klima uredjaj

trejsi

Zainteresovan član
Poruka
212
Posto najavljuju dugo i toplo leto poceli smo da razmisljamo o kupovini klime.
Naravno ja sam samo za umereno koriscenje, pogotovo sto imam i dvoje dece. Kuca nam ima toplotnu izolaciju, koja se pokazala kao dobra investicija. Tako da samo nekoliko dana preko leta bude u kuci bas puno toplo. Mozda bi klima imala vecu primenu u prelaznom periodu za prigrevanje, posto imamo sopstveno centralno grejanje na cvrsto gorivo. Kupiti klimu ili ne?
Ako se odlucimo za kupovinu, na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine? Koji model preporucujete?
Pokusala sam s ovim pitanjima na drugoj temi ali sam ostala bez odgovora, pa zato otvaram novu temu.
 
zavisi prvo koliku površinu stana želiš da ohladiš i da li želiš da iz jedne sobe hladiš i drugu sobu ili hodnik ili samo tu sobu. prvo da ti kažem, ako su ti sobe postavljene tako da pravolinijski protok vazduha između tih dvoje vrata ne postoji, teško ćeš moći da ohladiš i drugu sobu. odnosno, moći ćeš, ali će ti u ovoj sobi gde je klima biti prehladno! ovo ti govorim iz iskustva. znači, budi realna, bolje u takvoj sizuaciji uzeti dve klime manjeg kapaciteta (devetku ili ako su sobe preko 20km2 možeš i dvanaesticu, ionako razlike u ceni između 9 i 12 istog proizvođača nisu velike). a ako ti je stan mali i iz sobe u kojoj će biti klima direktno vode vrata u hodnik i kuhinju, npr, onda izabereš jednu klimu jačeg kapaciteta (dvanaestica bi trebala da bude dovoljna). što se tiče proizvođača, i one jeftinije marke su uglavnom sasvim solidne, a na kraju krajeva, dok imaš garanciju servis ti je (uglavnom) besplatan.
 
Klimu bi smo postavili u dnevni boravak, u stvari to su trpezarija i dnevni boravak zajedno i tu ima 30ak kvadrata. Mislim da bi 12ica bila dovoljna.
Izbor po gradu i nije bas neki. Za LG su nam rekli da su dobre ali su Midea klime dosta jeftinije i za njih kazu da su najprodavanije. Da li je kvalitet srazmeran ceni u ovom slucaju?
 
Већ 5 година имам неку Елит климу, то је била нека од тих шкљ нових фирми (али онда језиво скупа у поређењу са данашњим ценама :-( ), али сам врло задовољна. Дванаестица је, налази се у дневној соби, али хлади и ходник а добаци и до дечије собе. Врата од кухиње-трпезарије лети затварам, њу не хладим јер се тамо свакако кува и мора да буде отворено због мириса (зато ми никако нису јасни људи који климу мећу у кухињу:roll: ).

Када су паклене врућине напољу наместим је на 28-29 степени, али и тада уме да буде хладно на ногама.
 
zavisi u kom si fazonu
meni je vazno da je klima tiha
takodje mi je vazno da mi ne duva na glavu... to mi je posebno neprijatno

pogotovo me nerviraju ljudi koji tako volje da lade... ja sam redovno leti po kuci hodala sa vunenom kapom u paru sa debelim vunenim dzemperom... jer moja mama ne podnosi vrucine
:roll:
zene u klimaksu i posle...
 
U stanu imamo dve klime, Samsung hladi iz dnevne ka spavacoj a Midea iz spavace ka dnevnoj. Drugacije nije moglo, stan je po duzini na suncanoj strani i pakleno je. Dok je beba bila mala, oblacili smo je odgovarajuce, krilca su uvek uperena na gore (da ne duva nikom u glavu) i hladi na 27-28 stepeni, sto je sasvim prijatno.
U kuci mi klima treba da greje, ima sunca samo kratko ujutru i meni je uvek mracno i hladno.
 
lg. završava posao.
temperatura je podešena 10C manje od spoljne.
i mi imamo izolaciju, i klima ne radi baš stalno.
ali kada zapeče zvezda...veliki je spas.
 
trejsi:
Pa koja se pokazala bolje od te dve?

Nemam primedbe, Midea je bila jeftinija ali dobijena na poklon pa ajde... Obe su vrlo tihe, krilca mogu da se podesavaju, imaju iste opcije a dizajn mi nista ne znaci.
Bitno je da ih dobro postavis, da ispravno rade i cistis filter povremeno, a to ce ti sve objasniti majstor kad ugradjuje.
 
mi imamo Tadiran (izraelska firma) koji je predvidjen za ekstremne temperature. Svojevremeno klimu platismo bas dobro, i evo, koristimo je vec par godina. Paradoksalno je da je vise koristimo za grejanje nego za hladjenje.
Zahvaljujuci Tadiranu izbacili smo TA pec iz stana i ove zime se grejali iskljucivo na a/c.
Inace, ovo je jedna od retkih klima koja radi kada je napolju od -15 do +45.

Nema sanse da kompresor (valjda je to to - najskuplji deo klime) crkne kada je odvalis da greje, a napolju -10. Ovo provereno.

Mada, meni se klima leti smucila zbog posla. Jedva cekam da me zapahne onaj vreli vazduh kada izlazim iz kanciske - da mi se kosti malo ogreju.
A i sinusi mi "rade" od klime leti...
 
trejsi:
Klimu bi smo postavili u dnevni boravak, u stvari to su trpezarija i dnevni boravak zajedno i tu ima 30ak kvadrata. Mislim da bi 12ica bila dovoljna.
Izbor po gradu i nije bas neki. Za LG su nam rekli da su dobre ali su Midea klime dosta jeftinije i za njih kazu da su najprodavanije. Da li je kvalitet srazmeran ceni u ovom slucaju?

biće dovoljna.
pa, ja cu sad da kupim klimu i to verovatno Mideu. valjda će biti dobra. LG i Samsung su sigurno dobre, ali, valjda i ove jeftinije traju bar nekoliko godina. Nadam se
 
iz iskustva znam da su Samsung dobre klime, ova služi već jedno 5-6 godina, nikad je nismo servisirali. samo na početku sezone, ako je ne koristiš zimi, prvo pustiš jedan dan par sati da radi Fan (izduvavanje), da izađe eventualna nakupljena prašina, i klima je spremna. ova Samsung je i grejala i hladila, dobra je. Ako ne moraš da se stiskaš s parama, to ti je bolji izbor. Ali, ako moraš, kupi Mideu, za nju ne znam iz iskustva, ali čujem da je i ona sasvim solidna, kupiću je za stan, valjda će biti dobra ;)
 
Mi imamo Mideu i posto je nasa 12-tica u vreme kada smo ugradjivali klimu nije bas bilo velikog izbora tih vecih klima. Za par godina nismo imali nikakav problem, pre pocetka sezone operemo filtere, a jednom smo zvali majstora da odradi generalno ciscenje. Stoji u predsoblju i odlicno hladi sve prostorije sem kuhinje koju nema svrhe hladiti sem eventualno uvece
 
trejsi:
Nije da moram da se stiskam kad su pare u pitanju, ali ne bih da kupujem skuplju klimu ako i ove jeftinije dobro odrade.
Nemoj da se stiskaš, provjeri dobro koliko filtera, buka, temperaturni rang ovo-ono. Hitachi, Mitsubisi, ja bih gledao to i malo skuplje modele, pretpostavljam da će ići na rate :lol:
 
trejsi:
Klimu bi smo postavili u dnevni boravak, u stvari to su trpezarija i dnevni boravak zajedno i tu ima 30ak kvadrata. Mislim da bi 12ica bila dovoljna.
Izbor po gradu i nije bas neki. Za LG su nam rekli da su dobre ali su Midea klime dosta jeftinije i za njih kazu da su najprodavanije. Da li je kvalitet srazmeran ceni u ovom slucaju?

Meni je isto ta LG u dnevnoj koja je takoreci spojena sa trpezarijom i kuhinjom.To je nekih 50 kvadrata i ladi extra + i kroz gugacak hodnik uspe malo da snizi temperaturu i u ostatku stana. Sto se Midee tice cuo sam da su bolje od Galanz klima. Obe su kineske ali je Midea mnogo ozbiljnija.
 
Poslusala sam one koji su predlagali Mideu i kupila 12sticu. Ugradili nam je jos pre mesec dana ali smo tek ivih dana poceli da je koristimo.
Klima odlicno hladi, za kratko vreme spusti dosta temperaturu u sobi. Malo me samo buni kako radi. Kada joj podesis na daljinskom nizu temperaturu ona duva hladniji vazduh. Daljinski pokazuje temperaturu koju si podesio a ne temperaturu koja je u sobi. Pre neki dan ostavili smo da ohladi na 26 stepeni i izasli. Kada smo se vratili u sobi je bilo bas toliko ali je ona i dalje duvala. Moja pretpostavka je da ona stalno duva ali se hladjenje iskljucuje kada postigne zeljenu temperaturu. Da li sam u pravu?
Videla sam da ima i neki ekonomican mod rada ali to je izgleda kada je ostavljas ukljucenu na duze vreme. To jos nismo isprobali.
Klimu najcesce koristimo tako sto je pustimo da hladi, pa iskljucimo i sve tako.
 
Jeste, u pravu si. I daljinski pokazuje setovanu a ne temp u sobi.
Slobodno pusti da hladi stalno, kompresor ubija (tako nam je instalater objansio) to ukljuci pa iskljuci pa opet vise nego a radi stalno.
 
ja imam whirpool.....radi.....gasim je čim počnem da kijam....a držim je satima na 26.... pa spustim ispod......nije zdravo...a i skopo je..... a jbga... koopio sam na kredit... odavno je sebe otplatila....mislio sam da kupim još jednu.....i to neku jeftinu..neo...imao sam dvd neo...bio je dobar...
 

Back
Top