Prostatitis, upala prostate

Koliko smo mi i danas nepismeni, kada je seksualni odnos u pitanju, to je za priču.

I pored sve halabuke o virusu side, o herpes virusima, o hlamidiji, o ešerihiji, triperu, i čak sifilisu ?



Ne poštujemo sami sebe, sopstveno zdravlje ?

Pa da li zna , u kojoj meri može da mu se čitav život okrene naopačke, posle samo jednog rizičnog odnosa, bez zaštite ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav svima...eo da se javnem i ja malo,izgubio sam telefon pa posle dok sam drugi uzeo i šifre,se zagubile i danas se setim da vim sta ima ovde...dobro se osećam posle svega i svačega čime sam se trovao ali jedno znam...kandida,bakterije i paraziti su uzrocnici upale prostate...imam obaveza pa ću drugi put opširnije,ko oce da se izleči nek proba ovako...uronefrol od bilja Tošić za bakterije sve uspešno leči ali ako je i kandida se ucaurila onda će se one vraćati,i meni 2 god nije bilo bakterija pa se pojavila klebsieela koju sam naravno vrlo brzo rešio...inače znači uronefrol i istovremeno a može i odma ko oce da proba progutati 6 do 7cenova belog luka bez žvakanja 3 puta dnevno na gladan stomak,mora da oseti olaksanje u prostati jer luk ubija kandidu...drugo piti što više radila od kiselog kupusa to bogato probiotskim bakterijama jako pomaže za prostatu...dalje propolis kapi kvalitetne ne iz apoteke već od pčelara 4puta dnevno po 1ptzk kapi i bar jednom noću važi i za beli luk da bi se ubrzalo lečenje...candidaplant biljne kapi najviše pomažu za kandidu,svašta sam isprobao skupo ko za oči a one su jeftine a najviše pomogle...pitikozji surutku ko ima mogućnosti...dalje,brokoli i karfiol skuvati i jesti i vodu popiti poželjno pomaže...jabukovo sirće jednom dnevno kašičicu u Časi vode popiti i koristiti u salatama i limun a izbaciti obično sirće..izbaciti hleb...jesti od proje hleb...izbaciti sva peciva,slatkiše,kafu,piti izvorske vode što vise...isto reisiperna sirup i otporil kapi za imunitet i ubijanje kandide i bakterija koristiti ko ima mogu nositi bar 3 meseca...e sve ovo ispoštovati i i u toku jednog dana će se osetiti boljitak...ali probati odma sa belim lukom progutati 7do 8cenova osetiće za po sata ko ima kandidu u prostati...pozdrav i nadam se da ce s javiti neko kome je pomoglo...

Da li si radio neki test na kandidu?
 
Pozdrav svima,novi sam na forumu,imam 36god,, hteo bi da spodelim moj problem.
U decembru i januaru bio sam izlozen na hladnoce, u januar nakon silnu erekciju osetio bol.u levom delu abdomena,koj i povremeno i danas osecam,dosada zbog nemogucnosti nisam mogao da posetim urologa,planiram za sledeci mesec.pretpostavlham da imam upalu ili uvecanu prostatu,na pocetak erekcija mi bila slaba,za neki 20dana mi se vratila,ali nije kao ranije,bolovi su se vracali na 20dana,i opet nestanu,lekova nisam pio niti cajeva,jedino sta jedem vise orahe i semke od bundeve,
moj problem je sledeci,ako apstiniram od mesturbacije,neki 5-7 dana,meni se jav bol u levom delu abdomenu u visini prostate,nakon mesturbacije,bol nestane za neki 20-30min
ako neko imao slicno iskustvo molim za pomoc
 
Dali mi netko moze reci razliku izmedu prostamol uno, africke sljive i regen50 ?

Silvo prostamol uno nisam koristio, ali Regen50 Strong jesam. Imao sam problema s učestalim mokrenjem i zbog problema s prostatom malo mi je i potencija zakazala. Savjetovali su mi da ih je najbolje koristiti 3 mjeseca za optimalne rezultate a i na 3 kutije je ful veliki popust.. Prošlo je od tada i 6 mj i problemi se nisu vratili a i problema s potencijom više nemam. Baci si oko na njihovu stranicu ili ih možeš i u ljekarni uzet. Nadam se da sam ti pomogao :)
 
Nije uklonio osnovni problem, samo olakšava izmokravanje, ublažava tegobe vezane za izmokravanje. Dok upalni proces unutar prostate i hiperplazija i dalje ostaju ?

Našao sam jednu studiju o efektima Beta-sitosterola koji čini osnovu svih gore pomenutih suplemenata na bazi palme:

The trial using 100% B-sitosteryl-B-D-glucoside (WA184) show improvement in urinary flow measures. B-sitosterols did not reduce prostate size. Withdrawal rates for men assigned to B-sitosterol and placebo were 7.8% and 8. 0%, respectively.

Gde se vidi da je razlika između terapije sito-sterolom i obične šećerne pilule samo 0,2 % ?

I još nije uticao na smanjenje prostate ?

Što znači da uopšte ne ispoljava antiinflamatorni efekat ?

A korišćena je 100%-tna doza istog? Dok je u svim ovim suplementima dosta razblažen sa raznoraznim ekstraktima i vitaminima ?

REVIEWER'S CONCLUSIONS:
The evidence suggests non-glucosidic B-sitosterols improve urinary symptoms and flow measures. Their long term effectiveness, safety and ability to prevent BPH complications are not known.

Zaključak studije jasno govori sve.

Prostatitis i BHP su u osnovi upalni procesi, autoimune reakcije našeg odbrambenog sistema na sopstvene androgene hormone .

Zašto bacati novac na "lekove" koji uopšte nemaju antiupalno svojstvo ?
 
Silvo prostamol uno nisam koristio, ali Regen50 Strong jesam. Imao sam problema s učestalim mokrenjem i zbog problema s prostatom malo mi je i potencija zakazala. Savjetovali su mi da ih je najbolje koristiti 3 mjeseca za optimalne rezultate a i na 3 kutije je ful veliki popust.. Prošlo je od tada i 6 mj i problemi se nisu vratili a i problema s potencijom više nemam. Baci si oko na njihovu stranicu ili ih možeš i u ljekarni uzet. Nadam se da sam ti pomogao :)

Hvala ti Erics na odgovoru. Vidijet cemo kad isprobam
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma ta afrička šljiva i ti vitaminčići su čudo, leče sve moguće bolesti, od impotencije do raka ?
Diže iz mrtvih čak ?
A kako bi se isprobao efekat, trebaće 5-6 meseci upotrebe ?
I šta bude, kad prođe placebo efekat ?
Ko se izlečio ?

Slažem se da ima dosta toga na tržištu s placebo efektom. Na sreću s Regen50 kapsula ja nisam imao efekt placeba nego mi je stvarno pomogao. Ali da sam znao piti neke koje su imale placebo efekt jesam. Ali dok ne probas nemožeš ni znati.
 
Pa da, u tome i jeste poenta, nek proba 10.000 nevoljnika, i vi se obogatiste ?

Nego, primećujem jednu specifičnost kod ovog hrvatskog proizvoda ?

Kod nas je sličan proizvod (Nemačke proizvodnje) na bazi Serenoa repens - palme, ZABRANJEN U INTERNET PRODAJI ?

Sa razlogom, verovatno.

"Prodaja ovog leka zabranjena je putem interneta zakonom Republike Srbije , dok je oglašavanje istog putem interneta dozvoljeno isključivo kao podsetnik i ima svrhu informisanja."
Odnosi se na Prostamol Uno.

Dok se na ovaj hrvatski proizvod , takođe napravljen na bazi Serenoe repens , prodaje putem interneta ?

Dosetili se, pa u sastavnici umesto latinskog naziva Serenoa repens stavili SABAL PALMA ?

I sad pućanstvo misli da se ovde radi o nekom novom - revolucionarnom leku ?

A još kad njegov promoter ovde ustvrdi da LEČI STO POSTO ?

Pa to nemož domane!
......................................................................................................................................................
Još jedan pokušaj prodavanja magle.

Ne vidim ni jedan sastojak koji ima izraženo antiinflamatorno svojstvo (prostatitis i BHP su obolenja kod kojih je prisutna inflamacija), kao ni izražen antiandrogeni efekat (hormonski uslovljena obolenja) ?

A do sada smo se ovde koliko se sećam, informisali o jako slabom efektu Serenoa palme na rešenje problema prostatitisa.

Dokle bre da nam je gurate više ?
 
Nemacki je proizvjadc Ratiopharm, verovatno najveci evropski proizvodjac generickih lekova tako da cisto sumnjam da je kao u Srbiji
nesto iz njihove proizvodnje zabranjeno. Svaki ( ili skoro svaki) lek koji ti nemacki lekari prepisu a da nije nesto " specijalno"
bas je ovaj Ratiopharm, ukljucujuci i slobodnu prodaju recimo aspirina. Aspirin sme da bude samo od originalnog proizvodjaca Bayer, njihov se
se zove ASS ( 100 mg) ili Paracetamol ( 40-500 mg)

- - - - - - - - - -

I svi koji su to koristili kupujuci ga preko onlajn portala zadovoljni su.
 
Ja sam ovaj navod skinuo sa internet stranice Prostamol Uno-a, nisam izmislio.
Ali razlog nisi naveo, razlozi za skidanje nekog leka ( mada ovo bas i nije lek kao ni caj koji ti predlazes) nemaju veze sa samom
supstancom, nego su razlozi sasvim druge prirode ili mislis da srpski zakoni mnogo ili vise brinu o zdravlju svojih podanika od hrvatskih
ili nemackih? U Nemackoj je to u slobodnoj prodaji pod imenom Serenoe repens, a u Nemackoj je sve jako, jako rigorozno, na
jedvite muke mozes bez recepta da kupis bilo koji lek.
 
Koliko smo mi i danas nepismeni, kada je seksualni odnos u pitanju, to je za priču.

I pored sve halabuke o virusu side, o herpes virusima, o hlamidiji, o ešerihiji, triperu, i čak sifilisu ?



Ne poštujemo sami sebe, sopstveno zdravlje ?

Pa da li zna , u kojoj meri može da mu se čitav život okrene naopačke, posle samo jednog rizičnog odnosa, bez zaštite ?

Redovan seks je pozeljan u kontekstu zdravlja prostate.
 
Ali razlog nisi naveo, razlozi za skidanje nekog leka ( mada ovo bas i nije lek kao ni caj koji ti predlazes) nemaju veze sa samom
supstancom, nego su razlozi sasvim druge prirode ili mislis da srpski zakoni mnogo ili vise brinu o zdravlju svojih podanika od hrvatskih
ili nemackih? U Nemackoj je to u slobodnoj prodaji pod imenom Serenoe repens, a u Nemackoj je sve jako, jako rigorozno, na
jedvite muke mozes bez recepta da kupis bilo koji lek.

Nemci su stavili latinski naziv - Serenoa repens, i to je ok. Nemci su Nemci i tu nema greške nit dileme.

A Hrvati ne, oni napisali - Sabal palma ? Zašto ?

Da bi zbunili potrošače, da ljudi steknu utisak da se radi o nekoj tamo sasvim drugoj biljci ? Što odmah asocira na prevaru, ne ?

To je meni odmah upalo u oči.
 

Back
Top