ:
Srle, istina je sve sto si napisao sa Jordana, ali sumnjam da bi on uspeo da osvoji one silne titule da nije bilo Pippena, Rodmana i slicnih.

Ima ljudi koji govore kako je samo Jordan zasluzan za te titule (isti oni ljudi koji govore kako je Bryant najzasluzniji za titule Lakersa), a kad ih upitas kako nista nije uspeo da uradi sa Washingtonom, onda odmah ucute.

U Vasingtonu je imao 40ak godina!
 
Imam njegovu utakmicu Washington - Charlotte gde sa 40 godina i koktelom povreda daje 51 poen - praktično igrajući sam protiv 5 igrača duplo mlađih od sebe. Kada to odgledate biće vam jasno ko je najbolji igrač svih vremena
 
Pa definitivno Jordan ali mislim da su centri Wilt Chamberlain ili Kareem Abdul-Jabbar carevi koji su najvishe doprinosili timu poene skokove banane poneka kradena lopta i tako to..... ali sada je definitivno najbolji Kobe Bryant.Meni su idoli Tracy McGrady i Vince Carter!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
68Mustang428CJ:
Srle, istina je sve sto si napisao sa Jordana, ali sumnjam da bi on uspeo da osvoji one silne titule da nije bilo Pippena, Rodmana i slicnih.

Ima ljudi koji govore kako je samo Jordan zasluzan za te titule (isti oni ljudi koji govore kako je Bryant najzasluzniji za titule Lakersa), a kad ih upitas kako nista nije uspeo da uradi sa Washingtonom, onda odmah ucute.

Dobro,slazem se!!! Istina da je imao Pipena,Rodmana,Kukoca,Kera i ostale,kao i pre toga BJ-a,Kartvrajta, Granta i opet Pipena....i naravno Dzona Peksona :D

Medjutim,ni jedan igrac nikad sam nije mogao da osvoji titulu.Svi su u toj ekipi radili ono sto najbolje znaju-i u takvoj postavci igre MJov kvalitet je jos vise mogao da dodje do izrazaja!Harper je do dolaska u Cikago,u Klivlendu imao preko 20 poena po utakmici a onda je pao na desetak u Cikagu,ali je igrao odlicno odranu.Longli nikad nije bio nizasta ali se snalazio u trouglu i skocio bi neki put-taman koliko treba da Cikago bude to sto jeste.Da ne pricam o ostalima tipa Venington,Rendi Braun,Dzad Bacler itd...Igraci za koje mladje generacije nikad nisu culi,ali igraci koji su bili vazan delic osvajanja titula :D
Sto se toga tice da nista nije uradio sa Vasingtonom....Bio je mator,budimo realni.I kao takav je do povrede kolena u februaru davao 25 poena i bio 8 strelac Lige.Onda je naglo opao prosek jer posle te povrede je stvarno slabije igrao.Ipak,sa 39 godina zavrsio je sezonu sa 23 poena po mecu,a sa 40 godina je imao 20 poena-odlicno,mora se priznati!Da ne spominjem da je i u odbrani bio sasvim solidan i tad.
Kao GM Vasingtona se pokazao kao satastrofalan,ali to pokazuje jednu drugu stvar.RETKO koji vrhunski igrac postaje vrhunski trener.Medzik je bio slab trener,Majkl je bio ocajan GM.
Za Brajanta-svaka cast kako igra,ali sto ne voli da dodaje,pa to je katastrofa.
 
Kosarka je timska igra, a Bryant, kojeg mnogi postavljaju za naj igraca, nije timski igrac, znaci nije najbolji . . . . . . . . MJ je bio dobar u svoje vreme je stvarno bio najbolji . . . . . . i svi ti najbolji daju po 40poena, a imaju najvise 7-8 asistencija, znaci nisu timski igraci, pa nisu ni najbolji . . . . . .. .. .. .. KADA JEDAN IGRAC BUDE NA UTAKMICI DAO 40-AK POENA I UZ TO BUDE IMAO VISE OD 15 ASISTENCIJA + DA MOZE DA IGRA NA SVIH 5 POZICIJA, CENICU GA I POSTOVATI KAO NAJBOLJEG IGRACA . . . . . . . .
 
KADA JEDAN IGRAC BUDE NA UTAKMICI DAO 40-AK POENA I UZ TO BUDE IMAO VISE OD 15 ASISTENCIJA + DA MOZE DA IGRA NA SVIH 5 POZICIJA, CENICU GA I POSTOVATI KAO NAJBOLJEG IGRACA . . . . . . . .[/QUOTE]
To je Jonhson
 
Skoti Pipen mi je idol,ali zar posle ovoliko postova niste dosli do zakljucka da je bitno samo kakav je tim a ne pojedinac... Ako je tim dobro organizovan,on moze da pobedi i neki tim koji ima bolje igrace.!
 

Back
Top