Linux distro...

Šakal

Elita
Poruka
17.385
Tema je namenjena prvenstveno linux korisnicima i onima koji će to ubrzo postati. Koja vam se distribucija najviše dopada, koja je po vama najbolja...? Kakva su iskustva i koju bi ste vi distribuciju preporučili nekome, početniku na primer!? Lično, dopada mi se ubuntu i trenutno vozim 1.3 ultimate... Zanima me da li neko koristi ubuntu satanic edition?
Btw. ako postoji slična tema, katanac na ovu odmah.
Pozz.
 
Koristim PClinuxOS 2007 i Kubuntu 7.04.PclinuxOS je za pocetnike odlican i ako neko zeli da proba linux ovo je prava distribucija.Zahteva malo podesevanja oko drajvera za graficke karte.Ima dosta korisnog softvera!
 
Probao sam SA 2007 i nisam oduševljen...mnogo je zeleno...:lol:
Dakle, probao sam Sabayon mini, Sabayon 3.3, FreeSpire 1.0 1.3, Simply Mepis 6.5, Ubuntu ultimate 1.1, ultimate 1.2, ultimate, 1.3, Ubuntu studio i Feisty... Ovu poslednju sam skinuo i probao, zezala me rezolucija, pre neki dan sam dobio od Canonical-a cd i situacija je sa rezolucijom mnogo bolja...
Uz malo volje i truda od 7.04 može da se napravi sjajan os! Po meni Feisty je vrh.
 
Probao sam gomilu stvari. Najvise mi lezi Debian i Debian-bazirane distribucije. Nekao mi se od 'baziranih' najbolje pokazao Mepis.

Od ostatka, simpaticne su mi Arch, PCLOS, mozda i Slackware. Kanim se da probam Sabayon. ;)
 

Back
Top