Uputstvo za hakovanje "Sim City 4" za neograničen novac!!!!

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Pronašao sam nacin kako da u Sim City 4 imam maltene beskonacno mnogo para!

Prvo sam instalirao programe "Trainer maker kit" i "Cheat engine". Prvi služi da sami napravite neki prostiji trainer, a drugi skenira memoriju i traži vrednost koju ste mu uneli i koju povezuje sa selektovanom pokrenutom aplikacijom. U našem slucaju sa Sim City 4.

Dakle, instalirao sam gore pomenute programe i pokrenuo igru. Tamo sam ucitao svoj grad i minimizirao igru. Pokrenuo sam onda "Cheat Engine". U samom vrhu prozora treperi jedno malo dugme sa slikom racunara. Tu se klikne i izabere se u listi aplikacija "SimCity4.exe". Onda sam u polje "value" uneo trenutni iznos novca koji imam i kliknuo na "First Scan". Nakon kraceg vremena, program mi je levo izbacio listu memorijskih lokacija koje sadrže vrednost. Ima ih dosta, nama treba jedna a ne znamo koja. Zato idemo sistemom eliminacije. Vratimo se u igru i ili potrošimo malo taj novac, ili ga šifrom malo uvecamo, cisto da promenimo taj broj. Posle toga se vratimo u "Cheat Engine", u polje "value" unesemo novu sumu novca i kliknemo na "Next Scan". Tada nam u levi deo prozora program ispisuje samo dve stavke sa po dva elementa: memorijska adresa i vrednost koju smo uneli. Zapišite negde obe te adrese. Sada ce mo napraviti jedan trainer.

Zatvorimo "Cheat Engine" i pokrenemo "Trainer Maker Kit". U prvom prozorcicu koji nam se pojavi unesemo naziv projekta, što može biti bilo koja rec i kliknemo na create. Onda nam se otvara glavni prozor za kreaciju programa. Vec vidimo napravljen okvir prozora, prazan doduše. Gore iz linije alata izaberemo "Add Button" opciju dole u praznom prozoru se pojavljuje dugme "Button 1". Kada idete desnim klikom na to dugme, možete izmedu ostalog birati i "Properties" i "Write memory actions". U properties menjate izgled dugmeta, što nam sada nije mnogo bitno, bitna nam je ova druga opcija "Write memory actions" pa tu i idemo. U novootvorenom prozoru dole kliknemo na dugme "Wiz". Otvara nam se novi prozorcic sa dve padajuce liste i dva polja. Iz prve liste izaberemo "Write value", iz druge "Double". U polje "adress" unesite jednu od one dve memorijske adrese koje ste prethodno prepisali iz programa "Cheat Engine" i u poslednje polje "value" unesite neku veliku cifru, šta znam...1.000.000.000! I kliknite na "Apply". Potom ponovite isto i za drugu memorijsku adresu koju ste zapisali prethodno i kad to obavite kliknite opet na "apply". Onda u osnovnom prozoru na levoj strani imate jednu listu i dole tri jezicka "Objects/Build Settings/Help". Idite na ovu drugu opciju. Sada u gornjoj listi aktivnih procesa pronadite sim city gde se nalazi i kliknite dva puta na njega i u polju "Exe name" ukucajte punu putanju do exe-datoteke igrice, npr. "C:\igre\Sim City 4\simcity4.exe" ili kako beše vec ide. Usnimite projekat, iz linije alata izaberite pretposlednju opciju u nizu "Build" i na kraju i poslednju opciju "Run". Kada vam se pokrene programce, kliknite na to vaše jedino dugme i vratite se nazad u igru. E sada ili opet ukucajte šifru za novac ili potrošite malo i...WHOA!!!! Kao sedmica na LOTO-u!!! Uživajte u trošenju!

Pozz od Marka!
 
EEEEE. Neki likovi vole da igraju igre sa siframa(tako im zabavnije). Inace kolko se ja secam,u SS4 je glavni problem bio taj sto je postojala 1 sifra za pare i to samo za 1000$,a sto je najgore 200.000$ se moglo potrositi za 2 dana u igri. Zanimljiv metod za dobijanje ogromne kolicine novca(a ne konstantno pritiskanje strelice na gore,enter i tako u krug),mada je ovo,verovatno,isuvise komplikovano za pojedine cheat-ere.
 
Klothius:
MALO!? 1 milion nije malo.
Da si probao, znao bi da nije u pitanju milion, ali pošto te mrzi da odradiš poslić, reći ću ti da je u pitanju cifra preko 4.000.000.000.000.000 $!!! Pa znaš li kad ćeš to da potrošiš?

Naravno, preporučujem korišćenje ove metode varanja samo onima koji već imaju razvijen grad, u dugovima su do guše i jedini drugi izlaz bi im bio da razore grad i počnu od početka (kao u mom slučaju!). Ostali koji tek počinju, POTRUDITE SE MALO!
 

Back
Top