Izjave bivsih fnkcionera, bivse drzave, naroda...

Pa da krenemo.....


Dobrica Ćosić,

bivši šef države i otac nacije, nezadovoljan je ljudskim materijalom svoje nacije: "Mi za našu sudbinu, pa i stradanje, nismo imali ljude koji bi možda mogli da ih ublaže. Toliko je naš težak položaj, našeg naroda i naše zemlje, i takva je istorijska konstelacija bila da mi prosto nismo imali ljude za ovo doba... Nije bilo tih ljudi, darovitih. Prosto nismo imali ljude, a i pitanje je da li smo imali izuzetno darovite političare i velike državnike, a nemamo ih, da li bi i koliko bi naša sudbina mogla biti drukčija?

Ja mislim da je naša sudbina mogla da se promeni, ali to bi bila prava revolucija, negde 89. i 90. godine u raspadu Jugoslavije, da smo imali na čelu države, na čelu naših naroda, izrazito smele vizionarske duhove, ali nismo imali i utoliko je teško odrediti danas odgovornost pojedinaca za naše patnje i stradanja koja će se nastaviti, koja će da traju." ("Duga" broj 17
 
Goran Matić,

savezni sekretar za informisanje u listu "Duga" najavljuje novi savezni zakon: "Niko ne može da kaže kakav će biti savezni zakon. Čak mislim da u ovom političkom trenutku sa svim egzibicijama medijskog rata i unutrašnjim plaćenicima moramo imati jednu restriktivnu varijantu. Znate zašto? Savet ministara Evropske unije je saopštio pre dve-tri nedelje da je preko sedam miliona dolara uloženo u Jugoslaviju, u nezavisne medije. Američka USDIA ima budžet od 500 miliona dolara za materijalne troškove i sedam milijardi za programsku delatnost. Ako smo mi kao zemlja prošle godine imali kod njih prioritet, znači na nas je potrošeno bar stoti deo tih sredstava... Gde su te pare?"
 
Meni je najbombastichnija ono opshteoznato:
"Moj zadatak je ispunjen-Jugoslavije vishe nema."

A mogao bi neko mozda da iskopa transkripte sa sudjenja Slobi....kada je iznosio shta je Mahmud Bakali prichao 81. za vreme krize oko demonstracija za "Kosovo republjik"...danas,naravno peva drugu pesmu....ako nije riknuo u medjuvremenu.
 
@kyo

Koga jos briga za to.... :D Nemoj da spamas temu.... Mogu i textovi... Kao recimo ovaj


Protokoli CIAnskih mudraca

Tri potpredsednika Vlade Srbije, sva trojica doktori nauka, a jedan čak i profesor na Policijskoj akademiji, naseli su na jevtin i nespretan falsifikat - ili su ga načinili sami. U "zamahu intuicije", kako reče dr Bojić, od tog su falsifikata napravili svoju ideološku bibliju i opravdanje za sve svoje dosadašnje, ali i buduće brljotine

Naprečac sazvana konferencija za štampu u Vladi Srbije u utorak 12. januara kandiduje se za skandal i bruku godine; ne valja se kladiti unapred, međutim, jer su naši političari na vlasti pokazali takav dar za brljotine da se nikad ne zna šta nas još čeka. Dakle, pred stotinak zabezeknutih novinara, tri presrećna potpredsednika Vlade Srbije - dr Vojislav Šešelj, dr Milovan Bojić i dr Ratko Marković - obznanili su kako je Vlada Srbije "došla u posed tajnog dokumenta američke Centralne obaveštajne agencije" (koju dr Marković zove "Centralna informativna agencija", iako je profesor na Policijskoj akademiji). "Tajni dokument", podeljen novinarima, ima četiri strane teksta štampanog veoma krupnim slovima tipa onih sa pisaće mašine "IBM Selectric". Prva strana je jedino zanimljiva: na njoj je zaglavlje ispisano neuobičajenim slogom "The Central Intelligence Agency, The Balkan Institute" i veoma musav grb CIA. Ispod je klasifikacija poverljivosti i upozorenje na posledice otkrivanja sadržaja. Malo drugačijim slovima od sadržaja teksta na početku piše "Washington, D.C. December 16, 1998".

NOVČANICA OD TRI DOLARA: Srećni kao mala deca, tri potpredsednika Vlade Srbije krenuli su da trijumfalno tumače kako su, eto, sada "maske pale", sada se vidi ko je patriota a ko izdajnik, i čija nana crnu vunu prede, jer "tajni dokument CIA" raskrinkava finansijske veze stranih sila i domaćih izdajnika, iz čega logično, je li, ispada da je koaliciona vlada SPS, JUL i SRS do sada bila u pravu pljujući svakoga ko misli drugačije, donoseći skandalozne, protivustavne i protivzakonite uredbe i zakone, proganjajući nezavisne medije, univerzitetske profesore i studente. Kako se poetski nadahnuto i sasvim JUL-ski metaforično u trenutku trivijalne egzaltacije i sa još izraženijim zavičajnim naglaskom izrazio ushićeni dr Milovan Bojić, "tajni dokument" između ostalog "potvrđuje pravilnim mere, uredbe, zakone Vlade Republike Srbije, da smo ih našim intuitivnim zamahom i dubokom osmišljenošću donosili u interesu naroda ove zemlje...". U daljem prorađivanju sadržaja i značaja "tajnog dokumenta CIA" podjednako su se istakli i doktori Šešelj i Marković. Kao što se očekivalo, dr Šešelj je kao strane plaćenike imenovao Savez za promene, Društvo sudija, jednog sudiju Vrhovnog i jednog Ustavnog suda Srbije, grupu ekonomista G-17 i Borisa Karajčića iz studentske organizacije "Otpor". Nezavisni mediji, Alternativna obrazovna mreža, nevladine organizacije i ostali "izdajnici" pomenuti su više onako uopšte. Dr Šešelj je strane profesore pozvane da predaju u okviru Alternativne mreže (a kojima su odbijene naše vize) nazvao "agentima CIA koji su planirali da se bave subverzivnim delatnostima" u oblasti fizike i ostalih egzaktnih nauka. Dr Ratko Marković prorađivao je ulogu "stranih plaćenika" i njihov značaj na osnovu predloženih suma u "tajnom dokumentu CIA". Tako je ispalo da su političke stranke, univerzitet i nezavisni mediji najopasniji (po 10 miliona dolara), dok su sindikati, nezavisno sudstvo i izborne komisije najmanje značajni. Dr Marković osetio je potrebu da lukavo nagađa zašto se u "tajnom dokumentu CIA" ne pominje Kosovo: zato da se Vlasi ne sete do čega je Americi zapravo stalo! Potpredsednici su odbili da kažu kako je Vlada Srbije "došla u posed" "tajnog dokumenta CIA", valjda da ne otkrivaju svoje operativne metode i "obaveštajne pozicije" (agente) u samom vrhu CIA i Klintonove administracije. Na pokvareno novinarsko pitanje - hoće li sada biti proterivanja američkih diplomata - potpredsednici su pokazali sasvim srpsku velikodušnost i rekli da ih osveta ne zanima, mada očekuju još sličnih dokumenata iz istih izvora.




vredi procitati... iz januara 1999
 
Vesna Vukelić Vendi,
prva srpska seks bomba, na pitanje magazina "Ekstra" koga voli od srpskih političara, odgovara: "Volim, na primer, Nikolu Miloševića, Vuka Draškovića, još iz vremena dok nije počeo da se bavi politikom. U suštini sam nacionalista i volim rodoljube. Sa seksualnog aspekta, nisam doživela neki fluid od strane nekog političara."
 
Zoran Živanović Čegi,

vođa Partizanovih "Grobara" sa "juga", demantuje novinarki "Argumenta" da je član JUL-a:

"Šta, bre, čula? Čega član? Ko, bre? Kakva je to provokacija? Ko je tebe, bre, poslao? Za koga radiš? Tebe je, u stvari, neko poslao da pričamo o toj temi. Ova prethodna pitanja su bila samo maska, je l' da? Ko, bre, pokazuje knjižicu? Ko ti je to rekao? Ja nikada u životu nisam pripadao nijednoj političkoj organizaciji. Ja nikada u životu nisam izašao na izbore. Sve stvari vezane za politiku mi se gade, a kamoli da u nekoj partiji aktivno učestvujem. Ali, eto, čim malo štrčiš i neki si 'ovan predvodnik', odmah počnu da ti lupaju etikete. Vrlo lako može da se proveri da li sam negde upisan ili nisam, ako nekoga interesuje. Kome Partizan dao 'juga' i platu? Meni? Nikakvog 'juga' mi niko nije dao, i ja ovo što radim ne radim ni za kakvu platu. Mi smo mnogo više dali Partizanu nego što smo od njega dobili ili što ćemo dobiti. Moja jedina pripadnost je pripadnost 'Grobarima' i Partizanu, a jedina moja boja je crno-bela boja. Nismo mi 'Cigani', koji više ne znaju kojoj partiji pripadaju, jer su ih već toliko promenili da samo mogu da budu zbunjeni, k'o što i jesu
 
Bogdan Todorov,

novinar lista "Argument", razotkriva sataniste:

"Delovanje satanista ne bi bilo svestrano kada ne bi obuhvatalo i napad na tradicionalna shvatanja moralnih vrednosti. To se najbolje postiže propagiranjem neobuzdanog seksa i seksualnih nastranosti i perverzija. Scenografija rok pevača na koncertima direktno podstiče na seksualne kontakte sa što većim brojem partnera, kako to, na primer, otvoreno rade Madona i Tina Tarner, ili preko aluzija kada gitaru sviraju u visini genitalija i sve prate odgovarajućim koitalnim pokretima Elvis Prisli, Seks Pistols, Roling Stounsi i drugi. Homoseksualnost, travestiju ili biseksualnost ističu i propagiraju Dejvid Bouvi, Elton Džon, Princ, Fredi Merkjuri, koji su pored muzike zaduženi da budu rasadnici side."
Nasuprot njima, Todorov izdvaja "Galiju", "Bajagu i instruktore", Đorđa Balaševiča, Boru Đorđevića, Željka Samardžića, "Garavi sokak", "Legende", Merimu Njegomir, jer "njihov savremeni muzički izraz uspeva ne samo da zadovolji nego i da oplemeni slušaoce".


Ovim bi se Jeremija ponosio........
 
Nebojša Kostrešević,

pevač dueta "Twins", na pitanje novinara "Nedeljnog Telegrafa" da li se plaši side odgovara:

"Uvek koristim kondom, pogotovo u Švajcarskoj, ali i ovde u Beogradu. Jednom mi se desilo da mi pukne kondom, kad sam bio na Karibima. Pošto nikad nisam spavao sa crnkinjom, hteo sam da vidim šta je to. I našao sam najcrnju, samo su joj se zubi videli. A bila je lepa, igračica. I tako, mi se upoznali, bili jedno veče zajedno i drugo veče odemo u hotel. Ja stavio kondom, vodili smo ljubav, i shvatim da je sve to isto. Ona je bila crna, a ove naše su bele. Ako neko više voli da gleda crnu farbu - to je to, druge razlike nema. E, tada mi je pukao kondom. Baš kada sam bio pred orgazmom, pogledam da vidim da li je sve u redu, i vidim - puko. Kad nisam pao u nesvest. Lakše bih podneo da mi se to desilo s belkinjom. Ipak se te crne rase više plašim. Posle tri-četiri dana dobijem neke fleke po sebi i mislim, dobio sam sidu. Proveo sam se totalno nikako, jedva sam čekao da se vratim u Švajcarsku da napravim test... Doktor je rekao da je sve u redu. E, to je bilo nešto najstrašnije što sam doživeo i lekcija da svaki put koristim kondom. Sad stavljam po dva..."

KONDOM..............
 
Markelja:
Da ne bih udarao po spam-u resih da otvorim ovu temu proleca Gospodnjeg 2007 po vasem kalendaru :D. Ovde kacite zanimljive i one malo manje zanimljive izjave, iz ere SRJ,SCG..... Cisto malo da se smejemo ako nista drugo....



SRBIJA

P: Kako se zvao lik iz "Ratova zvezda" sa špicastim ušima?
O: Duško Dugouško. ("Zlatna žica ", BK TV, avgust 2005)

P: Ko je ubio Murata?
O: Mnmmmmm....
- Mala pomoć: Posle toga su ga ubili.
- Aha... Da nije Arkan? ("Zlatna žica ", BK TV, novembar 2005)

P: Koliko je dece imala devica Marija?
O: Dvoje ili troje. Tako nešto. ("Zlatna žica ", BK TV, oktobar 2005)

HRVATSKA

P: Koja dva naroda žive na otoku Cipru?
O: Židovi. ( "Najslabija karika", HRT, maj 2005)

P: Prema Bibliji, kako se zvao prvi čovjek?
O: Isus. ( "Najslabija karika", HRT, april 2005)

P: Koji je Vuk ministar spoljnih poslova Srbije?
O: Karadžić ("Najslabija karika" HRT, april 2006.)

 

Back
Top