pakovanje koverti - istina ili laz ?

ana_83

Početnik
Poruka
6
Zanima me da li je neko popustio radoznalosti i javio se na jedan od mnostvo oglasa, tipa - Zaradite do 150eur pakovanjem koverti kod kuce! Da li se iko javio, da li se neko bavi time i je li zaista ima od toga nekog kruha ili je previse dobro da bi bilo istinito ?!
Ja sam okrenula jedan od ponudjenih brojeva, ali jako su tajanstveni po pitanju prave prirode posla, iako gospodja stoji punim imenom i prezimenom iza oglasa (provjerila sam, ta osoba zaista postoji, nije lazno ime). Sve sto mi je rekla, je da joj uplatim 10 eur na ime i da cu navodno dobiti dalja uputstva od direkcije.
Sve mi je to jako sumnjivo i mirise na veliku prevaru, ali ako i jeste prevara, zasto se o tome ne prica ?! Presla sam internet uzduz i poprijeko i nisam naisla ni na jednu recenicu, koja bi potvrdila moje sumnje. A,da sumnjam - sumnjam..ali, opet djavo ne da mira ... :confused:
 
bojan p:
Da li si pitala pomenutu osobu, koja je svrha uplate tih 10 evra?

Navodno, troskovi materijala, koje bi mi poslala. I opet, navodno - ta je uplata jednokratna. E, sad..da se odmah razumijemo, ubijedjena sam da je u pitanju prevara..Ali, zar je moguce da nisam bas nigdje naisla na neko iskustvo..ili se ljudi toliko stide priznati da su isli u cijeloj stvari do kraja i - nasjeli ?! A, opet..da ima neko pozitivno iskustvo i to bih nasla - da postoji.
 
ana_83:
Navodno, troskovi materijala, koje bi mi poslala. I opet, navodno - ta je uplata jednokratna. E, sad..da se odmah razumijemo, ubijedjena sam da je u pitanju prevara..Ali, zar je moguce da nisam bas nigdje naisla na neko iskustvo..ili se ljudi toliko stide priznati da su isli u cijeloj stvari do kraja i - nasjeli ?! A, opet..da ima neko pozitivno iskustvo i to bih nasla - da postoji.
Troškovi materijala 10 evra?! Materijal je knjiga od 150 strana? Ne da je prevara, nego samo tako. Problem što nisi ništa našla na tu temu je verovatno u tome što većina onih koji pošalju te pare i dobiju "materijal" misle da nije važno, jer eto to je samo 10 evra, a možda ih i sramota što im se to desilo.

Sem toga, sistem je takav da ih ne možeš tužiti za prevaru jer verovatno se nigde ne spominje da na osnovu tog materijala možeš da uđeš u posao koji god da je, nego je to cena materijala. Sledeće pitanje za pomenutu osobu je šta će mi taj materijal?
 
ana_83:
Zanima me da li je neko popustio radoznalosti i javio se na jedan od mnostvo oglasa, tipa - Zaradite do 150eur pakovanjem koverti kod kuce! Da li se iko javio, da li se neko bavi time i je li zaista ima od toga nekog kruha ili je previse dobro da bi bilo istinito ?!
Ja sam okrenula jedan od ponudjenih brojeva, ali jako su tajanstveni po pitanju prave prirode posla, iako gospodja stoji punim imenom i prezimenom iza oglasa (provjerila sam, ta osoba zaista postoji, nije lazno ime). Sve sto mi je rekla, je da joj uplatim 10 eur na ime i da cu navodno dobiti dalja uputstva od direkcije.
Sve mi je to jako sumnjivo i mirise na veliku prevaru, ali ako i jeste prevara, zasto se o tome ne prica ?! Presla sam internet uzduz i poprijeko i nisam naisla ni na jednu recenicu, koja bi potvrdila moje sumnje. A,da sumnjam - sumnjam..ali, opet djavo ne da mira ... :confused:
JA SAM NEOZENJEN, I NEMAM DJECE. VRLO SAM BOGAT. AKO SI ZAINTERESOVANA ZA LAGODAN ZIVOT U DVOJE - JAVI SE>

Jeremija Svetosavljevic
 
Samantha Jouns:
Ja trazim neki posao...ali bas nema nista

Ima zato prevare na svakom koraku
i1lsmile.gif

Srecno u potrazi, iskreno se nadam da ces pronaci nesto.
 
Nije prevara....a s' druge strane i jeste....prevara....valjda...

Posto vidim da niko od prisutnih ne zeli da kaze pravu istinu...ili ne zna....ajde da veceras ja budem taj ...jedan....naivan...

U principu , jeste fora, ti njoj posaljes 10eur , ona tebi prosledi kovertu, u kojoj stoji da i ti treba da uradis isto ono sto je i ona uradila, i ako to uradis 15 puta mesecno , imaces cisti licni dohodak od 150eur mesecno....jel tako? 10 x 15 = 150....matematika ne laze.....valjda...

Da li je prevara?

Pravno , NIJE ... zasto?

Zato sto se opis posla slaze sa onim sto treba da radis - pakovanjem koverti od kuce!
Zato sto mozes da zaradis obecanih 150eur, ako se dovoljno potrudis - pakovanjem koverti od kuce!
Zato sto je ona ispunila svoju obavezu, poslala ti je dalja uputstva za rad - pakovanje koverti od kuce!
.....

Da li ti sada postaje jasno , zasto je ovo dozvoljeno?...ustvari...explicitno nije zabranjeno , znaci dozvoljeno je....
Ako ja tebi obecam da cu da ti prodam kucu od 150mm2 za 4.500eur jer mi je frka, i ako to stavimo na papir ... odemo do moje kuce , i ja ti sa kapije kazem , eto to je to ,a u dvoristu na stolu stoji maketa od 150mm2 ... da li ces provaliti da je u pitanju maketa? da li ces misliti da je onih "mm2" stamparska greska? ja imam tapiju na vlasnistvo makete od 150mm2 , koju ti citas , a fala bogu , retko ko od nas je imao tapiju u rukama da bi znao sta da gleda...i eto meni 4500eur za maketu od 150mm2, a ti me tuzi za prevaru...svojevoljno bez prisile...nema sanse da dobijes...cak sta vise...ko tu ispada smesan...hehehehe...vidis kako se na brz i jednostavan nacin smisli prevara...a nije....

Naravoucenije....ne moras joj slati 10eur....iskoristi tu kintu da das oglas u Blic-u, Vecernjim novostima, i na kraju krajeva , odluci se na koju grupu gradjana ciljas, student, radnik , penzioner.... shodno tome izaberi i casopis...

Imam ja jos ideja....malo manje prevara , malo vise truda....otvori internet stranicu...koja te nece mnogo kostati...nadji privlacno ime (koje vec nije iskorisceno) i ubedi ljude da reklamiraju piksel za dinar.... 1024x768 = 786.432din je tvoje ... malo li je ???

Ili na primer...ovo je jednostavno ... i odavno nije korisceno...tako da ima dosta prolaza kod mlade generacije kojoj matorci nisu stigli da ispricaju sve dozivljaje iz mladosti...ustvari , ovo se desavalo generaciji koja je u to vreme bila na kraju srednje ili pocecima fakulteta, koji , cak i ako imaju klince sada, u najboljem slucaju zavrsavaju osnovnu....a generacija pre i posle njihove nije direktno ucestvovala u prici.....ima smisla , zasto da ne....ide ovako....................................................
.....naravno ....nije za javnost.....zainteresovani se mogu javiti za detaljnije instrukcije.......
 
dud:
Ako ja tebi obecam da cu da ti prodam kucu od 150mm2 za 4.500eur jer mi je frka, i ako to stavimo na papir ... odemo do moje kuce , i ja ti sa kapije kazem , eto to je to ,a u dvoristu na stolu stoji maketa od 150mm2 ... da li ces provaliti da je u pitanju maketa? da li ces misliti da je onih "mm2" stamparska greska? ja imam tapiju na vlasnistvo makete od 150mm2 , koju ti citas , a fala bogu , retko ko od nas je imao tapiju u rukama da bi znao sta da gleda...i eto meni 4500eur za maketu od 150mm2, a ti me tuzi za prevaru...svojevoljno bez prisile...nema sanse da dobijes...cak sta vise...ko tu ispada smesan...hehehehe...vidis kako se na brz i jednostavan nacin smisli prevara...a nije..........


uuuuuu vbash si frajer

ma da samo shto ti posalje brata strica i male sestrice od 2m na kucu.... kao ako gledas samo posledicu
 
hello_world:
kakva glupost?????

znachi nadjes stranicu i prodas je tako shto plati za svaki piksel po dinar? (cent?)
Nisi bas najbolje shvatio.Napravis (ne nadjes) stranicu 1000X1000 pixsela i prodajes pixel za 1$, ko hoce vecu reklamu mora da kupi vise pixela.Kad sve rasprodas imas 1M$ i obavezu da sajt odrzavas.
Stranice na ovim linkovima su drugacije od kad sam ih prvi put video, da li je zakup samo godinu dana-ne znam.Uglavnom taj momak sa tom gluposcu je dospeo u sve svetske novine kao, neko ko je uspeo za kratko vreme i min. ulozenih sredstava da zaradi 1M$.:wink:

A sto se tice brace i striceva, ovde je poenta na pravnoj strani.Jer ako imas doticne sta te sprecava da ides od radnje do radnje i trazis pare koje ti navodno "duguju". Ah da, mala stvar zvana zakon. U roku od 10 min bi ih pohapsili,ili bar odveli na saslusanje.A ne daj Boze da su ga ozledili...teske telesne povrede....:twisted:
 
hehehehhe...brace i stricevi ... odlicna ideja.....hahhhhhehhehehehahahahhaa...

bez zezanja....da li bre iko od vas misli da se pare tek tako zaradjuju....pa svi bi bili milioneri.....a inflacija bi nam bila zilion posto ....tako da bi opet dosli na isto.... nema leba bez motike....ajde onda da okopavamo narkotike....hehe...mrsh....nece da moze ... dok se grbacha ne poturi....

a i sta ce nam milion... ne bi to ni umeli da potrosimo...ustvari ... da ulozimo , potrosili bi ih sigurno....na beznachajne gluposti....zar ne?
 

Back
Top