pakovanje koverti - istina ili laz ?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: pakovanje koverti - istina ili laz ?

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pakovanje koverti - istina ili laz ?

Zanima me da li je neko popustio radoznalosti i javio se na jedan od mnostvo oglasa, tipa - Zaradite do 150eur pakovanjem koverti kod kuce! Da li se iko javio, da li se neko bavi time i je li zaista ima od toga nekog kruha ili je previse dobro da bi bilo istinito ?!
    Ja sam okrenula jedan od ponudjenih brojeva, ali jako su tajanstveni po pitanju prave prirode posla, iako gospodja stoji punim imenom i prezimenom iza oglasa (provjerila sam, ta osoba zaista postoji, nije lazno ime). Sve sto mi je rekla, je da joj uplatim 10 eur na ime i da cu navodno dobiti dalja uputstva od direkcije.
    Sve mi je to jako sumnjivo i mirise na veliku prevaru, ali ako i jeste prevara, zasto se o tome ne prica ?! Presla sam internet uzduz i poprijeko i nisam naisla ni na jednu recenicu, koja bi potvrdila moje sumnje. A,da sumnjam - sumnjam..ali, opet djavo ne da mira ...

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: pakovanje koverti - istina ili laz ?

[font=Verdana]Da li si pitala pomenutu osobu, koja je svrha uplate tih 10 evra?[/font]

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bojan p
    [font=Verdana]Da li si pitala pomenutu osobu, koja je svrha uplate tih 10 evra?[/font]
    Navodno, troskovi materijala, koje bi mi poslala. I opet, navodno - ta je uplata jednokratna. E, sad..da se odmah razumijemo, ubijedjena sam da je u pitanju prevara..Ali, zar je moguce da nisam bas nigdje naisla na neko iskustvo..ili se ljudi toliko stide priznati da su isli u cijeloj stvari do kraja i - nasjeli ?! A, opet..da ima neko pozitivno iskustvo i to bih nasla - da postoji.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio ana_83
    Navodno, troskovi materijala, koje bi mi poslala. I opet, navodno - ta je uplata jednokratna. E, sad..da se odmah razumijemo, ubijedjena sam da je u pitanju prevara..Ali, zar je moguce da nisam bas nigdje naisla na neko iskustvo..ili se ljudi toliko stide priznati da su isli u cijeloj stvari do kraja i - nasjeli ?! A, opet..da ima neko pozitivno iskustvo i to bih nasla - da postoji.
    [font=Verdana]Troškovi materijala 10 evra?! Materijal je knjiga od 150 strana? Ne da je prevara, nego samo tako. Problem što nisi ništa našla na tu temu je verovatno u tome što većina onih koji pošalju te pare i dobiju "materijal" misle da nije važno, jer eto to je samo 10 evra, a možda ih i sramota što im se to desilo.

Sem toga, sistem je takav da ih ne možeš tužiti za prevaru jer verovatno se nigde ne spominje da na osnovu tog materijala možeš da uđeš u posao koji god da je, nego je to cena materijala. Sledeće pitanje za pomenutu osobu je šta će mi taj materijal?
    [/font]
    Poslednji put ažurirao/la bojan p : 15.05.2007. u 00:52

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Previse je to sve "zakukuljeno i zamumuljeno". U pravu si, ljude je sramota priznati da su nasjeli, iako ih po tom pitanju nikako ne opravdavam. Da se meni desilo, ja bih to na sva usta razglasila, samo da sprijecim, da se jos nekom ne bi isto desilo.
    Cudan smo mi narod..

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Gde ti nadjes sve te oglase???

Ističe se pumps (avatar)
    Učlanjen
    21.03.2006.
    Reputaciona moć
    0

Zanima me da li je neko popustio radoznalosti i javio se na jedan od mnostvo oglasa, tipa - Zaradite do 150eur pakovanjem koverti kod kuce! Da li se iko javio, da li se neko bavi time i je li zaista ima od toga nekog kruha ili je previse dobro da bi bilo istinito ?!
    Ja sam okrenula jedan od ponudjenih brojeva, ali jako su tajanstveni po pitanju prave prirode posla, iako gospodja stoji punim imenom i prezimenom iza oglasa (provjerila sam, ta osoba zaista postoji, nije lazno ime). Sve sto mi je rekla, je da joj uplatim 10 eur na ime i da cu navodno dobiti dalja uputstva od direkcije.
    Sve mi je to jako sumnjivo i mirise na veliku prevaru, ali ako i jeste prevara, zasto se o tome ne prica ?! Presla sam internet uzduz i poprijeko i nisam naisla ni na jednu recenicu, koja bi potvrdila moje sumnje. A,da sumnjam - sumnjam..ali, opet djavo ne da mira ...
    JA SAM NEOZENJEN, I NEMAM DJECE. VRLO SAM BOGAT. AKO SI ZAINTERESOVANA ZA LAGODAN ZIVOT U DVOJE - JAVI SE>

Jeremija Svetosavljevic

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Samantha Jouns
    Gde ti nadjes sve te oglase???
    Ima ih na svakom koraku, vjeruj mi. Kreni od Google-a samo, u startu ti izbaci 10-ak stranica sa tim oglasima.

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio pumps
    JA SAM NEOZENJEN, I NEMAM DJECE. VRLO SAM BOGAT. AKO SI ZAINTERESOVANA ZA LAGODAN ZIVOT U DVOJE - JAVI SE>

Jeremija Svetosavljevic

Cemu ovakav odgovor ? Mislim da si pogrijesio topic, naslov NIJE - oglasi licne prirode. Mislimmm..

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ima ih na svakom koraku, vjeruj mi. Kreni od Google-a samo, u startu ti izbaci 10-ak stranica sa tim oglasima.
    Ja trazim neki posao...ali bas nema nista

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ima zato prevare na svakom koraku
    Srecno u potrazi, iskreno se nadam da ces pronaci nesto.

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    644

prevara-mozes biti sigurna...
    Spremi se,idemo u kino,gledaćemo neku limunadu
    Obuci se da izgledaš fino, pahuljice u čađavom gradu

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pakovanje koverti.... na tom poslu ni postar se nije ovajdio.

Domaćin south (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

ma ima,bre
    posalji 20 eura i sredjeno
    svasta ..nema posla

Domaćin south (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio stojadinpetrusic
    Pakovanje koverti.... na tom poslu ni postar se nije ovajdio.
    da li jos dele penzije?

ranije se moglo nekako....
    napadne sam sebe ...izudara se po glavi ...
    i naplati samopovredjivanje

...a posle u novinama citamo,
    ''2 maskirana pretukla postara i otela penzije''

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio south
    ma ima,bre
    posalji 20 eura i sredjeno
    svasta ..nema posla
    Za 20eur poslanih meni, sredjujem da ni koverte ne moras da pakujes!!!

Početnik
    Učlanjen
    09.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Posalji novac i ne brini se....bice u sigurnim i pametnijim rukama.

Početnik dud (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Nije prevara....a s' druge strane i jeste....prevara....valjda...

Posto vidim da niko od prisutnih ne zeli da kaze pravu istinu...ili ne zna....ajde da veceras ja budem taj ...jedan....naivan...

U principu , jeste fora, ti njoj posaljes 10eur , ona tebi prosledi kovertu, u kojoj stoji da i ti treba da uradis isto ono sto je i ona uradila, i ako to uradis 15 puta mesecno , imaces cisti licni dohodak od 150eur mesecno....jel tako? 10 x 15 = 150....matematika ne laze.....valjda...

Da li je prevara?

Pravno , NIJE ... zasto?

Zato sto se opis posla slaze sa onim sto treba da radis - pakovanjem koverti od kuce!
    Zato sto mozes da zaradis obecanih 150eur, ako se dovoljno potrudis - pakovanjem koverti od kuce!
    Zato sto je ona ispunila svoju obavezu, poslala ti je dalja uputstva za rad - pakovanje koverti od kuce!
    .....

Da li ti sada postaje jasno , zasto je ovo dozvoljeno?...ustvari...explicitno nije zabranjeno , znaci dozvoljeno je....
    Ako ja tebi obecam da cu da ti prodam kucu od 150mm2 za 4.500eur jer mi je frka, i ako to stavimo na papir ... odemo do moje kuce , i ja ti sa kapije kazem , eto to je to ,a u dvoristu na stolu stoji maketa od 150mm2 ... da li ces provaliti da je u pitanju maketa? da li ces misliti da je onih "mm2" stamparska greska? ja imam tapiju na vlasnistvo makete od 150mm2 , koju ti citas , a fala bogu , retko ko od nas je imao tapiju u rukama da bi znao sta da gleda...i eto meni 4500eur za maketu od 150mm2, a ti me tuzi za prevaru...svojevoljno bez prisile...nema sanse da dobijes...cak sta vise...ko tu ispada smesan...hehehehe...vidis kako se na brz i jednostavan nacin smisli prevara...a nije....

Naravoucenije....ne moras joj slati 10eur....iskoristi tu kintu da das oglas u Blic-u, Vecernjim novostima, i na kraju krajeva , odluci se na koju grupu gradjana ciljas, student, radnik , penzioner.... shodno tome izaberi i casopis...

Imam ja jos ideja....malo manje prevara , malo vise truda....otvori internet stranicu...koja te nece mnogo kostati...nadji privlacno ime (koje vec nije iskorisceno) i ubedi ljude da reklamiraju piksel za dinar.... 1024x768 = 786.432din je tvoje ... malo li je ???

Ili na primer...ovo je jednostavno ... i odavno nije korisceno...tako da ima dosta prolaza kod mlade generacije kojoj matorci nisu stigli da ispricaju sve dozivljaje iz mladosti...ustvari , ovo se desavalo generaciji koja je u to vreme bila na kraju srednje ili pocecima fakulteta, koji , cak i ako imaju klince sada, u najboljem slucaju zavrsavaju osnovnu....a generacija pre i posle njihove nije direktno ucestvovala u prici.....ima smisla , zasto da ne....ide ovako............................................. .......
    .....naravno ....nije za javnost.....zainteresovani se mogu javiti za detaljnije instrukcije.......

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Imam ja jos ideja....malo manje prevara , malo vise truda....otvori internet stranicu...koja te nece mnogo kostati...nadji privlacno ime (koje vec nije iskorisceno) i ubedi ljude da reklamiraju piksel za dinar.... 1024x768 = 786.432din je tvoje ... malo li je ???
    Ta ideja je vec smisljena i covek je zaradio 1M$ (1000000 $)
    http://www.milliondollarpage.us/
    http://www.milliondollarhomepage.net/

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

kakva glupost?????

znachi nadjes stranicu i prodas je tako shto plati za svaki piksel po dinar? (cent?)

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio dud
    Ako ja tebi obecam da cu da ti prodam kucu od 150mm2 za 4.500eur jer mi je frka, i ako to stavimo na papir ... odemo do moje kuce , i ja ti sa kapije kazem , eto to je to ,a u dvoristu na stolu stoji maketa od 150mm2 ... da li ces provaliti da je u pitanju maketa? da li ces misliti da je onih "mm2" stamparska greska? ja imam tapiju na vlasnistvo makete od 150mm2 , koju ti citas , a fala bogu , retko ko od nas je imao tapiju u rukama da bi znao sta da gleda...i eto meni 4500eur za maketu od 150mm2, a ti me tuzi za prevaru...svojevoljno bez prisile...nema sanse da dobijes...cak sta vise...ko tu ispada smesan...hehehehe...vidis kako se na brz i jednostavan nacin smisli prevara...a nije..........

uuuuuu vbash si frajer

ma da samo shto ti posalje brata strica i male sestrice od 2m na kucu.... kao ako gledas samo posledicu

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

bilo je pre srboagent.co.yu ali mislim da jeneko rekao da nije uspeo s tim??? da mu nisu nista poslali ili tako nesto?

ali to nije neka zarada nesto sam shvatila da se mnogo radi a malo zaradi...moras i da im saljes postarinu

ne znam :I

Ističe se
    Učlanjen
    03.03.2007.
    Reputaciona moć
    67

jao bre ocu to...........lovu do krova.......

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio hello_world
    kakva glupost?????

znachi nadjes stranicu i prodas je tako shto plati za svaki piksel po dinar? (cent?)
    Nisi bas najbolje shvatio.Napravis (ne nadjes) stranicu 1000X1000 pixsela i prodajes pixel za 1$, ko hoce vecu reklamu mora da kupi vise pixela.Kad sve rasprodas imas 1M$ i obavezu da sajt odrzavas.
    Stranice na ovim linkovima su drugacije od kad sam ih prvi put video, da li je zakup samo godinu dana-ne znam.Uglavnom taj momak sa tom gluposcu je dospeo u sve svetske novine kao, neko ko je uspeo za kratko vreme i min. ulozenih sredstava da zaradi 1M$.:wink:

A sto se tice brace i striceva, ovde je poenta na pravnoj strani.Jer ako imas doticne sta te sprecava da ides od radnje do radnje i trazis pare koje ti navodno "duguju". Ah da, mala stvar zvana zakon. U roku od 10 min bi ih pohapsili,ili bar odveli na saslusanje.A ne daj Boze da su ga ozledili...teske telesne povrede....

Početnik dud (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

hehehehhe...brace i stricevi ... odlicna ideja.....hahhhhhehhehehehahahahhaa...

bez zezanja....da li bre iko od vas misli da se pare tek tako zaradjuju....pa svi bi bili milioneri.....a inflacija bi nam bila zilion posto ....tako da bi opet dosli na isto.... nema leba bez motike....ajde onda da okopavamo narkotike....hehe...mrsh....nece da moze ... dok se grbacha ne poturi....

a i sta ce nam milion... ne bi to ni umeli da potrosimo...ustvari ... da ulozimo , potrosili bi ih sigurno....na beznachajne gluposti....zar ne?

Slične teme

1. Pakovanje programa u VB 6.0
    Autor Toscano u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.10.2008., 19:23
  2. Pakovanje
    Autor Cheersy u forumu Evropa
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2008., 23:53
  3. Pakovanje u .rar
    Autor bojan-92 u forumu Softver
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15.08.2008., 01:26
  4. ISTINA,ISTINA I SAMO ISTINA!!!!!!!!!!!
    Autor Elishabeth u forumu Arhiva
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 27.04.2004., 04:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •