Deciji ginekolog

gudajoka

Primećen član
Poruka
583
Da li neko zna gde mogu naci decijeg ginekologa u Novom Sadu?
Naime, imam cerkicu od 3 god. koja se povremeno zali da je "pece pisa". Ta se pojava ponavlja vec vise od godinu dana a nas pedijatar je bas ne shvata ozbiljno. Na svoju ruku uradimo test mokrace, cak nekada i vaginalni bris (spolja, normalno) - i uvek sve bude u redu. Nema ni bakterija ni gljivica. Cak smo je na preporuku prijatelja odveli kod poznatog nefrologa koji nije uspeo naci nikakve urinarne infekcije i cak zavrsili na scintigrafiji bubrega. Jedino mi je jos ginekolog ostao. Neko mi je spomenuo da ima jedna doktorica u NS koja je deciji ginekolog, ali ne znam ni ime ni ordinaciju gde radi.
Ovih dana je opet pocela, rucice su joj stalno izmedju nogu, kad je stavim da piski odbija jer je pece... ne znam vise sta da radim.
 
Gudaojka, ni Beograd ti nije daleko. Na Institutu za majku i dete imaju fenomenalno odeljenje decije i adolescentske ginekologije. Jako su ljubazni i fini, a pre svega strucni. Ja mislim da ti ne bi bilo lose da dovedes malu ovde. Treba ti samo uput iz Doma zdravlja, moze i od lekara opste prakse tj. pedijatra. Oni rade ponedeljkom i sredom pre podne.
 
Hvala, ako ne nadjem nikoga u NS moracu u BG. Mada, bas pokusavam da izbegnem cekaonice, upute i guzve. Najvise bih volela u neku privatnu ordinaciju. Ako znate neku makar i u BG, moze na PP.
 
gudajoka:
Hvala, ako ne nadjem nikoga u NS moracu u BG. Mada, bas pokusavam da izbegnem cekaonice, upute i guzve. Najvise bih volela u neku privatnu ordinaciju. Ako znate neku makar i u BG, moze na PP.



Pokusajte kod dr. Mirjane Andjelic u ordinaciji "Perinatal", ona radi tamo kao deciji ginekolog i cula sam sve najbolje o njoj! :) Nadam se da sam pomogla, pozdrav!
 
gudajoka:
Orhideja spasitelju. Zakazala sam kod dr Andjelic. Puno ti hvala
Nema na cemu, drago mi je ako sam pomogla! :) Koleginica sa posla je imala problem slican tvom i posle visemesecnog opsedanja domova zdravlja, gde su je pedijatri ubedjivali kako to "nije nista" , konacno uspela da sanira infekciju kod svoje devojcice uz pomoc dr Andjelic. Nadam se da je sve dobro proslo na pregledu, javi sta je bilo i da li je zabica ok! Pozdrav ! :smile:
 
Bili smo kod dr Andjelic, stvarno je divna. Ima odlican pristup tako malom detetu i ceo pregled je prosao bez nervoze i traumiranja deteta. Mada su me malo cudno gledali u cekaonici, ali sta me briga. Vucemo ovaj problem vec toliko dugo da me vise nista ne interesuje samo da ga resimo. Najverovatnije je preosetljivost sluzokoze. Preporucila je ispiranje hipermanganom i mazanje Pantenol kremicom, i vec mi se cini da se crvenilo povlaci. (ovo detaljisem zbog onih koji mozda imaju slicnih problema) Uzela je bris pa cemo videti definitivno sta je kad budu gotovi nalazi.
Hvala ti jos jednom
 
Moram da se nadovezem na temu i zamolim pomoc nekog od dr ovde. U vaginalnom brisu maloj je nadjena eserihija ali u malim kolicinama. Dr joj je prepisala bactrim sirup i garamicin kremu 2%
problem je sto garamicin ne mozemo da nadjemo, a gentamicin je istog sastava samo 0.1% i u apoteci nam kazu da se ne sme mazati na sluzokozu
Sta raditi? Da li je dr pogresila s procentima i uopste s kremom? Kako da maloj mazem pisu ako ta krema ne sme na sluzokozu?
 
Ostavi te kvazidoktore. Oni moraju da shvate vec jednom da nisu lekari vec apotekari. A ta Dr. Andjelkovic je zavrsila medicinski fakultet i ima iskustva sa pacijentima. Tako da najbolje nju da slusas.
 
Dobro je koki, ne skaci odmah,masti u tom procentu nema.
Najbolje da nazovete doktorku i kazete joj i ono sto ste nama rekli, da nema masti u tom procentu, kao sto je i nema.Nepostoji bar u nasem registru mast u tom procentu.
Druga stvar i ako vecina smatra da je genitalno podrucje,podrucje sluzokoze, to je koza, samo nema dlaka.Ono sto je bitno to je da se mast ne nanosi na veliku povrsinu koze zbog opasnosti od sistemskih efekata.
 
Meni ti doktori nisu jasni. Moje dete je bilo kod ginekologa sa 5-6 godina, uradjen bris i nadjene bakterije. Data je terapija i receno nam je , sto mislim da je normalno, da dodjemo na kontrolni bris posle te terapije. E tu smo naisli na doktorku za cudjenje, koja me je gledala kao da nisam normalna sto dovodim dete tu,pa mi je cak i rekla zasto dolazimo tako cesto ( bili smo i ranije posto se to belo pranje stalno ponavlja). Ja sam joj rekla da nam je LEKAR rekao da dodjemo na kontrolu, sto nije imao nekog efekta na nju. I sada cak nisam sigurna da li nam je uradila taj kontrolni bris, ali mi je slozila pricu kako je tu skoro pubertet ( ???) pa se sastav sluzi menja ...bla, bla... i tako ispade da vise ne dolazimo i ako primetimo to belo pranje, jer je to normalno! Ja iskreno mislim da ona nije normalna. I mislim da treba da dovedem dete kad god posumljam da nesto nije u redu, i da se infekcije zaustave u sto ranijem stadijumu ako ih ima. Ali isto tako mislim da u nasim dispanzerima ne shvataju ove ginekoloske probleme kod dece ozbiljno.
 

Back
Top