"ako imas herca kupi mi bundu od nerca" i slicne pesme
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: "ako imas herca kupi mi bundu od nerca" i slicne pesme

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "ako imas herca kupi mi bundu od nerca" i slicne pesme

Nesto razmisljam. Nema klinca sa onom vespicom a da nema neku ribicu iza. U mom kraju su prvo klinci dobrostojecih roditelja pokupili ribice a posle svi ostali. Mislim na ove generacije 87 88 89 a 90 i na vise da ne pricamo. Moja generacija 82-go je i imala srece, nas su zakacili malo i kolibri i kockica. Ali sta ce biti sa ovom decom kojoj se preko mas medija televizije radija masovno ispira mozak kako treba da se da izvinete jebu za pare, voznju dobrim kolima i slicno. Te devojcice ce sutra da odgajaju svoju decu? Pa kako? Srbiji ce trebati jedno 50 godina samo da se kulturno oporavi pa onda sve ostalo.

Aktivan član different from others... (avatar)
    Učlanjen
    16.04.2007.
    TYRA,sweet child of mine with lips like rose
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: "ako imas herca kupi mi bundu od nerca" i slicne pesme

barem u necemu da ne zaostajemo za evropom!

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

Citat Original postavio Aca_Banovani
    Nesto razmisljam. Nema klinca sa onom vespicom a da nema neku ribicu iza. U mom kraju su prvo klinci dobrostojecih roditelja pokupili ribice a posle svi ostali. Mislim na ove generacije 87 88 89 a 90 i na vise da ne pricamo. Moja generacija 82-go je i imala srece, nas su zakacili malo i kolibri i kockica. Ali sta ce biti sa ovom decom kojoj se preko mas medija televizije radija masovno ispira mozak kako treba da se da izvinete jebu za pare, voznju dobrim kolima i slicno. Te devojcice ce sutra da odgajaju svoju decu? Pa kako? Srbiji ce trebati jedno 50 godina samo da se kulturno oporavi pa onda sve ostalo.
    [FONT=Comic Sans MS]Malo je 50 godina za oporavak.
    Sve dok se najpre u porodici ne promeni sistem vrednosti bice tako[
    /FONT]

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Pravo da ti kazem vise me je bas briga! Veruj mi ta deca koja su odrastala uz ratno stanje ce ispasti mnogo bolja od ovih koji rastu sada. Znas li ti koliko na ulici moze da se vidi histericnih mladih majki ( i to otprilike tvojeg godista), koje su mislile da je brak ceo zivot +dete, i sad kad su se nasle u nebranom grozdju, a nema nazad, iskaljuju bes na svemu zivom. Ili su totalne kulerke, kao jedna koju sam upoznala, ima 24 godine, dvoje dece, i oboje ih je uvalila kevi, a ona bukvalno bezi na fakultet da ih ne bi gledala. I samo tako sedi i pusi pljuge, a dete (tada je bilo jedno) jurca oko nje, pravi haos, pokusava da skrene paznju na sebe na sve moguce nacine, a ona ni prstom da mrdne. Mislim da je neko mogao da ga ishiba tu pred njom ona ne bi reagovala. E vidis to je tragicno, a ne ti klinci koji voze klinke na skuterima.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mackic
    Pravo da ti kazem vise me je bas briga! Veruj mi ta deca koja su odrastala uz ratno stanje ce ispasti mnogo bolja od ovih koji rastu sada. Znas li ti koliko na ulici moze da se vidi histericnih mladih majki ( i to otprilike tvojeg godista), koje su mislile da je brak ceo zivot +dete, i sad kad su se nasle u nebranom grozdju, a nema nazad, iskaljuju bes na svemu zivom. Ili su totalne kulerke, kao jedna koju sam upoznala, ima 24 godine, dvoje dece, i oboje ih je uvalila kevi, a ona bukvalno bezi na fakultet da ih ne bi gledala. I samo tako sedi i pusi pljuge, a dete (tada je bilo jedno) jurca oko nje, pravi haos, pokusava da skrene paznju na sebe na sve moguce nacine, a ona ni prstom da mrdne. Mislim da je neko mogao da ga ishiba tu pred njom ona ne bi reagovala. E vidis to je tragicno, a ne ti klinci koji voze klinke na skuterima.
    Pa nisu tragicni klinci tragicne su klinke. Kako bas da uvak najbolje komade dovate oni sa tatinim parama? Ja kazem u mojoj generaciji toga ima ali ne toliko. Ali ove nove to je opste kurvanje i sponzoraj.

Aktivan član different from others... (avatar)
    Učlanjen
    16.04.2007.
    TYRA,sweet child of mine with lips like rose
    Reputaciona moć
    0

sti i ti nemas neku grdnu kintu ?

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Pa nisu tragicni klinci tragicne su klinke. Kako bas da uvak najbolje komade dovate oni sa tatinim parama? Ja kazem u mojoj generaciji toga ima ali ne toliko. Ali ove nove to je opste kurvanje i sponzoraj.

A ti klinci su pravi sveci, a one bezobraznice ih vuku za noseve i iskoriscavaju! Ma daj, Aco, svi znamo da se slicni slicnima raduju. To sto se takva deca isticu ne znaci da ih ima u vecini. U svakoj generaciji ima toliko isto onoliko koliko u prethodnoj, nije to nista novo. Seti se malo bolje svoje srednje skole, pa ces shvatiti da je i tada tih klinki i klinaca bilo isto koliko i danas, samo mozda nisu imali skutere, ali sigurno je bilo nesto drugo.

Ističe se pile_babino (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Ja samo kazem hvala Bogu da i normalni ljudi postoje i to je cela filozofija. Nemam nista od zgrazavanja nad moralno, kulturno posrnulim, a oni jos manje. Njima nikada nista nece biti jasno niti ce moci nesto da razumeju. Zato pamet u glavu, obrazovanje i vaspitanje eto filozofije.

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mog dobrog druga, koji predaje muzicko, zavrsio covek dirigovanje. Ono bas vrhunski u svom poslu sa perspektivom. Sazovu roditeljski sastanak protiv coveka. Da ga izbace iz skole.
    Zasto? Vodio decu da gledaju KRESTALINE. Bruka i sramota. Sta su krestaline? Covek nikad nije cuo sta su krestaline? Niti vodio decu na krestaline.

E KRESTALINE SU TRAVIJATA!!!!

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

zdravo!! ma klinci nisu krivi sto se u drzavi cene pogresne vrednosti, ja mislim da je standrd za sve kriv. Iskreno ja ne zivim u Srbiji i tek kada sam otisla iz Srbije shvatila sam prave vrednosti zivota i sta znaci ziveti u uredjenoj zemlji. Mogu vam reci da mi pojma nemamo oko vaspitavanja dece, mislim na celokupno stnovnistvo Srbije. Tako da netreba kriviti samo decu.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

I?.... Ne shvatam poentu....

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I?.... Ne shvatam poentu....
    Poentu. Zamisli da roditelji sazovu roditeljski sastanak na inicijativu odbora roditelja da se nastavnik izbaci iz skole zato sto je VODIO DECU DA GLEDAJU TRAVIJATU. Inace seljoberi nikad nisu to nazvali travijatom nego KRESTALINAMA. Pa ni ovom mom drugu nije bilo jasno sta su to krestaline dok mu nisu objasnili. Jos covek sredi sve u narodnom pozoristu, besplatne karte.

Prvo nikad ne cuti za Travijatu to je ne sramota nego nemam reci, a onda nazvati operu Krestalinama to je vec vrhunac primitivizma.

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Cekaj, jedna stvar je kad klinci (btw iz koje skole i koji razred?) nazovu operu svakakvim imenima, uostalom poznata je stvar da decu smaraju takve stvari, ali koliko vidim roditelji su ti koji zakuvavaju otkaz. Prema tome dolazimo opet do pitanja ko su sve roditelji danas, i da li su deca kriva ili jednostavno nemaju na koga boljeg da se ugledaju.
    Mada verujem da ce coveku svanuti kad dobije otkaz, mada to po meni uopste nije razlog da se daje otkaz nekome, mislim da bi mogao cak da tuzi skolu. Ne znam po kom to zakonu je nastavnicima zabranjeno da vode decu u pozotiste, bioskope, muzeje...

Aktivan član
    Učlanjen
    08.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cekaj, jedna stvar je kad klinci (btw iz koje skole i koji razred?) nazovu operu svakakvim imenima, uostalom poznata je stvar da decu smaraju takve stvari, ali koliko vidim roditelji su ti koji zakuvavaju otkaz. Prema tome dolazimo opet do pitanja ko su sve roditelji danas, i da li su deca kriva ili jednostavno nemaju na koga boljeg da se ugledaju.
    Mada verujem da ce coveku svanuti kad dobije otkaz, mada to po meni uopste nije razlog da se daje otkaz nekome, mislim da bi mogao cak da tuzi skolu. Ne znam po kom to zakonu je nastavnicima zabranjeno da vode decu u pozotiste, bioskope, muzeje...
    Jok ne klinci nego roditelji su nazvali Travijatu Krestalinama. A ovaj otkaz dobiti nece naravno. Jos im je sada uvalio slusanje lepe muzike jednom nedeljno.
    Poslednji put ažurirao/la Banovani : 16.05.2007. u 11:14

Iskusan Mackic (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

A koja skola je u pitanju?

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

vidis totalna greska, u evropi se takvi predmeti ostavljaju kao izborni jer nije svako sposoban da razume takvu vrstu muzike. Silom nista ne biva!!

sanja
    Guest

pa nije svako sposoban da razume ni bunde od nerca i slicno, pa opet nas to ganja od radija preko tv do setnje i butika, npr. svako ima pravo na izbor i ja bih volela da me taksista pita da li bih ili ne bih da slusam izbor njegovih satorskih zakukavanja.
    Poslednji put ažurirao/la sanja : 16.05.2007. u 12:09

Zainteresovan član trejsi (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Jos kad bi i komsiluk pitao za muziku. Ovako celog leta treste Cece i slicne, ne mozemo da se odbranimo. Uhvatim sebe ponekad da pevusim neku od tih "visoko obrazovnih", pa kada ih cujem sto puta.

Aktivan član piskaralo (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2007.
    Reputaciona moć
    52

Nisu tragicni ni klinke ni klinci nego drustvo je krivo! Pink treba ukinuti i svi ce biti srecniji!

Tebe ne brine sto su svi zajedno materijalisti... Znaci taj tvoj klinac(a i ti zajedno sa njim) se vodi logikom ako ima skuter imace i devojku ... Stvarno jadno...

Ima sigurno devojaka koje ne traze samo novac od decka i da je materijalno dobro situiran(recimo mama i tata mu imaju firme), nego traze ljubav i da ih neko voli!

A naravno ima i momaka koji nemaju skuter i "nisu mamini i tatini sinovi" nego fini, normalni i pri tom imaju devojku i srece u ljubavi!

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

[FONT=Comic Sans MS]Ja sam bila iskreno poražena kada mi je stariji sin u 2. osnovne škole rekao baš ovako: Imali smo test iz Engleskog, mnogo je bio prost, ali pošto uvek sve uradim bez greške, sad sam namerno napravio jednu da ne kažu da sam štreber. E molim te.. To je najveća uvreda biti štreber.
    Sad osvojio neko mesto na takmičenju iz matematike i toga se stidi, jer je takva klima u odeljenju. Što je najgore takav način razmišljanja prenosi i na sestru jer kad ona uzme neku slikovnicu da čita on joj se izruguje - štreberko jedna
    [/FONT].

trachara
    Guest

pa dobro, to je bilo i kad smo mi bili klinci, nije to nista novo.

trachara
    Guest

a da tema!

a je l' tema o visokom muzickom obrazovanju ili o tome da "nema klinca sa onom vespicom a da nema neku ribicu iza"?

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ma iskreno mi kao narod smo takvi, skromnost nam nije jaca strana.

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sanja
    pa nije svako sposoban da razume ni bunde od nerca i slicno, pa opet nas to ganja od radija preko tv do setnje i butika, npr. svako ima pravo na izbor i ja bih volela da me taksista pita da li bih ili ne bih da slusam izbor njegovih satorskih zakukavanja.
    a i sa razumevanjem ne stojimo bas najbolje, sta mislis da tebi komsika dodje na kafu i naredi ti sta da slusas, to je ipak njegovo radno mesto Slazem se da je televizija ta koja kvari, ne svaka, ali i drzava je omanula i to mnogo.

Primećen član
    Učlanjen
    11.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Bolje da si se zadrzala na prvoj recenici. Neko ko pokusava da osnuje i odrzi porodicu u danasnje vreme, pogotovo, ako ima 25, i manje i nema nikakve materijalne garancije da ce uspeti, mora se odvojiti od nekog ko u tom pravcu ne razmislja i ima ambiciju da bude na skuteru sa zgodnom devojkom, kojoj je opet, jedina ambicija da sto duze ostane pozeljna onima koji voze skutere.

Slične teme

1. Zelim da saznam tacno poreklo pesme "Sprem'te se cetnici"
    Autor Istrebljivac arhaizma u forumu Istorija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.02.2009., 14:58
  2. Poreklo četničke pesme "Spremte se četnici"
    Autor Istrebljivac arhaizma u forumu Istorija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 09.02.2009., 21:59
  3. Pesme koje su "gradile" istoriju muzike
    Autor Neko_novi u forumu Muzika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 13.11.2007., 23:17
  4. Znate li reči pesme "Miš posejo proju"?
    Autor overkill u forumu Književnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.02.2007., 18:19
  5. Razlog raskida:" Imas ribu ko klozetska solja""
    Autor billy_THE_kid u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 30.12.2005., 10:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku