Prostatitis, upala prostate

poz.. ponovo ide prepirka koja ne vodi nicemu, posebno ne pomaze konkretnoj temi... sto se tice radovana ne valja tii ime, al zasto se cudis sto sam nabavio ovaj caj epilobi iz svicarske ( trebalo je petnaest dana da to pripreme i nabave, a ako i jeste porijeklo biljke iz rusije pa brate rusi bi prodali i atomsku bombu samo da im se plati, znaci ima toga moze se nabaviti) a pijem vise od pet mjeseci i malo olaksanje ali nije bas kao ocekivanja. a konkretno ti si FENOMEN jedini si na planeti ili cak u svemiru koji je izlijecio prostatitis.. ali evo ti nemoj dugo i nasiroko obrazlagati samo mi konkretno odgovori na koji si nacin ti izlijecio prostatitis i po tebi koji su tacno nazivi lijekova za prostatitis... zapazio sam citajuci ovdje na forumu da i urolozi po srbiji a i u bosni, konkretno meni sa ukc tuzla i sto privatno (a cetiri ih je bilo) pored razlicitih nijansi dijagnoza svi propisuju antibiotike na bazi ciproksal (ili tako nesto) pa valjda su svi zavrsili skole neke... i druga stvar ako je se i zensko ukljucilo u raspravu ne vidim problem ako nema one nase muske stvari znaci treba je ignorisati, mozda je imala nekog u porodici sa tim problemom i koristan je svaki savjet pa makar bilo i od zenska..
- konkretno interesuje me radio sam preglede kod cetiri urologa i radili su mi ultra zvuk i analni pregled, PSA i labaratorijske nalaze - da li preporucuje neko ko i neke dalje analize da se rade ( zapazio sam da bar ovdje na forumu i onima kojima je kao meni odmah dijagnoza hronicni prostatitis i onima koji su vrsili jos pregleda spermokulturu, citoskopiju i sta jos vec) da im je opet isto konstatovano i opet su na istoj terapiji....
- i oni koji imaju utvrdjeno prisustvo bakterija da li su imali bakterije u labaratorisjkom nalazu uzorka urina ili se to utvrdjuje na drugi nacin... samo konkretne odgovore i HVALA

Radio uretrocistoskopiju radi otklanjanja sumnje na stenozu uretre (nema je), PSA, ultrazvuk besike, prostate i testisa. Prostata sa centralnim kalcifikatom, ona velicine oko 15ml, PSA 0,18. Na obicnom urinu vrlo malo bakterija, PCR iz urina na UU, CH, MC pozitivan na UU, izlecena ofloksacinom. Urinokultura i spermokultura u roku od 12 meseci negativne 3 puta, cak i kada sam paralelno radio PCR-ove. Kazu za prostatu najbolje uzeti uzorak iz eksprimata, ali meni nijedan urolog nije hteo da radi masazu za eksprimat. Vinka je za preporuku. Kod nje sam ustanovio da moj problem nije (samo) prostata, nego besika, iako imam klasicne tegobe prostatitisa i kalcifikate. Umereno daje antibiotike, blokatore po potrebi, vodi racuna o opstem stanju pacijenta prilikom terapije i redovno komunicira sa pacijentima.
 
Pozdrav,
problem prostate je jako komplikovan. Nisu svi slucajevi isti, postoje razni simptomi i nacin izlecenja nije isti kod svakog. Imam problem vec 2godine izazvane bakterijom hlamidijom i mozda i jos neka,ali ja to nisam znao jer sam uzimao tablete na svoju ruku jer nisam imao adekvatnu medicinsku pomoc u mom mestu.
Kad bi pisao sta sam sve naucio o prostati trajalo bi jako dugo. Pre svega citam starne sajtove na engleskom i spanskom.Na srpskim nema skoro nista o tom problemu.
Kod dr. Federika sam bio prosle godine i sva ta zezancija me je kostala oko 4000eu sa putom. Doktor je veliki profesionalac kom se sve zavrsava bakterijom,tako da ce ti dati 3 inekcije od kojih ces "ozdraviti". Ozdraviti hoces,ali na 2 meseca koliko traje efekat kortiko steroida koje daje u prvoj inekciji. Posle se uglavnom sve vraca na svoje. Ponudice ti i operaciji besike usled povecanja prostate na koju nisam pristao. Tek sad vidim kako sam mogao da budem navucen na njegovu foru i da mi uzme jos vise para bez razloga.
Mislim da kod njega ne treba ici jer on "ne moze" da izleci ako imate nebakteriski prostatitis. Verujem da bi mogao da pomogne kod bakteriskog,ali kod ovog drugog...nista.
Sve ovo je napisano iz mog licnog iskustva,a dokaz za to je sliku koju ima sa njim.
Elem, pored Rima, bio sam i u Madridu, posle u jednoj izraelskoj klinici i to mi je bilo i najgori doktor koga sam u zivotu video.
Kod nas sam bio kod Vinke Vukotic,dr Savo Micic, dr Brkic.. Najgori doktor kod nas mi je bio dr. Brkic koji mi je odmah dao blokatore i tad se moja saradnja sa njim prekinula.
Savo Micic je isto vrlo brzo odustao od mog slucaja,a kao pomoc mi je nudio (androl steroid, blokatore itd...). On je jedan od nasih najboljih urologa koji me je ohrabrio,ali resio moj slucaj ... NE,al mi je davao savete da potrazim neki prirodan lek.
Najbolja doktorka koja se koliko toliko trudila bila je Vinka Vukotic. On se trudila i objasnjavala mi probelm itd..,ali nije uspela da nadje resenje za moj hronican bol.Na kraju je i odustala...
Probao sam "sve" cajeve, meleme,kreme.. bio kod raznoraznih travara i nista. Uzimao sam magnezijum, cink, gvozdje.. vitamine.. minerale.. sve i svasta i to sve iz inostranstva,ali nista. Cak sam dobio original ulje od kanabisa iz Kolumbije i opet nista.
Citajuci na netu nasao sam neke prirodne tablete za prostatu koje su mi u dobroj meri pomogle a koje sma kupio u spaniji za 40eu 90tableta. 2 dnevno se piju. Kako sam poceo da ih pijem poceo sam da se osecam mnogo bolje. Popravilo mi je mlaz nema nocnog mokrenja nema nezeljenih efekata. Popio sam jednu kutiju i sad se osecam ok iako osecam jos uvek malo problem,ali daleko bolje nego pre...
Moj savet .. morate da trazite po internetu te "strucnjake" koji se razumeju u taj problem. Ja verujem u svoje ozdravljenje i nadam se da cu uskoro moci da podelim sta je meni pomoglo da se resim ove uzasne bolesti jer ima simptoma neceg novog sto sam pronasao.
Puno pozdrava :)
Ps, mislim da mala mlecika pomaze u BHP prostate starijim osobama,ali da resi problem kod mladjih .. to mislim da nije resenje..ali treba probati, to bar nije ni skupo a ni komplikovano

Hvala sto si podelio sa nama isjustvo iz Italije, citao sam i na stranim sajtovimada treba biti oprezan sa intraprostaticnim injekcijama.

Slazem se sa tobom u svim navodima u ovom postu. Dedelim pozitivno iskustvo sa tobom u vezi dr. Vinke.

Kako ti je ustanovljena hlamidija?

Ja nemam ni gljivica ni bakterija u ejakulatu, urinokultura sterilna, klasicne tegobe za prostatitis, a profesionalnu sumnju na potpuno drugu etiologiju simptoma. Jedino lecio ureaplazmu koju su ustanovili preko PCR urina.

Sve najbolje!
 
Radio uretrocistoskopiju radi otklanjanja sumnje na stenozu uretre (nema je), PSA, ultrazvuk besike, prostate i testisa. Prostata sa centralnim kalcifikatom, ona velicine oko 15ml, PSA 0,18. Na obicnom urinu vrlo malo bakterija, PCR iz urina na UU, CH, MC pozitivan na UU, izlecena ofloksacinom. Urinokultura i spermokultura u roku od 12 meseci negativne 3 puta, cak i kada sam paralelno radio PCR-ove. Kazu za prostatu najbolje uzeti uzorak iz eksprimata, ali meni nijedan urolog nije hteo da radi masazu za eksprimat. Vinka je za preporuku. Kod nje sam ustanovio da moj problem nije (samo) prostata, nego besika, iako imam klasicne tegobe prostatitisa i kalcifikate. Umereno daje antibiotike, blokatore po potrebi, vodi racuna o opstem stanju pacijenta prilikom terapije i redovno komunicira sa pacijentima.

Kada sam ja pre 30 godina odlazio kod urologa sa prostatinim tegobama, masaža je bila obavezna metoda. Lepo mi ispipa prostatu dok dole sestra čeka eksprimat na staklenoj pločici. Pa pod mikroskop. Neprijatna situacija do j...., i sad se naježim kad pomislim koliko puta su mi brljali po anusu.

Sećam se jednom prilikom, doktor mi šamara prostatu a dole nema ništa da kapne.
Sestra mu kaže " nema još ništa", a on stade da stiska malo jače, ne bi li isterao sadržaj u uretru. Mene hladan znoj obliva. vrtim du... i upredam se, ali otimanja nema.

Utom doktor reče " ovo nije dobro, ovaj nedostatak sekreta mi se nimalo ne sviđa". Meni sinu kroz glavu "Rak", i više ne osećam bol ni masiranje, samo mi kroz glavu proleću slike raka, neizlečive bolesti i skorije smrti.

A meni tek 24 godine ?

Vi ste još i srećnici kroz šta smo mi prolazili.


Nego pitaj ti tvog urologa sine, onako uzgred, da ti iskreno odgovori :

U kom procentu je prostatitis HORMONSKI USLOVLJENO obolenje ?

Da te ne zamajava hlamicijama, ureaplazmama, bakterijama i drugim ...ama. Jer su to i meni radili pre 30 godina.
Pa valjda je dovoljna jedna generacija za eksperimentisanje majku mu. Pa na meni su isprobali sve moguće ANTIBIOTIKE, i ako su znali da BAKTERIJE NISU UZROČNICI PROSTATITISA.
Ni malo se nisu promenili .
A onako uzgred ti savetuju da uzmeš neko sredstvo na bazi Serenoe, KOJE NEMA BAKTERICIDNA SVOJSTVA ? ? ? ? ? ?

Ili te onako uzgred pošalju u inostranstvo (ako provale da imaš lovu) da ti tamo neki stručnjak ubrizga antibiotik DIREKTNO U PROSTATU ! ! !
 
Poslednja izmena:
Kada sam ja pre 30 godina odlazio kod urologa sa prostatinim tegobama, masaža je bila obavezna metoda. Lepo mi ispipa prostatu dok dole sestra čeka eksprimat na staklenoj pločici. Pa pod mikroskop. Neprijatna situacija do j...., i sad se naježim kad pomislim koliko puta su mi brljali po anusu.

Sećam se jednom prilikom, doktor mi šamara prostatu a dole nema ništa da kapne.
Sestra mu kaže " nema još ništa", a on stade da stiska malo jače, ne bi li isterao sadržaj u uretru. Mene hladan znoj obliva. vrtim du... i upredam se, ali otimanja nema.

Utom doktor reče " ovo nije dobro, ovaj nedostatak sekreta mi se nimalo ne sviđa". Meni sinu kroz glavu "Rak", i više ne osećam bol ni masiranje, samo mi kroz glavu proleću slike raka, neizlečive bolesti i skorije smrti.

A meni tek 24 godine ?

Vi ste još i srećnici kroz šta smo mi prolazili.


Nego pitaj ti tvog urologa sine, onako uzgred, da ti iskreno odgovori :

U kom procentu je prostatitis HORMONSKI USLOVLJENO obolenje ?

Da te ne zamajava hlamicijama, ureaplazmama, bakterijama i drugim ...ama. Jer su to i meni radili pre 30 godina.
Pa valjda je dovoljna jedna generacija za eksperimentisanje majku mu. Pa na meni su isprobali sve moguće ANTIBIOTIKE, i ako su znali da BAKTERIJE NISU UZROČNICI PROSTATITISA.
Ni malo se nisu promenili .
A onako uzgred ti savetuju da uzmeš neko sredstvo na bazi Serenoe, KOJE NEMA BAKTERICIDNA SVOJSTVA ? ? ? ? ? ?

Ili te onako uzgred pošalju u inostranstvo (ako provale da imaš lovu) da ti tamo neki stručnjak ubrizga antibiotik DIREKTNO U PROSTATU ! ! !

Žao mi je što si prošao kroz sve to, verujem da većina sa urološkim tegobama koji se jave ovde prolaze isti ili sličan pakao. Dobro je što si ti rešio problem. Moj urolog meni više ne daje antibiotike, osim kada je prisutna infekcija. Pa znaš kako, žalosno je što se toliko kontroverzi vodi oko prostatitisa od strane same stručne javnosti, pa pacijent više ni ne zna šta da misli i da radi, te bakterijski, te nebakterijski, te CPPS, te ne mogu da se nađu zakamuflirane bakterije, te lečenje mlečikom, dijetama, terapije antibioticima, injekcije u prostatu, antibiotici u rektum i sl.

Čini mi se da nervni sistem igra veliku ulogu u oboljenju, e sad šta tačno, to bi valjalo kod svakog ispitati.
 
Dobar deo sekreta prostate čine poliamini, koji imaju izraženo baktericidno svojstvo. Uloga im je da unutar rodnice,"očiste put" kako bi spermatozoidi neometani bakterijama doprli do cerviksa i ušli u matericu.
Voleo bih da mi neki urolog objasni, kako je moguće da se bakterije nasele na mestu koje je izrazito baktericidno ?
Pitanje vezano za obaveznu antibiotsku terapiju kod prostatitisa.

Eto, možeš i ovo da pitaš svog urologa, zajedno sa pitanjem o hormonski uslovljenim prostatitisom ?
 
Evo da se i ja javim nije me bilo duze vreme,stisko me posao itd..ja cu da pobihem teoriju o neizlecevosti nebakterijskog hronicnog prostatitisa kojeg sam izlecio,mada sam kasno saznao uzrok,a do tada pio sve i svasta i malo zeznuo bubrege petrolejom farbarskim...naime od pocetka sam sumnjao da ako nem bakterija knda mora da postoji nesto sto pravi problem i izaziva upalu,.posle 3 god patnje i mucenja nasao sam odgovor..KANDIDA... IMA VISE FAZA LECENJA KOJE SAM JA PRAKTIKOVO SAMOSTALNO,NE VERUJUCI LEKARIMA KOJI NE VERUJU U KANDIDU...ZA SVE KOJI IMAJU PROSTATITIS OVAKO URADITI...AKO IMA BAKTERIJA U SPERMI I SEKRETU PROSTATE TO SE VRLO LAKO LECI I JEDNOSTAVNO..PORUCITI OD FIRME BILJE TOSIC URONEFROL KAPI DVE TURE,A POSLE PROSTATOL I PANACEA,TO JE ZAKON ZA BAKTERIJE GARANTUJEM..E SAD KAD SAM SE RESIO BAKTERIJA OPET PECENJE,zarenje,bol u prostati,osecaj hladnoce itd da ne duzimonda sam posumbjo na kandidu...jednistavno pripremiti kiselo mleko iskljucivo domace, i unositi sto vise,i vidice ko boluje kad drmne 2 case,trebo bi da oseti olaksanje u prostati..takodje rasol kiselog kupusa jedini moze da ubije kandidu i ocisti iz organizma u potpunosti,a ja zbog bubrega nisam mogo pa sam koristio kiselo mleko,domaci kefir od kefirne gljice isto jako pomaze,i unositi probiotike,najbolji je treelac americki azbija je ali je skup....isto je vrlo vazno ishrana...bez hleba i belog brasna,moze hleb od proje sa jogurtom,alkohol zabranjen,slatko seceri kafa kakao gazirana pica...moze prolom voda zbog visokog ph i voda iz izvora kod kragujevca kod donje sabante leci isto dobro. Znaci izbaciti hleb i belo brasno,secere i to sto sam naveo i oslabiti kandidu tako mesec dva,ja bio godinu ipo,i unositi sto vise kiselog mleka i kefira i rasola..jako je dobar i zapper,samo sto sam ja izveo od auto kastofonana povezan na uspravljac,naci stanicu da zuji trafo i odvrnuti do kraja i umesto zvucnika elektrode bakarne,i drzati u rukama 15 do 20 min i duze,a pisle tiga obavezno probiotik jer ubija to kandidu li i dobre bakterije kao origano ulje. ..kad se drze elektrode tacno sam osecao kako nestaje bol u prostati i pecenje....toliko,ako nekog interesuje jos sta nek pita ....mene interesuje jedno pitanje za clanove,da li bi 1 casica mala rakijska petroleja farbarskog obicnog mogla da sjebe sta u bubrezima,tj uneo sam 6 kascica malih ujutru jednu, uvece jednu, 3 dana zaredom...pozdrav
 
Evo da se i ja javim nije me bilo duze vreme,stisko me posao itd..ja cu da pobihem teoriju o neizlecevosti nebakterijskog hronicnog prostatitisa kojeg sam izlecio,mada sam kasno saznao uzrok,a do tada pio sve i svasta i malo zeznuo bubrege petrolejom farbarskim...naime od pocetka sam sumnjao da ako nem bakterija knda mora da postoji nesto sto pravi problem i izaziva upalu,.posle 3 god patnje i mucenja nasao sam odgovor..KANDIDA... IMA VISE FAZA LECENJA KOJE SAM JA PRAKTIKOVO SAMOSTALNO,NE VERUJUCI LEKARIMA KOJI NE VERUJU U KANDIDU...ZA SVE KOJI IMAJU PROSTATITIS OVAKO URADITI...AKO IMA BAKTERIJA U SPERMI I SEKRETU PROSTATE TO SE VRLO LAKO LECI I JEDNOSTAVNO..PORUCITI OD FIRME BILJE TOSIC URONEFROL KAPI DVE TURE,A POSLE PROSTATOL I PANACEA,TO JE ZAKON ZA BAKTERIJE GARANTUJEM..E SAD KAD SAM SE RESIO BAKTERIJA OPET PECENJE,zarenje,bol u prostati,osecaj hladnoce itd da ne duzimonda sam posumbjo na kandidu...jednistavno pripremiti kiselo mleko iskljucivo domace, i unositi sto vise,i vidice ko boluje kad drmne 2 case,trebo bi da oseti olaksanje u prostati..takodje rasol kiselog kupusa jedini moze da ubije kandidu i ocisti iz organizma u potpunosti,a ja zbog bubrega nisam mogo pa sam koristio kiselo mleko,domaci kefir od kefirne gljice isto jako pomaze,i unositi probiotike,najbolji je treelac americki azbija je ali je skup....isto je vrlo vazno ishrana...bez hleba i belog brasna,moze hleb od proje sa jogurtom,alkohol zabranjen,slatko seceri kafa kakao gazirana pica...moze prolom voda zbog visokog ph i voda iz izvora kod kragujevca kod donje sabante leci isto dobro. Znaci izbaciti hleb i belo brasno,secere i to sto sam naveo i oslabiti kandidu tako mesec dva,ja bio godinu ipo,i unositi sto vise kiselog mleka i kefira i rasola..jako je dobar i zapper,samo sto sam ja izveo od auto kastofonana povezan na uspravljac,naci stanicu da zuji trafo i odvrnuti do kraja i umesto zvucnika elektrode bakarne,i drzati u rukama 15 do 20 min i duze,a pisle tiga obavezno probiotik jer ubija to kandidu li i dobre bakterije kao origano ulje. ..kad se drze elektrode tacno sam osecao kako nestaje bol u prostati i pecenje....toliko,ako nekog interesuje jos sta nek pita ....mene interesuje jedno pitanje za clanove,da li bi 1 casica mala rakijska petroleja farbarskog obicnog mogla da sjebe sta u bubrezima,tj uneo sam 6 kascica malih ujutru jednu, uvece jednu, 3 dana zaredom...pozdrav
Neverovatno....
Ja imam isti problem i to sam otkrio sasvim slucanno posle 2godine mucenja i pakla od zivota.
Otisao sam do na kolonoskopiju(radi redovnog pregleda) jer sam sumljao na kandidu i na kraju mi nadjose kandidu. Dali su mi nistatin i svi simptomi su mi skoro nestali. Ali mi se posle 10tak dana vracalo..posle sam uzimao mesec dana pa 2 nedelje jake doze difulkan i 2 meseca sam bio ok,ali mi se sve vraca postepenonto osecam. Sad sam odlucio da se borim ishranom i raznim preparatima protiv kandide i nekih mozda drugih gluivica. Kupio sam neke prirodne preparate probiotske strane i krecem sutra rat.
Javicu se sa rezultatima.
Ovaj deo sa elektrodama nisam razumeo..
Sto se tice petroleya..ne znam,ali sad je sve gotovo. Trudi se da ne mislis na to i radi sve kao da imas problem i nemoj mnogo da se opterecujes jer ces se dobiti problem u glavi koji je jos gori.
Veliki pozdrav
 
"Prostatitis causes substantial morbidity to men, through associated urinary symptoms, sexual dysfunction, and pelvic pain; however, 90% to 95% of cases have an unknown etiology. Inflammation is associated with the development of carcinoma, and, therefore, it is imperative to identify and study the causes of prostatitis to improve our understanding of this disease and its role in prostate cancer."

Evo prave istine.

Koliko je medicina odmakla u pronalaženju uzroka prostatitisa ?

I u efikasnom lečenju ove bolesti ?
 
E sad, dok američki i evropski urolozi priznaju da nemaju pojma kako i zašto nastaje 90% prostatitisa, mi ovde u Srbiji izgleda znamo sve o ovoj bolesti.

Evo šta kaže neki naš mladi stručnjak ( Dr. Popović) iz ove oblasti:

"Najčešći uzročnici

Ranije je najčešći uzrok prostatitisa bio gonokok-izazivač gonoreje (triper, kapavac). U poslednjih nekoliko decenija to, međutim više nije slučaj, već su najčešći izazivači prostatitisa sledeći:

-koli bacili (iz mokraćnih puteva ili creva)
-stafilokoke (iz gnojnih ognjišta, čireva itd.)
-streptokoke (iz disajnih puteva ili polnih organa)
-virusi (grip, mononukleoza, parotitis)
-gljivice
-trihomonas
-hlamidija "

Po njemu ispade da je prostatitis bakterijsko-gljivično obolenje ?

Pa šta je onda problem ? Antibiotike imamo, antigljivične lekove takođe, jedno dve tri ture kapsula i gotovo.

Šta se ovi pacijenti toliko pate i po forumima potucaju ? Šta se svetski urolozi toliko premišljaju ?

Trebalo bi odmah da dođu kod Dr. Popovića na konsultacije, da ih ovaj reši dilema i uputi na pravi put.

Naravno. prvo im mora objasniti kako bakterije mogu biti uzrok prostatitisa ako se zna da je unutrašnjust prostate izrazito baktericidna, da njen sekret uspešno ubija bakterije.

"Najvažnije ne-peptidne supstance koje prostata proizvodi su limunska kiselina, poliamini, holesterol, lipidi i cink. Cink i poliamini imaju snažno antibakterijsko desjtvo, dok holesterol i lipidi u semenoj plazmi stabilizuju spermatozoide i štite ih od promena temperature."

Neverovatno.

Bakterije se znači prema Dr. Popoviću razmnožavaju u sredini koja ih ubija ? U zoni lučenja sekreta koji je prirodni antibiotik. ?

Da li još neko veruje da je ovo moguće ?

A isti dr kako piše uspešno leči i impotenciju ? ? ? ? ?
 
Evo pronađoh jednu zanimljivu studiju. Izgleda da u razvoju prostatitisa bitnu ulogu ima i LOH enzim?
I da stari dobri ruski čaj utiče na deaktivaciju lipoxigenaze ? Zanimljivo.
Neverovatno, koliko je E. angustifolium dobar, kada je prostata u pitanju.

"A good relationship between polyphenol
contents and lipoxygenase inhibitor activity has
been reported by Aquila et al. (2009). This good
lipoxygenase inhibitor activity is attributed to the
presence of natural antioxidants such as phenolic
compounds in E. angustifolium. This plant is used
by people against prostate cancer in Turkey. In
this study, it is found that the water extract of E. angustifolium has a good lipoxygenase inhibitor
activity, therefore the usage of this plant by people
against prostate cancer is scientifically confirmed. "

Malo po malo, saznajemo sve više o prostatitisu.
Akcenat se baca i na antioksidanse. Da slobodni radikali dosta utiču na progresiju bolesti.
Bakterije i antibiotici se sve manje pominju. Konačno !
 
za prostatu.jpg


Dobih od prijatelja iz Srbije,da li neko koristi ovo ovdje?
Ja se ne usudjujem da probam zbog ciroze F4,ne znam iako mi on reche da je sve na biljnoj bazi kako bi ovo uticalo na jetru,josh se drzim Prostamola Uno,jednom noću OBAVEZNO ustajanje,ali shta da se radi.
Josh jedno pitanje,juche prilikom ejakulacije ...skroz tamne boje,skoro braon,uplashili se i cura mi i ja,povezujem to sa prelaskom na E cigaretu,dok sam Marlboro dimio do prije 2 nedelje,bila mi je žućkaste boje,ili ipak ovo ima veze sa prostatom?
Pozdrav svima i hvala.
 
Evo pronađoh neke rezultate naučnih istraživanja, koja potvrđuju superiornost ruskog čaja (Epilobium angustifolium) u odnosu na malu mlečiku ( E. parviflorum)

"Pharmacological studies comparing E.
angustifolium and E. parviflorum show remarkable
similarity with flavonoid content of the former at 6.6%
and the latter at 5.9%. Triterpene and sterols were 4.2
and 4.7% respectively.
17 However, water extracts of
the former show five times greater anti-inflammatory
activity.
18 Fireweed was one ingredient in a multi-herb
preparation clinically tested for benign prostatic
hypertrophy. The phase II, randomized, double-blind,
placebo-controlled trial was conducted on 57
otherwise healthy males aged 40-80 years of age.
Treatment with one capsule a day or placebo was
conducted for three months. The results showed a
significant reduction in international prostate specific
score (IPSS) in active group of 36% compared to
placebo at 8%. This included both day-time and nighttime
urinary frequency.

Dakle, ruski čaj - fireweed ima pet puta veći potencijal zaustavljanja inflamatornog procesa (upala) od male mlečike !

Malo li je ?

Ovaj antiinflamatorni potencijal se ne odnosi samo na prostatitis, već se može iskoristiti i kod svih ostalih degenerativnih obolenja koja prati inflamacioni (upalni) proces, artritis na primer.

Ovi ljudi tako tvrde, i nema razloga da im ne verujemo :

References
1. Leighton A, Wild rose plant use by the Woods Cree (Nihithawak) of East Central Saskatchewan. Canadian
Ehnology Service Paper No. 11. 1985. National Museums of Canada.
2. Marles R, Clavelle C, Monteleone L, Tays N, Burns D.Aborginal plant uses in Canada’s Northwest Boral
Forst. 2000. UBC Press, Vancouver.
3. Newcombe, C. F. Unpublished notes on Haida plants.C. F. Newcombe Accession 1897-47, New York:
Department of Anthropology (Belinda Kaye, Registrar for Loans and Archives), American Museum of Natural
History, New York.
4. Swanton, J. R. Haida Texts and Myths, Skidegate Dialect. Washington, D.C:Bureau of American Ethnology Bulletin No. 29. Smithsonian Institution.1905.
5. Brown A. Old Man’s Garden. Sidney British Columbia:Gray’s Publishing; 1954 P. 94.
6. Milne, Courtney & Sherrill Miller. Visions of theGoddess. Toronto Ontario: Penguin Books;1998. p. 44.
7. Moore, Michael. Medicinal Plants of the Mountain West.Revised and expanded. Santa Fe: Museum of New
Mexico Press; 2003. p. 120.
8. Borchardt JR, Wyse dl, Sheaffer CC, Kauppi KL, Fulcher RG, Ehlke NJ, Biesboer DD, Fulcher RG. Antimicrobial activity of native and naturalized plants of Minnesota and Wisconsin. J Med Plants Res. 2008; 2:98-110. Full Text
9. Battinelli L, Tita B, Evandri MG, Mazzanti G. Antimicrobial activity of Epilobium spp. extracts. Il Farmaco 2001;56:345-348. PubMed Full Text
10. McCutcheon AR, Ellis SM, Hancock RE, Towers GH.Antifungal screening of medicinal plants of British
Columbian native peoples. J Ethnopharmacol. 1994;44: 157-169. PubMed
11. Bartfay W, Bartfay E, Green Johnson J. Gram-negative and gram-positive antibacterial properties of the whole
plant extract of willow herb (Epilobium angustifolium). Biol Res Nurs. 2012;14:85-89. PubMed Full Text
12. Lesuisse D, Berjonneau J, Clot C et al. Determination of oenothein B as the active-5-alpha-reductaseinhibiting
principle of the folk medicine Epilobium parviflorum. J Nat Prod. 1996;59:490-492. PubMed Full Text
13. Kujawski R, Mrozikiewicz PM, Bogacz A. Influence of standardized extract of Epilobium angustifolium on estrogen receptor alpha and beta expression in in vivo model. Ginekol Pol. 2010; 81:600-605. PubMed
14. Ducrey B, Marston A, Goehring S, Hartmann RW, Hostettman K. Inhibition of 5-alpha-reductase and aromatase by the ellagitannins oenothein A and oenothein B from Epilobium. Planta Medica 1997;63: 111-114. PubMed Full Text
15. Kiss A, Kowalski J, Melzig MF. Effect of Epilobium angustifolium L. extracts and polyphenols on cell proliferation and neutral endopeptidase activity in selected cell lines. Pharmazie 2006;61:66-69. PubMed
16. Schepetkin IA, Kirpotina LN, Jakiw L et al.Immunomodulatory activity of oenothein B isolated from
Epilobium angustifolium. J Immunol. 2009; 183:6754-66. Full Text
17. Nowak R, Krzaczek T. Pharmacological research involving herbs of Epilobium angustifolium L. and Epilobium parvifolium Schreb. Herba Polonica 1998;1:5- 10.
18. Hiermann A, Juan H, Sametz W. Influence of Epilobium extracts on prostaglandin biosynthesis and carrageenin induced oedema of the rat paw. J Ethnopharmacol. 1986; 17:161-169. PubMed Full Text
19. Coulson S, Rao A, Beck SL, Steels E, Gramotnev H, Vitetta L. 2013. A phase II randomized double blind placebo-controlled trial investigating the efficacy and safety of ProstateEZEMax: a herbal medicine preparation for the management of symptoms of benign prostatic hypertrophy. Compl Ther Med. 2013; 21:172- 179. Full Text
20. Stolarczyk M, Naruszewicz M, Kiss AK. Extracts from Epilobium sp. Herbs induce apoptosis in human hormone-dependent prostate cancer cells by activating the mitochondrial pathway. J Pharm Pharmacol. 2013; 65:1044-54. Full Text
21. Rogers RD. Healing Herbs of the Boreal Forest. Edmonton, Alberta. Prairie Deva Press 2013.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ,problema imam u vidu cestog mokrenja i cestog kuvanja- pucketanja u delu predela besike i donjeg stomaka.

Nisam to mnogo mario dok mi nije odskoro pocelo da se odrazava na erekciju.
Ne dobija erekciju prostim uzbudjivanjem.Tesko je postizem posle duzih dodirivanja rukom i nprestanog uzbudjivanja.Sami penis je uvecan i kao da nikako posle polovicne erekcije da dodje do najmanjeg obima u skroz opustenom stanju.
Cim popijem velike kolicine tecnosti tera me da se ispraznim.
Prokleti urolog kaze da je mi je sve to zbog nervoze i da izmedju ostalog i pad pptencije je zbog ankcioznosti.
35 godina mi i eto trazim neke savete pomoc jel sam bas ocajan.
 

Back
Top