Par Linux Pitanja.
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Par Linux Pitanja.

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Par Linux Pitanja.

Prvo ne kapiram zasto nece da mi promeni rezoluciju, jer na 800x600 je nemoguce raditi bar meni.. ulogujem se kao root promenim velicinu displeja, ali nema nikakvog efekta i dalje..

Drugo sa kojim programom da otvorim zip filove jer sa gzip-om ne mogu nikako.. sinoc sam skinuo neke e books za red hat 9, ali nikako ne mogu da otvorim niti extraktujem filove koji su zapakovani..

Zahvaljujem unapred.. POz

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: Par Linux Pitanja.

Za prvo, kad si u X-u, ctrl, shift i + (odnosno -) na numerickoj tastaturi za menjanje definisanih rezolucija... Ako nisu ostale definisane, a ti lepo edituj XF86Config fajl. I ne zaboravi da instaliras drajvere za tvoju graficku.

Zip fajlove mozes raspakovati sa: unzip fajl.zip

Poz.

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Hvala za pomoc uspeo sam ovo.. Kad sam bio u X-u nije telo ono sa klikom na tastaturu jer lap top je, mada mozda nije to problem al ne bitno.. Otisao sam posle na /etc/X11/.. uzeo taj file, editovo ga sa gedit-om i sad je sve fino.. Bilo e lakse nego sto sam mislio tamo sam imao samo opciju 640x480, dodao sam si zeljenu rezoluciju, i jos jednu pored i sad je sve kako je trebalo da bude ..
    Jos jednom hvala za pomoc..

A sto se tice onih .zip fajlova nisam uspeo, znaci niti sa gzipom, niti u shell-u.. Nem pojma moracu da se iscimam za neki info na nettu ili ako imas neki savet baci dobro bi dosao ..

POz

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Citat Original postavio SisaDaPimp
    Hvala za pomoc uspeo sam ovo.. Kad sam bio u X-u nije telo ono sa klikom na tastaturu jer lap top je, mada mozda nije to problem al ne bitno.. Otisao sam posle na /etc/X11/.. uzeo taj file, editovo ga sa gedit-om i sad je sve fino.. Bilo e lakse nego sto sam mislio tamo sam imao samo opciju 640x480, dodao sam si zeljenu rezoluciju, i jos jednu pored i sad je sve kako je trebalo da bude ..
    Jos jednom hvala za pomoc..

A sto se tice onih .zip fajlova nisam uspeo, znaci niti sa gzipom, niti u shell-u.. Nem pojma moracu da se iscimam za neki info na nettu ili ako imas neki savet baci dobro bi dosao ..

POz
    np.

Inace, normalno da nije X menjao rezolucije onom kombinacijom, jer ih nisi imao definisane u XF86Config fajlu...

Sto se zip fajlova tice, ako nemas unzip, skini InfoZIP's UnZip, recimo sa: ftp://ftp.info-zip.org/pub/infozip/src/unzip550.tar.gz

Poz.

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Jos jedno pitanje .. Flash playeri i Linux?? Kako da otvorim flash stranice? I da li je moguce.. Svrljao sam malo netom ali sve sto sam nasao bilo je i suvise malo..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio SisaDaPimp
    Jos jedno pitanje .. Flash playeri i Linux?? Kako da otvorim flash stranice? I da li je moguce.. Svrljao sam malo netom ali sve sto sam nasao bilo je i suvise malo..
    Skini plugin sa macromedijinog sajta.

Primećen član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

Ma ispalio sam se zesce, nisam otisao na sajt sa Mozillom nego sa Konqueror nije ni cudo sto nije bilo plugina.. ops:

Slične teme

1. 10 Pitanja vezanih za Linux
    Autor Vidaq u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.09.2005., 18:24
  2. PPP I LINUX
    Autor **case-problem**stef u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 22:42
  3. gde je linux......
    Autor vanila u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 1