Uputstvo za hakovanje "Sim City 4" za neograničen novac!!!!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Uputstvo za hakovanje "Sim City 4" za neograničen novac!!!!

Ističe se cvele2 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Uputstvo za hakovanje "Sim City 4" za neograničen novac!!!!

Pronašao sam nacin kako da u Sim City 4 imam maltene beskonacno mnogo para!

Prvo sam instalirao programe "Trainer maker kit" i "Cheat engine". Prvi služi da sami napravite neki prostiji trainer, a drugi skenira memoriju i traži vrednost koju ste mu uneli i koju povezuje sa selektovanom pokrenutom aplikacijom. U našem slucaju sa Sim City 4.

Dakle, instalirao sam gore pomenute programe i pokrenuo igru. Tamo sam ucitao svoj grad i minimizirao igru. Pokrenuo sam onda "Cheat Engine". U samom vrhu prozora treperi jedno malo dugme sa slikom racunara. Tu se klikne i izabere se u listi aplikacija "SimCity4.exe". Onda sam u polje "value" uneo trenutni iznos novca koji imam i kliknuo na "First Scan". Nakon kraceg vremena, program mi je levo izbacio listu memorijskih lokacija koje sadrže vrednost. Ima ih dosta, nama treba jedna a ne znamo koja. Zato idemo sistemom eliminacije. Vratimo se u igru i ili potrošimo malo taj novac, ili ga šifrom malo uvecamo, cisto da promenimo taj broj. Posle toga se vratimo u "Cheat Engine", u polje "value" unesemo novu sumu novca i kliknemo na "Next Scan". Tada nam u levi deo prozora program ispisuje samo dve stavke sa po dva elementa: memorijska adresa i vrednost koju smo uneli. Zapišite negde obe te adrese. Sada ce mo napraviti jedan trainer.

Zatvorimo "Cheat Engine" i pokrenemo "Trainer Maker Kit". U prvom prozorcicu koji nam se pojavi unesemo naziv projekta, što može biti bilo koja rec i kliknemo na create. Onda nam se otvara glavni prozor za kreaciju programa. Vec vidimo napravljen okvir prozora, prazan doduše. Gore iz linije alata izaberemo "Add Button" opciju dole u praznom prozoru se pojavljuje dugme "Button 1". Kada idete desnim klikom na to dugme, možete izmedu ostalog birati i "Properties" i "Write memory actions". U properties menjate izgled dugmeta, što nam sada nije mnogo bitno, bitna nam je ova druga opcija "Write memory actions" pa tu i idemo. U novootvorenom prozoru dole kliknemo na dugme "Wiz". Otvara nam se novi prozorcic sa dve padajuce liste i dva polja. Iz prve liste izaberemo "Write value", iz druge "Double". U polje "adress" unesite jednu od one dve memorijske adrese koje ste prethodno prepisali iz programa "Cheat Engine" i u poslednje polje "value" unesite neku veliku cifru, šta znam...1.000.000.000! I kliknite na "Apply". Potom ponovite isto i za drugu memorijsku adresu koju ste zapisali prethodno i kad to obavite kliknite opet na "apply". Onda u osnovnom prozoru na levoj strani imate jednu listu i dole tri jezicka "Objects/Build Settings/Help". Idite na ovu drugu opciju. Sada u gornjoj listi aktivnih procesa pronadite sim city gde se nalazi i kliknite dva puta na njega i u polju "Exe name" ukucajte punu putanju do exe-datoteke igrice, npr. "C:\igre\Sim City 4\simcity4.exe" ili kako beše vec ide. Usnimite projekat, iz linije alata izaberite pretposlednju opciju u nizu "Build" i na kraju i poslednju opciju "Run". Kada vam se pokrene programce, kliknite na to vaše jedino dugme i vratite se nazad u igru. E sada ili opet ukucajte šifru za novac ili potrošite malo i...WHOA!!!! Kao sedmica na LOTO-u!!! Uživajte u trošenju!

Pozz od Marka!

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5786

Podrazumevano Re: Uputstvo za hakovanje "Sim City 4" za neograničen novac!!!!

a koja je onda svrha igrati???
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Ističe se Klothius (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

EEEEE. Neki likovi vole da igraju igre sa siframa(tako im zabavnije). Inace kolko se ja secam,u SS4 je glavni problem bio taj sto je postojala 1 sifra za pare i to samo za 1000$,a sto je najgore 200.000$ se moglo potrositi za 2 dana u igri. Zanimljiv metod za dobijanje ogromne kolicine novca(a ne konstantno pritiskanje strelice na gore,enter i tako u krug),mada je ovo,verovatno,isuvise komplikovano za pojedine cheat-ere.

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ma bre na prvi pogled ti se čini komplikovanim, jer sam morao detaljno da opisujem postupke. Inače baš je jednostavno. Gledaj, ti jednom napraviš trainer, usnimiš ga i po potrebi samo menjaš adresu u memoriji gde su upisane pare, jer mislim da je adresa uvek drugačija.
    Ali dosta ti je da ovo odradiš samo jednom. U prevodu, sipaš i ne misliš!

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Ma nije meni to komplikovano(ne daj boze da jeste),nego kazem da MOZDA drugi ljudi nece razumeti sta si ti tu radio,ali ako nekog ovo zaista zanima,siguran sam da ce sa paznjom sve procitati.

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Nije fora igrati SimCity sa siframa....

Veoma poznat Limunovo_Drvo (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    176

Zar nije lakse samo ukucati sifru za 1 000 000 000 $?

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Jedina sifra za pare je weaknesspays i daje 1000 $....

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

...sto znaci da treba da kucas 1000 puta to za 1 milion,a to je poprilicno smoreno. Prodje ti cela igra u kucanju sifara.

Ističe se Bllade (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Klothius
    ...sto znaci da treba da kucas 1000 puta to za 1 milion,a to je poprilicno smoreno. Prodje ti cela igra u kucanju sifara.
    smoreno je igrati sa shiframa :razz:

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Pa jeste, ali ako si ti u konstantnom gubitku, recimo 20.000$ mesečno i ne smeš nigde da smanjiš troškove jer odmah počinju da štrajkuju i da puca grad, brate zamoriš se od stalnog kucanja šifre! Ovako je mnogo jednostavnije! SAda sam bar malo digao grad na noge.

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

MALO!? 1 milion nije malo.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5786

si cuo za copy - paste

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Pa lakse je da pritiskas strelicu na gore i enter stalno nego da ides na ctrl+v pa enter je da?

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

MALO!? 1 milion nije malo.
    Da si probao, znao bi da nije u pitanju milion, ali pošto te mrzi da odradiš poslić, reći ću ti da je u pitanju cifra preko 4.000.000.000.000.000 $!!! Pa znaš li kad ćeš to da potrošiš?

Naravno, preporučujem korišćenje ove metode varanja samo onima koji već imaju razvijen grad, u dugovima su do guše i jedini drugi izlaz bi im bio da razore grad i počnu od početka (kao u mom slučaju!). Ostali koji tek počinju, POTRUDITE SE MALO!

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5786

Pa lakse je da pritiskas strelicu na gore i enter stalno nego da ides na ctrl+v pa enter je da?
    dva tastera i ovako i onako (ali ja sam podesio taster na tasturi za cut copy paste pa je kod mene samo jedan taster)

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio cvele2/
    ali pošto te mrzi da odradiš poslic
    Za tvoju informaciju nisam instalirao Sim City vec godinu dana,tako da nije da me mrzi,vec jednostavno ne igram vise tu igru.

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio tab503
    ja sam podesio taster na tasturi za cut copy paste pa je kod mene samo jedan taster
    E pa to je druga stvar.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

mene zabolela ruka od strelice gore i shift pa sam batalio.....

Poznat tommy gun (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    135

ma alo dosta...ae markoca zakljucavaj ovo....
    Pare, suze, smeh, alkohol i droga

Učlanjen
    15.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Šta se be ti javljaš?! Šta ti smeta tema?!!!

Poznat
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Citat Original postavio tommy gun
    ma alo dosta...ae markoca zakljucavaj ovo....
    Zasto?

Poznat tommy gun (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    135

zato sto je pocelo ubedjivanje "sta bi bilo kad bi bilo",ne fali temi nista,nego ovi yedu govna sto 1000$ nego treba 10000000000$....zato!
    Pare, suze, smeh, alkohol i droga

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5786

ma sta 10000000000
    uzmi 100000000000000000000000000000000000000000 i zavrsi igricu za 15 minuta.
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 19.05.2007. u 15:08

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

u svakom slucaju svaka cast cvele.....

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •