Разлози зашто не треба дати КиМ

Torius

Primećen član
Poruka
968
Поред често помињаних разлога емотивне природе, судбине становништва итд постоје и они други економски разлози због којих нам и отимају Косово и Метохију

Имовина у власништву Републике Србије на КиМ

1. 24,500 хектара пољопривредног, шумског и грађевинског земљишта
2. 1,4 милиона квм службених зграда
3. 145.000 и 25.000 квм пословних и стамбених зграда
4. 750.000 квм других грађевинских објеката
5. Војна имовина вредности око 100 милиона долара


Природна богаства

1. минералне резерве у вредности 13,5 милијарди Евра
2. 250 милијарди долара вредност лигнита односно 15,7 милијарди тона


Власништво предузећа из Србије на КиМ

1. око 2 милијарде долара

ЕПС

око 3 милијарде долара


Потребно је напоменути да је Република Србија улагала у КиМ као у неразвијено подручје из наменског фонда тако да је велики део предузећа која су матично основана на КиМ основано и развијано новцем из буџета РС.
 
Konstantin_de_Sisti:
torius, procitaj sta sam napisao uu temi PARADOX

Прочитао сам и слажем се, а ако нам већ отимају КиМ моћи ћемо да их тужимо и тражимо нашу имовину назад а то је око 20 милијарди евра од чега би могли да дајемо веома повољне кредите људима који би се евентуално исељавали из осталих делова КиМ у северни део КиМ.
 
Torius:
Прочитао сам и слажем се, а ако нам већ отимају КиМ моћи ћемо да их тужимо и тражимо нашу имовину назад а то је око 20 милијарди евра од чега би могли да дајемо веома повољне кредите људима који би се евентуално исељавали из осталих делова КиМ у северни део КиМ.

u pravu si.... videli smo prvi ahtisarijev predlog, nije rec samo o kososkoj nezavisnosti, vec je rec o tom da su u ekonomskom smislu hteli da nam oderu kozu sa ledja.... nista nisu hteli da priznaju od srpskih ulaganja, uradili su spin-off privatizaciju a srbiji ostavili dugove u srazmerno vecem delu nego kosovu... e to je dodatno strasno..
 
Konstantin_de_Sisti:
ok je to sto si naveo kao bogatstva.... postavlja se pitanje (ako kosovo ostane u SRB), kako pokrenuti privredu dole, kako uposliti preko milion nezaposlenih siptara??!!!!

Ево баш испред себе имам Стретегију владе Србије под називом ''Стратегија дугорочног економског развоја српске заједнице на Косову и Метохији'', па кога занима ускоро ће моћи да се скине са нета, само да је усвоје на седници владе. Да, а спин оф приватизацију нисам ни споменуо, то је прича за себе (читај пљчка).

Наравно, треба бити реалан, али останком КиМ би РС имала право на 50% прихода од приватизације свих предузећа и 70% концесионе надокнаде. Е ово су економски разлози зашто не треба дати КиМ а зашто они желе да га отму.
 
dr.koki:
Ah da i trepca je tek postao nas rudnik kad su ga komunjare nacionalizovale. Pre toga je bio engleski i nemacki.


Енглески тачније, али ми ћемо им исплатити надокнаду за имовину и зграде али не и да им дамо да експолатишу руду без концесионе надокнаде.
 
Torius:
Енглески тачније, али ми ћемо им исплатити надокнаду за имовину и зграде али не и да им дамо да експолатишу руду без концесионе надокнаде.

E pa bas tako, mi isplatimo nase racune: platimo zgrade i retroaktivno onu zaradu koju su oni mogli da dobiju od trepce da nije nacionalizovana pa onda trazimo koncesione nadoknade.
 
Polly Jean:
Kako Srbija može dati ono što već godinama nije njeno? Kakve poluge vlasti ima Srbija na Kosovu da bi se pitala za bilo šta? Može samo da prizna ili ne prizna,što je za Kosovo prilično irelevantno i da laje u zrak preko javnog servisa...

de facto nije isto sto i de iure.... koliko sam ja pametan, jos uvek je na snazi 1244 po kojoj je..... znate vec
 
filatelista:
Zato što je Kosmet sastavni deo teritorije Srbije. Makar nikad ne imali direktnu vlast nad njim, ne treba im ga dati.

Слажем се!
Ето и понеки присталица ДС исправно размишља.
Иначе, постоји једна контрадикција у Тадићевим ставовима:
1. Србија никада неће признати Косово
2. Не одустајемо од "евроатланских интеграција".

Један Тадићев партијски војник на другом форуму ми рече да је Тадић лагао народ у вези Косова, и још додадо "па шта!?"... е сад, шта о томе мислиш... :roll:
 
Polly Jean:
Može samo da prizna ili ne prizna,što je za Kosovo prilično irelevantno i da laje u zrak preko javnog servisa...

Све и да си у праву, за Косово (шиптаре) је ирелевантано али за нас... Па трпећеш главоњу Тијанића још 20 година на челу истог јавног сервиса :lol: :lol: :lol:
Захваљујући причи о Косову 8-)
 
Duh Sekire:
Све и да си у праву, за Косово (шиптаре) је ирелевантано али за нас... Па трпећеш главоњу Тијанића још 20 година на челу истог јавног сервиса :lol: :lol: :lol:
Захваљујући причи о Косову 8-)

Zaista misliš da ja gledam Šimpanza Servis Srbije?
 
Polly Jean:
Zaista misliš da ja gledam Šimpanza Servis Srbije?

А ти мислиш да Б92 гледају сви они којима смета?
Једноставно, медији утичу на јавно мњење... А кад Тијанић каже да не смеју да се постављају питања док се решава судбина земље има да ћутиш (или лајеш у ветар) док Косово не буде српско.
ДА ЛИ ВАМ ЈЕ ТО ЈАСНО, БРЕ!
 
Duh Sekire:
А ти мислиш да Б92 гледају сви они којима смета?
Једноставно, медији утичу на јавно мњење... А кад Тијанић каже да не смеју да се постављају питања док се решава судбина земље има да ћутиш (или лајеш у ветар) док Косово не буде српско.
ДА ЛИ ВАМ ЈЕ ТО ЈАСНО, БРЕ!

Hahah,Psycho vreme ti je za Valijum.. :lol:
 
Konstantin_de_Sisti:
ok je to sto si naveo kao bogatstva.... postavlja se pitanje (ako kosovo ostane u SRB), kako pokrenuti privredu dole, kako uposliti preko milion nezaposlenih siptara??!!!!
A zašto ekspertski tim stručnjaka, i domaćih i međunarodnih, ne bi seo i sračunao koliko su, na osnovu nekadašnjih ulaganja, dužne otcepljenje republike SFRJ Srbiji, malo za promenu? I eto rešenja za državljane Srbije, pa i Kosova. (I Beogradske Crnogorce. ;) )
Kao i pare 'na čuvanju' kod KFOR-a. Od 1999. se sve sa Kosmeta sliva kod njih, pod obrazloženjem da će isplatiti onome kome PRIPADNE Kosovo. Mi ga okupirali '99. pa smo dužni da plaćamo sve troškove. Zanimljivo.
Irska, Baskija, Sardinija...
I nije bitan car Lazar, već trenutno st(r)anje. Još zanimljivije.
Ženiš se devojkom koja se uvredi na svaku slobodniju aluziju, zakopčava se do grla preko bujnih sisa, možda čak ljubi popa u ruku kad ga sretne nasred Knez Mihajlove, i nije ti uopšte bitno što je bila prva šipka desno od 'Branke' Black Rouse, ili kamenjarka kod Ž stanice? Ordinirala samo po Hayat-u?
Da, da, naša prošlost uopšte nije bitna, sve je to puj-pike-ne važi ovih 60.godina. Zato nam je sadašnjost ovakva. A budućnost počinje na svakih narednih pola sata.
:(
 

Back
Top