MADNET, najgori su.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Elektro666

Obećava
Poruka
56
Madnet, mala firmica iz Panceva, koja nudi usluge (kako pise na njihovom pecatu) "za aktivnosti u vezi sa kompjuterima". Pre otprilike godinu dana sam bio njihov koristik, kad odjednom, BUM. Nema interneta. Zvao sam njihovu tehnicku podrsku, dobio odgovor: "Ne brinite gospodine, greska je do nas". Isti odgovor sam dobijao narednih mesec dana. Na kraju sam nazvao i rekao im da cu obustaviti placanje, jer nemam sta placati. Na to sam dobio vrlo ljubazan odgovor, Vi MORATE platiti, jer imate ugovor sa nama, a internet ne znamo zasto niste imali i zasto ga nemate jos uvek...
Divno zar ne? Prestao sam placati ali sad mi je stigla "opomena pred utuzenje", to je valjda na srpskom opomena pred tuzbu... Naravno, morao sam platiti... E sad, znaci ugovor garantuje da ja moram njima placati, ali ne garantuje da cu ja imati internet??? Simpaticno. Platio sam im tri meseca, a za to vreme naravno nisam imao internet...
Eto, hteo sam cisto da napisem moje iskustvo, i da svima preporucim da ih ZAOBILAZE u sirokom luku, a ako neki njihov glavonja slucajno ovo procita, neka dokaze da gresim...
 
Poštovani,

da bi neko mogao da Vam odgovori neophodno je da se prvo predstavite jer ovako anoniman 'flame' mogao je da pošalje bilo ko i bez ikakvog osnova. U svakom slučaju, ukoliko i jeste bili naš korisnik, sigurno je da priča nije takva kakvom ste je predstavili.
 
U celoj tvoj prici samo jednu stvar nisi odradio kako treba,PLATIO SI !Za ovo se ide na sud i dobije fina kinta.Nadji dva svedoka skupi sve papire.Napisi tuznu pricu zivota svog(ovo je za sudiju) i oderi im DZEP do dna.Znaj da ces u svakom slucaju biti dobitnik.
 
madnet:
Poštovani,

da bi neko mogao da Vam odgovori neophodno je da se prvo predstavite jer ovako anoniman 'flame' mogao je da pošalje bilo ko i bez ikakvog osnova. U svakom slučaju, ukoliko i jeste bili naš korisnik, sigurno je da priča nije takva kakvom ste je predstavili.
pa Madnet , mogao si da ga kontaktiraš na PP i da ga pitaš šta mu ne valja , a da je sve bilo u redu čovek sigurno ne bi postavljao post ovde na krstarici.
 
Postovani, da vam ostavim ime prezime, broj telefona i br. l.k. Pa salis se zar ne. SIGURNO je da prica JESTE bila kakvom sam je ja predstavio. A iskreno receno, nisam je "predstavio" ovde da bih vas "blatio" vec da pokusam spreciti desavanje ovakvih ili slicnih dogadjaja... VERUJTE mi gospodine postovani da nisam slagao ni jednu jedinu rec.
SUD? Da, zvuci kao dobra ideja, ali zivimo u Srbiji, ipak bih to zeleo da napomenem. Suma koju sam platio, nije bila ogromna, nije mi predstavljao toliki problem da platim, ali ZA STA??? Takodje u toj njihovoj opomeni je bilo i par vrlo simpaticnih recenica, kao da cu morati platiti SVE neizmirene obaveze prema madnet-u??? A sta sam platio???
@madnet Koje su to SVE neizmirene obaveze? Sta radite vi?
@ALL prilicno sam siguran da bih dobio spor da sam otisao na sud, ali radi se o ne TAKO velikoj cifri, a cimanje na sudu bi bilo ogromno. A uz to, siguran sam da ni oni nisu mutavi, bar ne u tom pogledu. Bilo bi tu razvlacenja, navlacenje itd...
Ovako je ok. Samo ne zelim da neko drugi ponovi moju gresku... Ljudi, bezite od njih.
Veliki pozdrav svima, i hvala na podrsci.
 
Kao što smo već rekli, može bilo ko bilo šta da napiše na forumu o bilo kome. Onda će se na to javiti par njih da daju 'podršku' o priči koja je možda izmišljena (ili najblaže pogrešno predstavljena). Jedini način da se utvrdi istinitost priče je da se čuju obe strane. Samo, neko ne želi da se predstavi i time opstruira iznošenje činjenica jer ne možemo telepatski znati o čemu i kome se radi.

Kako MadNet vodi evidenciju o komunikaciji sa korisnicima, radi smo predstaviti dokumentaciju 'o slučaju' samo kada bi znali o kom se 'slučaju' radi.

Ili jednostavno, nema 'slučaja' već čisto domaće, svima poznate, zlobe.
 
Klothius
> @madnet Nije valjda da si se registrovao samo da bi rekao da ovo sto je rekao nije istina?! >Covece........

Ne, registrovan je korisnik kako bi se čula druga strana i iznele činjenice jer se vodi evidencija o pozivima, zahtevima za tehničku podršku, plaćanjima, slanjima pisma itd.

Zbog toga je vrlo lako TAČNO utvrditi šta se kada, koliko i kojim redom dešavalo (ako se išta dešavalo sa onim koji je pokrenuo ovaj thread). A kako da pogledamo dokumentaciju kada se ne zna o kome se radi? Ovako je sve rekla-kazala...

snejks
>pa Madnet , mogao si da ga kontaktiraš na PP i da ga pitaš šta mu ne valja , a da je sve >bilo u redu čovek sigurno ne bi postavljao post ovde na krstarici.

Korisnik nije nas kontaktirao nikako prethodno (ili možda jeste, pošto ne znamo ko je). Sem toga, kada je on jednom nešto napisao JAVNO bilo kakav PP je besmislen jer je neophodno da se JAVNO iznese istina.
 
madnet:
snejks
>pa Madnet , mogao si da ga kontaktiraš na PP i da ga pitaš šta mu ne valja , a da je sve >bilo u redu čovek sigurno ne bi postavljao post ovde na krstarici.

Korisnik nije nas kontaktirao nikako prethodno (ili možda jeste, pošto ne znamo ko je). Sem toga, kada je on jednom nešto napisao JAVNO bilo kakav PP je besmislen jer je neophodno da se JAVNO iznese istina.
A da vas pitam , šta on sada da radi?
Oseća se čovek prevarenim sa vaše strane zbog neispunjenih obaveza prema njemu kao korisniku interneta. Pre nego što krenete da prozivate bilo koga možda bi trebalo prvo da počistite u sopsvenoj kući i da rasčistite sa dešavanjima u vašoj organizaciji a njega će te lako pronaći ako je stvarno platio stavku "Opomena pred utuženje" , jer ako ste ispravni onako kako se predstavljate i ako je sve bilo u redu kod vas , tada vi nemate mnogo takvih korisnika.
Ja lično nikada vam ne bi platio da sam tako prošao kao što je on ispričao ovde tu priču , kod mene bi bio promenjen provajder u roku od dva tri dana najkasnije , a vinovnik bi "visio" na stubu srama bar na deset najčitanijih foruma najkasnije 5 dana nakon toga a ne tek posle dva meseca . A da , da ne zaboravim da bi poslao tu svoju priču i svim novinskim organizacijama u državi , i najverovatnije napravio sajt koji bi postavio na internet okačen na sve velike svetske pretraživače da bi ste bili brže pronađeni i eliminisani od strane potencijalnih korisnika.
 
JA bih pustio da me " utuze " pa bih onda izneo svoje adute, jeftinije je nego da sam tuzim i placam vestake i ostale sudske troskove jer to moze potrajati godinama. Opet, nismo u situaciji da vidimo pravu istinu ali sve je moguce, ovo je Srbija danas i video sam mnogo slicnih stvari.
 
Evo ja koristim MadNet već skoro godinu dana u Zemunu, i veoma sam zadovoljan. Nikada nikakvih problema, ipak ne treba donositi brzoplete odluke na osnovu jednog slučaja, i to predstavljenog anonimno i samo sa jedne strane...
 
Sizif:
Evo ja koristim MadNet već skoro godinu dana u Zemunu, i veoma sam zadovoljan. Nikada nikakvih problema, ipak ne treba donositi brzoplete odluke na osnovu jednog slučaja, i to predstavljenog anonimno i samo sa jedne strane...
Dobro de , ako si malo pažljivije čitao nisam ih ja proglasio krivima, već sam samo napisao da se meni to tako dogodilo nešto šta bih ja uradio . Na moju sreću ja već dve i po godine imam rešen i stabilan internet , nasuprot mnogih , moj provajder je bio fer i korektan maximalno zasada, ako bi izbio neki kvar na vezama dobijao bi obaveštenje redovno, ili ako bi se radio neki remont isto tako. nepredviđene situacije je gledao što pre da otkloni, ako je bio neki veći kvar koji je trajao danima ili čak je bilo slučaja i dve nedelje , tada je produžavao rokove za toliko dana koliko net nije radio. Znači fer i pravedan odnos , tj. tako bi trebalo da se ponaša svaki distributer net-a po meni.
 
snejks:
Ja lično nikada vam ne bi platio da sam tako prošao kao što je on ispričao ovde tu priču , kod mene bi bio promenjen provajder u roku od dva tri dana najkasnije , a vinovnik bi "visio" na stubu srama bar na deset najčitanijih foruma najkasnije 5 dana nakon toga a ne tek posle dva meseca . A da , da ne zaboravim da bi poslao tu svoju priču i svim novinskim organizacijama u državi , i najverovatnije napravio sajt koji bi postavio na internet okačen na sve velike svetske pretraživače da bi ste bili brže pronađeni i eliminisani od strane potencijalnih korisnika.
Long Live SNEJKS!!!:razz:
Osvetnik malog coveka protiv velikih korporacija!!!
 
@madnet: Da li je moguce da smatras da mi je jednostavno bilo dosadno, pa da sam postovao neke "gluposti"... Pa daj covece...
madnet: "Korisnik nije nas kontaktirao nikako prethodno (ili možda jeste, pošto ne znamo ko je)." ??? Da li ova recenica ima ikakav smisao? Bilo kome?
I madnet, nisam postovao da bih cuo drugu stranu, jer kada sam zeleo da vas cujem niste bili tako reciti kao sada... A temu nisam postavio da bih se prepirao sa vama ili da bih vam nesto dokazivao, vec cisto da pokusam spreciti slicne ili cak iste dogadjaje.
A sto se evidencije tice, pa siguran sam da ih vodite sasvim uredno. Pa samo tri meseca sam bio bez interneta... Potrazite u evidencijama ko nije imao internet tri meseca, a vi mu poslali "opomenu pred utuzenje" zato sto nije platio. Kad nadjete, e taj sam.
 
Elektro666:
>Da li je moguce da smatras da mi je jednostavno bilo dosadno, pa da sam postovao neke >"gluposti"... Pa daj covece...

Čini mi se da je negde gore već napisano da u MadNet-u nema zaposlenih 'vidovnjaka' koji će pogađati zašto je neko nešto uradio (pri tom je u pitanju anonimna osoba).

> "Korisnik nije nas kontaktirao nikako prethodno (ili možda jeste, pošto ne znamo ko je)." >??? Da li ova recenica ima ikakav smisao? Bilo kome?

Vrlo ima smisao. Nijedan korisnik nas nije kontaktirao da 3 meseca nije imao internet a platio ga je (naročito ne povodom opomene). Ukoliko Vi jeste bili korisnik, ne znamo da li ste nas kontaktirali jer ne znamo ko ste, a ako jeste niste sa istom pričom koju ste napisali ovde u forumu.

I to ima itekako smisao: ta priča se nije dogodila.

> Pa samo tri meseca sam bio bez interneta... Potrazite u evidencijama ko nije imao >internet tri meseca, a vi mu poslali "opomenu pred utuzenje" zato sto nije platio. Kad >nadjete, e taj sam.

Ovo nema ni trunku ozbiljnosti i iz toga se jasno vidi da je priča izmišljena a time i razlog zašto skrivate identnitet - izneli ste nešto što nije istina.

Dalja diskusija nema smisla jer skrivanjem identiteta nije moguće utvrditi šta se stvarno dogodilo. (za šta nema razloga, dovoljan je username na MadNetu, mi nećemo otkrivati bilo kakve detalje bez pristanka druge strane)

Pleonazam u Vašoj prvoj poruci sigurno je imao drugu namenu (ako je nameran) ali sa sobom nosi jednu poentu: MadNet nije VELIKA firma kao Telekom, SBB i slični. Zbog toga (sve i da hoće, a neće) ne može se ponašati bahato prema svojim korisnicima jer ne da nikad ne bi imala šansu da postane velika firma, ne bi je bilo. Zato se stvarno trudimo da korisnicima izađemo u susret. Ali korisnici ponekad 'zaboravljaju' svoje obaveze, naprimer - redovno plaćanje - a to je osnov da dobiju uslugu.

Neki koji su pisali u ovom threadu predpostavljaju da se korisnici uvek korektno ponašaju prema svom provajderu. Iako je to tačno za veliku većinu, itekako ima izuzetaka.
Imajte i to ponekad na umu jer ovde imamo primer jednog izrazito nekorektnog ponašanja od nekoga ko je možda bio korisnik (a možda i nije).
 
Elektro666:
Madnet, mala firmica iz Panceva, koja nudi usluge (kako pise na njihovom pecatu) "za aktivnosti u vezi sa kompjuterima". Pre otprilike godinu dana sam bio njihov koristik, kad odjednom, BUM. Nema interneta. Zvao sam njihovu tehnicku podrsku, dobio odgovor: "Ne brinite gospodine, greska je do nas". Isti odgovor sam dobijao narednih mesec dana. Na kraju sam nazvao i rekao im da cu obustaviti placanje, jer nemam sta placati. Na to sam dobio vrlo ljubazan odgovor, Vi MORATE platiti, jer imate ugovor sa nama, a internet ne znamo zasto niste imali i zasto ga nemate jos uvek...
Divno zar ne? Prestao sam placati ali sad mi je stigla "opomena pred utuzenje", to je valjda na srpskom opomena pred tuzbu... Naravno, morao sam platiti... E sad, znaci ugovor garantuje da ja moram njima placati, ali ne garantuje da cu ja imati internet??? Simpaticno. Platio sam im tri meseca, a za to vreme naravno nisam imao internet...
Eto, hteo sam cisto da napisem moje iskustvo, i da svima preporucim da ih ZAOBILAZE u sirokom luku, a ako neki njihov glavonja slucajno ovo procita, neka dokaze da gresim...
a odakle saljes ovaj post jer nemas net :D
 
MadNet nije VELIKA firma kao Telekom, SBB i slični. Zbog toga (sve i da hoće, a neće) ne može se ponašati bahato prema svojim korisnicima jer ne da nikad ne bi imala šansu da postane velika firma, ne bi je bilo.

da li to znaci, da kada postanete velika firma, pocecete da se bahato ponasate prema korisnicima?
 
@Obersturmfuehrer: Zamisli kada bi tek postali velika firma... Koje bi tek onda bahato ponasanje bilo... Uffff...
@papajaa: Sada imam internet, mislim da je nebitno da pominjem firmu, ali sam zadovoljan. A sa madnet-om sam imao posla jos pre godinu dana, ali je opomena stigla tek sada.
@Madnet: Postovani, ne secam se da ste se vi predstavili kada ste krenuli odgovarati na ovu temu, a toliko kukate kako sam ja ovakav i onakav sto necu da se predstavim i kako samo iz te moje zelje za anonimnoscu proizilazi da govorim neistinu, tj. lazem. Kako ja mogu biti siguran da ste vi zaista predstavnik doticne firme, a ne samo neko sa strane kome je bilo dosadno, pa se registrovao kao madnet, da bi se malo prepirao... :confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top