Pitanje za pobornike ulaska u Evropsku Uniju

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Imam jedno pitanje za ljude koji su pobornici ulaska u Evropsku Uniju. Ja sam protivnik.

Kao sto znate nebitno kakav bio status Kosova u blizoj buducnosti i Kosovo+Albanija + Srbija ce biti deo Evropske Unije sem ako radikali ne dodju na vlast.

Kao sto znate u okviru Evropske Unije nema granica. Svako moze da ide da zivi i radi gde god hoce . TO znaci da ce gomile siptara moci da nagrnu u Srbiju i da u opustelim granicnim srpskim mestima kupuju nekretnine, stvaraju porodice tj sire se i dalje na ustrb nase zemlje.

Kako vi mislite da resite taj problem ili ne mislite da ga resavate, sasvim vam je svejedno, tj i dupe bi rodjeno dali samo da budete deo EU?
 
Ne lupetaj, momcino, EU ne zeli ni da cuje za Srbiju u sledecih 50 godina. I kakve ima veze ko kupuje nekretnine? Sta je sa kucama u Vojvodini iz kojih su proterani Nemci, i sta je sa vlasnistvom Dundjerskih, koje su partzani dali drzavi? Pre nego sto Srbija udje u EU morace da sve to vrati vlasnicima, pa ond Siptari nece moci da kupe nista, zato sto im porodice (tj. vlasnici) nece nista dati. Glup si do daske.
 
Jerry Ropero:
Imam jedno pitanje za ljude koji su pobornici ulaska u Evropsku Uniju. Ja sam protivnik.

Kao sto znate nebitno kakav bio status Kosova u blizoj buducnosti i Kosovo+Albanija + Srbija ce biti deo Evropske Unije sem ako radikali ne dodju na vlast.

Kao sto znate u okviru Evropske Unije nema granica. Svako moze da ide da zivi i radi gde god hoce . TO znaci da ce gomile siptara moci da nagrnu u Srbiju i da u opustelim granicnim srpskim mestima kupuju nekretnine, stvaraju porodice tj sire se i dalje na ustrb nase zemlje.

Kako vi mislite da resite taj problem ili ne mislite da ga resavate, sasvim vam je svejedno, tj i dupe bi rodjeno dali samo da budete deo EU?
Grešiš. Za duži boravak i/ili rad u nekoj od zemalja EU treba boravišna, odnosno radna dozvola, bez obzira da li si Englez, Danac, Grk ili Francuz...
 
Jerry Ropero:
Imam jedno pitanje za le koji su pobornici ulaska u Evropsku Uniju. Ja sam protivnik.

Kao sto znate nebitno kakav bio status Kosova u blizoj buducnosti i Kosovo+Albanija + Srbija ce biti deo Evropske Unije sem ako radikali ne dodju na vlast.

Kao sto znate u okviru Evropske Unije nema granica. Svako moze da ide da zivi i radi gde god hoce . TO znaci da ce gomile siptara moci da nagrnu u Srbiju i da u opustelim granicnim srpskim mestima kupuju nekretnine, stvaraju porodice tj sire se i dalje na ustrb nase zemlje.

Kako vi mislite da resite taj problem ili ne mislite da ga resavate, sasvim vam je svejedno, tj i dupe bi rodjeno dali samo da budete deo EU?

Ja zanm kako oni misle, ja znam kako oni misle!!! ->>> Spakovacu kofere i prselicu se u Nemacku, Franzusku i Englesku, jer srpski demokratski klinci (studenti) misle, da na zapadu tece med i mleko, da se pare dele za dabe, da je sve jeftino i de vlada mir i svi su srecni. ***** te klince kada nisu izasli pet metera iz svoje Srbije da vide malo stvarnost (izuzevsi one srpske studente, koji se trenutno nalaze u Nemackoj na ekskurziji, naravno od Nemacke sve 100% organizovano, da bi se ta drzava pokalza sa svoje cokoladne strane).
Zaklucak:
Pametan covek predvidi, a glup sve mora licno da iskusi. Prijatno
 
Pa ako budu ukinute granice u EU i ako tu budu i Srbija i Albanija i Kosovo koji bi **** neko isao u "granicna srpska mesta " tj. napustene rupcage i vukojebine u kojima niko nece da zivi kad mogu da idu u bilo koju EU zemlju a u gotovo svakoj je bolje nego u Srbiji a pogotovo u "rubnim podrucijima " ?
Mozemo pre postaviti pitanje ako ne udjemo skoro u EU i ako doduse ovo je samo hipoteticki moguce Kosovo ostane u Srbiji kako ces spreciti nekog stanovnika recimo Djakovice da se naseli u Prokuplje,Nis ili Beogad ? Taman sam pomislio da ne moze covek da postavi gluplju i besmisleniju temu od one o uticaju EU na na prirodni prirastaj kad ne lezi vraze i od najglupljeg ima gluplje .
 
SiIent Bob:
Grešiš. Za duži boravak i/ili rad u nekoj od zemalja EU treba boravišna, odnosno radna dozvola, bez obzira da li si Englez, Danac, Grk ili Francuz...


ne gresim. recimo englez ili irac moze komotno bez bilo kakve dozvole da ode recimo u spaniju i da kupi kucu na ibici i u njoj zivi. to se masovno i radi pogotovo penzioneri iz ovih zemalja prodaju nekretnine u svojim maticnim zemljama i sele se na mediteran da tamo provedu svoje poslednje dane zivota.

isto tako ce moci da rade kupuju/prodaju i neseljavaju se i u srbiji kad jednog dana Srbija postane deo EU.

Siptara ima jako puno na Kosmetu, nekretnine su jako skupe i logicno je da cim se granice otvore se prosire kod prvog komsija - Srba.

Recimo cena kvadrata stambenog prostora u Podujevu je preko 1000e dok u Kursumliji, susednoj opstini on kosta ispod 500e . I sto bi Siptar davao 1000e za kvadrat kad moze da kupi opustelo seosko domacinstvo u Kursumliji za 10-15.000e ? Logicno zar ne

E tako ce se Siptari rasiriti sirom Srbije ako kojom nesrecom postanemo deo EU i mi necemo moci nikako to da sprecimo jer u okviru EU nema granica i svaki gradjanin je jednak u ma kojoj drzavi EU ziveo.

Ko zelI Siptara za komsiju predlazem mu da se odmah preseli u Djakovicu.
 
Jerry Ropero:
Imam jedno pitanje za ljude koji su pobornici ulaska u Evropsku Uniju. Ja sam protivnik.

Kao sto znate nebitno kakav bio status Kosova u blizoj buducnosti i Kosovo+Albanija + Srbija ce biti deo Evropske Unije sem ako radikali ne dodju na vlast.

Kao sto znate u okviru Evropske Unije nema granica. Svako moze da ide da zivi i radi gde god hoce . TO znaci da ce gomile siptara moci da nagrnu u Srbiju i da u opustelim granicnim srpskim mestima kupuju nekretnine, stvaraju porodice tj sire se i dalje na ustrb nase zemlje.

Kako vi mislite da resite taj problem ili ne mislite da ga resavate, sasvim vam je svejedno, tj i dupe bi rodjeno dali samo da budete deo EU?

Sve cemo ih Evropski pobiti. Salim se necemo bas sve...
 
drugo kod srba se trenutno radja 0.88 dece po zeni a kod siptara preko 4.

sto znaci da ce Srba za 50 godina biti duplo manje a siptara 4 puta vise. sto znaci da oni svi ne mogu ziveti na tom komadu zemlje na kojem trenutno zive i da treba da se sire dalje?

Gde ce da se prosire? Pa naravno u Srbiju jer je Srbija opustela, Srbi ne prave decu a i granica je otvorena.

Mislim ovo nije nista tragicno , isto se desilo i prilikom dolaska Slovena na Balkan. Ovde su ziveli neki drugi narodi koji su u medjuvremenu nestali pod naletom varvara a njihove naseobine su zauzela neka druga plemena , neki drugi ljudi.

Isto ce doziveti i Srbija ako udje u EU moje je misljenje.
 
SiIent Bob:
Grešiš. Za duži boravak i/ili rad u nekoj od zemalja EU treba boravišna, odnosno radna dozvola, bez obzira da li si Englez, Danac, Grk ili Francuz...

Gde ti zivis?
Netreba ti nista, dovoljno je da imas radno mesto, netreba nikakva dozvola za bilo sta. Ja zivim u Nemackoj, odkad je EU prekinula granice, sve vise Francuza itd. se preseljavaju u Nemacku, ali se ipak brzo razocaraju, jer na zapadu svi misle, da je u komsiluku bolje nego u sopstvenoj drzavi. Naravno, uvek vide ono, sto zele da vide (glupavi naivci).
 
Jedan od uslova koje EU postavlja Srbiji, je da vrati nekretnine, koje su na nelegalan nacin promenile vlasnika, porodicama kojima one i pripadaju. Ako Srbija ne ispuni taj uslov, nema EU. Tvoja tema je djubre za alapace, mogao bi bar da se informises o zakonu. Zar nisi ti pisao kako si glasao za DS pa si razorano presao u radikale, a ja sam te pitao da li se ti informises o proghramima, ili glasas kao muva bez glave. Nemas pojma, jadnice.
 
Kao sto znate u okviru Evropske Unije nema granica. Svako moze da ide da zivi i radi gde god hoce . TO znaci da ce gomile siptara moci da nagrnu u Srbiju i da u opustelim granicnim srpskim mestima kupuju nekretnine, stvaraju porodice tj sire se i dalje na ustrb nase zemlje.

takodje, to znaci da ce gomile srba moci da nagrnu na kosovo i u mestima odakle su proterani kupuju nekretnine, stvaraju porodice.
 
svetolik trpkovic:
Pa ako budu ukinute granice u EU i ako tu budu i Srbija i Albanija i Kosovo koji bi **** neko isao u "granicna srpska mesta " tj. napustene rupcage i vukojebine u kojima niko nece da zivi kad mogu da idu u bilo koju EU zemlju a u gotovo svakoj je bolje nego u Srbiji a pogotovo u "rubnim podrucijima " ?

Шиптари хоће да отму што више Српске земље могу. "Демократе" им у томе помажу. Сећаш се ваших смешних обећања како ћете за само две године да створите у Србији да је најмања плата 1000 евра, како ће Србија оживети само да оде Милошевић. Притисци са запада никад јачи, "демократи" никад јаднији.

svetolik trpkovic:
Mozemo pre postaviti pitanje ako ne udjemo skoro u EU i ako doduse ovo je samo hipoteticki moguce Kosovo ostane u Srbiji kako ces spreciti nekog stanovnika recimo Djakovice da se naseli u Prokuplje,Nis ili Beogad ?

Како Израел спречава да се палестинци населе на Израелским територијама, е тако могу и Срби да поступе са шиптарима.

svetolik trpkovic:
Taman sam pomislio da ne moze covek da postavi gluplju i besmisleniju temu od one o uticaju EU na na prirodni prirastaj kad ne lezi vraze i od najglupljeg ima gluplje .

Не постоји затуцанијег комплексаша од "демократе", који Српску земљу назива вукојебином.
 
Obersturmfuehrer:
takodje, to znaci da ce gomile srba moci da nagrnu na kosovo i u mestima odakle su proterani kupuju nekretnine, stvaraju porodice.
Ma de bre, nasi klinci cu bezati na zapad, misleci da na zapadu nemoraju da rade, da na drvecima raste novac, da se krediti poklanjaju, da mogu svaki dan da spavaju do deset (kao ja :-) ), itd. Ziveo zapad !! haha
 
021123456789:
Jedan od uslova koje EU postavlja Srbiji, je da vrati nekretnine, koje su na nelegalan nacin promenile vlasnika, porodicama kojima one i pripadaju. Ako Srbija ne ispuni taj uslov, nema EU. Tvoja tema je djubre za alapace, mogao bi bar da se informises o zakonu. Zar nisi ti pisao kako si glasao za DS pa si razorano presao u radikale, a ja sam te pitao da li se ti informises o proghramima, ili glasas kao muva bez glave. Nemas pojma, jadnice.

bednice mesas babe i zabe. ja govorim da u okviru EU nema granica i da Irac, Slovak, Madjar, Francuz moze da ode recimo u Portugal i da u njemu zivi, kupi kucu, zaposli se kao bilo koji rodjeni portuglaac i da mu za to ne treba ama bas nikakav papir .

Isto tako ce moci Siptari da rade, zive, kupuju nekretnine u Srbiji ako Srbija jednog dana postane EU. Jer i mi i oni cemo tada biti gradjani te EU.

Demantuj me da nisam u pravu mesto sto kenjas nonstop o glupostima koje nemaju veze sa ovom temom.
 
Obersturmfuehrer:
takodje, to znaci da ce gomile srba moci da nagrnu na kosovo i u mestima odakle su proterani kupuju nekretnine, stvaraju porodice.

vidis taj faktor nisam uzeo u obzir. Tj faktor "otvorenih granica". Sto znaci da ce gomile Srba pobeci iz Srbije u druge zapadne zemlje kada postanemo deo EU , i srpske zemlje ce opusteti jos vise i naseljavanje Siptara u srpske gradove ce tim pre biti jos lakse i prostije .

Plus cene nekretnina ce biti jos nize jer ce vecina Srba zeleti da ih proda i da ode da zivi/radi negde na zapadu. Isto se desava danas sa Bugarskom i Rumunijom. Pogotovo Bugarska je totalno pusta ne znam dal je ko skoro prolazio kroz Bugarsku.
 
Jerry Ropero:
vidis taj faktor nisam uzeo u obzir. Tj faktor "otvorenih granica". Sto znaci da ce gomile Srba pobeci iz Srbije u druge zapadne zemlje kada postanemo deo EU , i srpske zemlje ce opusteti jos vise i naseljavanje Siptara u srpske gradove ce tim pre biti jos lakse i prostije .

Plus cene nekretnina ce biti jos nize jer ce vecina Srba zeleti da ih proda i da ode da zivi/radi negde na zapadu. Isto se desava danas sa Bugarskom i Rumunijom. Pogotovo Bugarska je totalno pusta ne znam dal je ko skoro prolazio kroz Bugarsku.

Ti planiras u buducnost koja je toliko daleko, da ces ti biti pod zemljom kada (i ako) se to desi. Ja ti kazem da niko nece moci da kupuje nekretnine od vlasnika kome one pripadaju. Sta od toga ne razumes?
 
021123456789:
Jedan od uslova koje EU postavlja Srbiji, je da vrati nekretnine, koje su na nelegalan nacin promenile vlasnika, porodicama kojima one i pripadaju.

Тај услов им најпре постављам - ја (и многи други, који спадају у оне чијим је прецима отета нека имовина).

И, ипак, за сваки случај, да проверим још једном: мислиш ли на СВЕ којима су одузете некретнине, или само на Немце?
 
Obersturmfuehrer:
takodje, to znaci da ce gomile srba moci da nagrnu na kosovo i u mestima odakle su proterani kupuju nekretnine, stvaraju porodice.

Све глупљег коментара од "демократа". Шиптарска мафија је најјача у Европи и Америци. Срби немају шансе да врате Косово преко куповине. Русија ојачава, Америка и Еу слабе. То је шанса да Срби поврате Косово.
 
021123456789:
Ti planiras u buducnost koja je toliko daleko, da ces ti biti pod zemljom kada (i ako) se to desi. Ja ti kazem da niko nece moci da kupuje nekretnine od vlasnika kome one pripadaju. Sta od toga ne razumes?

Svaki vlasnik koji hoce da prodaje, moce u uniji da proda bilo kome.
inace mnogo pametno od tebe (ironicno)

"Ti planiras u buducnost koja je toliko daleko"


Za vreme Tita i stvaranja Kosova su isti takvi kao TI, govorili isto kao sto pises gore. -> sta me briga sta ce sutra biti ->> Za Kosovo je SUTRA vec doslo :-)
 
covece to nije daleko - to je veoma blizu . tacnije 10-20 godina je daleko maksimalno. 1990. godine su poceli ratovi i krvavi raspad SFRJ a to je pre 18 godina. Meni to izgleda kao da je bilo juce.

Drugo ti kazes da recimo u okviru EU Danac ne moze da ode u Italiju i da kupi tamo nekretninu. A nisi naveo za to nijedan argument.

Ja sam skoro citao clanak o tome kako masovno penzionisani Irci, Englezi i Svedjani kupuju nekretnine u Spaniji, Portugalu i Francuskoj gde planiraju da provedu zadnje dane svojih zivota.

Ako to mogu da urade sada zasto ne bi mogli da urade i u Srbiji? Srbija ako zeli da postane deo EU mora da prihvati sva EU pravila a jedno od tih rpavila je da su svi gradjani u okviru EU isti i da u EU nema nikakvih granica. To jos nije sprovedeno za ove nove clanice, tj odlozeno je za 5-10 godina al dugurocno ce vaziti za sve samo je pitanje vremena.

Ono sto ja hocu da kazem jeste da pametan covek ne razmislja 2 dana unapred nego 20 godina unapred. A ti izgleda ne spadas u takve cim nisi razmisljao uopste o ovoj temi.
 
Norma Kampl:
Тај услов им најпре постављам - ја (и многи други, који спадају у оне чијим је прецима отета нека имовина).

И, ипак, за сваки случај, да проверим још једном: мислиш ли на СВЕ којима су одузете некретнине, или само на Немце?

Sve je u politici relativan pojam, ali Hotel Vojvodina u Novom Sadu pripada Dundjerskima, i ima da im se vrati, za to znam. Tanurdziceva palata takodje. Za ostalo ne znam tacno, ali ko se bori-taj bi mogao da se izbori.
 
Jerry Ropero:
vidis taj faktor nisam uzeo u obzir. Tj faktor "otvorenih granica". Sto znaci da ce gomile Srba pobeci iz Srbije u druge zapadne zemlje kada postanemo deo EU , i srpske zemlje ce opusteti jos vise i naseljavanje Siptara u srpske gradove ce tim pre biti jos lakse i prostije .

Plus cene nekretnina ce biti jos nize jer ce vecina Srba zeleti da ih proda i da ode da zivi/radi negde na zapadu. Isto se desava danas sa Bugarskom i Rumunijom. Pogotovo Bugarska je totalno pusta ne znam dal je ko skoro prolazio kroz Bugarsku.
Pa poenta je da nasa zemlja priblizavanjem i eventualnim clanstvom u EU dostigne barem priblizno neki nivo standarda kakav postoji u EU a ne da ostanemo vukojebina kao do sada iz koje svi beze ko ovaj Sumadija da peru svabske klonje pa onda kukaju kako je tamo sranje .Bugarske i nije neki primer jer su oni i dalje siromasniji po platama od nas i krenuli su sa mnogo gorim startnim pozicijama .Nego kako bi ti sprecio kad bi nekim cudom Kosovo ostalo u Srbiji kako bi ti sprecio drzavljanina Srbije iz Djakovice da kupi kucu u Kursumliji ili Beogradu a podsecam te da je jedno od osnovnih ustavno garantovanih prava svakog stanovnika da sam bira gde ce ziveti i da se to ne sme ogranicavati?
 

Back
Top