Posao u Africi

Jos samo da odemo,ali ne preko nasih posrednika i zastupnika africkih poslovnih interesa za profesionalnom radnom snagom,jer evo pocinju nase agencije da jure za profitom na ime ugovora za rad u Africi,naravno uslugu naplacuju a cena je prava sitnica.
 
Znam dosta ljudi koji su isli u Afriku preko jedne beogradske firme radilo se asvaltiranje puteva. Ugovori se potpisuju na 11 mececi, bez ulaganja, a na kraju se isplacuje cini mi se od 20 000-25 000e. Ali se crnci po ceo dan na suncu.
 
U kontaktu sam sa nekom firom iz Afrike, vezano za posao. Jos nisam nista konkretno odgovorio, ali mozda na kraju nesto i ispadne.

Ali radi se o firmi iz Nigerije?

Jel neko upucen kako je tamo? Mislim ako ratuju neka plemena, i slicno onda zajebbi.
Necu da me skuvaju/ispeku pa pojednu... :eek:
 
Da li moze neko da mi kaze kako da odem u Afriko, ima li tamo posla i koje naše firme šalju tamo, interesuje me i naša dijaspora

najbolja ti je J.Afrika.Tamo imas cisto bela naselja,sa obezbedjenjem,vrticima,svojim skolama i to,maltene kao Evropa a imamo i solidnu dijasporu.Posla ima ali vecinom za ljude koji su skolovani i imaju solidno radno iskustvo,mada ima puno prostora za kombinacije ali to je vec druga prica...Papire ako se pravilno potrudis mozes relativno lako da dobijes i tako.Juzna Afrika najbolja...
 
MI ne idemo preko posrednika tako da niko nece uzimati procenat :) a bas se i ne bi slozila da je juzno africka repubika najbolje resenje pa ljudi sada odatle beze,nasilje je prevazislo sve mere,nije kao sto je nakda bilo,da ima dosta belaca ima ali zato silovanja i pljackanja isto ima na sve strane!
 
MI ne idemo preko posrednika tako da niko nece uzimati procenat :) a bas se i ne bi slozila da je juzno africka repubika najbolje resenje pa ljudi sada odatle beze,nasilje je prevazislo sve mere,nije kao sto je nakda bilo,da ima dosta belaca ima ali zato silovanja i pljackanja isto ima na sve strane!
Ne bih vam bas savetovao da idete bez posrednika.Oni su ipak uigrani i imaju dobru logistiku i kontakte ali opet ko zna...mozda se stvari menjaju.
 
Kada sam spomenula posrednika mislila sam na neku agenciju za zaposljavanje koja posle uzima neki procenat plate :) to ne ali posao nam daj boze nalazi svekar koj je dole vec 30 godina!
 

Back
Top