SBB

Aleksa12

Početnik
Poruka
12
Ja imam grom net wireless internet,ali zelim da se prebacim na sbb jer mi se cini dobro ponuda sa protokom od 2mbps,a sa ogranicenim brojem megabajta za download.Da li neko ima sbb internet i moze li mi reci kako funckionise,koje su mu prednosti a koje mane?
 
Ja imam kablovski Internet preko SBB-a i u poslednje vreme nisam zadovoljan. Naime u večernjim satima obično oko 20.00h gubim konekciju. Vršili su merenja i konstatovali da signal opada za nedozvoljen broj dB, ali ništa povodom toga nisu uradili a problem traje više od mesec dana.
 
Pa za SBB se pricaju svakakve price, ali uglavnom lose, tako da verujem da je dosta korisnika imalo problema sa njima, mada, ja sam isto njihov korisnik, i prezadovoljan sam. kuc, kuc... Da ne ureknem. :D
 
Sa SBB-om nikad nisi na cisto, mnogo je ''smesnih'' faktora koji mogu da ti uticu na kvalitet veze, a na koje ti ne mozes. Koliko sam citao na forumu, lokacija ti je veoma bitna, kao i to da li ima dosta korisnika u tvojoj blizini. Moje licno iskustvo je perfektno, kada sam na prepaidu, imam maksimalnu brzinu od 2 Mbps, nekad i vise. Jedini drugi paket koji sam probao bio je Flat256, i sa njim sam takodje bio veoma zadovoljan. Mada, sve je to relativno, sutra mogu da ti promene IP adresu i da ti veza ode u.... Sve u svemu, ja sam licno zadovoljan, jedini problem koji sam ja imao je kod uplate, posto uvek mi nadju neki ''dug'', i ja moram sutra opet da dodjem i cekam kilometarski red u Kralja Petra. Nadam se da je pomoglo. Pozdrav.

P.S. Ako budes isao na forum SBB-a, nemoj da mislis da su to svi korisnici interneta, vec samo oni koji imaju problem, dosta je onih koji nemaju, ali nemaju potrebe da komentarisu da im Net radi savrseno, vec cute i nadaju se da ce tako ostati :lol: :lol:
 
@dvr_liberty: To jeste tacno, to sam zaboravio, izvinjavam se. Mada generalno, cini mi se da se SBB dosta popravio. Znam da su ranije bili jako losi, i da su se zaista svi zalili na njih, ali sada se sve manje ljudi zali na njih, a i ja licno nemam nikakvih problema ni sto se interneta tice ni sto se TV-a tice. Hehe, mozda je to samo puka sreca... :)
 
imam wireless internet,provajder je zakupio link kod SBB-a
da li je moguce da ja koristim hub-ove SBB-a i da imam u lokalu dupli dovnlod kao sto imaju korisnici SBB interneta
 
imam wireless,provajder je najverovatnije ima link SBB-a je r mi na jednom sajtu torrent sajtu pise da je moja konekcija kablovska tj.SBB i brojevi nekog kabla
jos kad sam razgovarao sa provajderom on mi je rekao da ima potpisan ugovor sa SBB-om
interesuje me da li mogu da koristim HUB-ove SBB-a i imam protok u lokalu kao sto imaju korisnici SBB interneta
 
Moze li neko da mi objasni, kako da sa preko sbb-ovog modema prikljuce na net 2 racunara i 1 lap-top? Sta mi je potrebno za to? Svi racunari su u jednoj kuci, tako da moze i kablovima, ne mora bezicno. Hvala! :D[/COLOR
 
Ako je SBBov modem ujedno i ruter(tj. ima vise ethernet izlaza) trebaju ti samo kablovi za povezivanje.
Ukoliko nije treba ti ruter i ponovo kablovi;)
Kad se sve poveze malo podesavanja i voala!
 
Samo ti najobicniji ruter treba,ukacis sbb-ov modem na wan port,ostale kompove na ostale portove, pokrenes wizard za podesavanje rutera i zavrsio si pricu :) Ja jos uvek nisam video sbbov ruter u zivotu nego samo scientific atlanta (cisco) modeme...
 
Poslednja izmena:
Od ovog meseca imam SBB-ov kablovski net. Prebacio sam se zbog brzine koju nude od 3 mg/s i u principu sam zadovoljan. Kad radi - radi ali mi se dva puta do sada desavalo da moram da restartujem modem. Neznam zasto se to desava ali brzina je ok i NIKADA ne spada ispod 2.5 mg/s pa cak ni u vecernjim satima kada je velika opterecenost !
 

Back
Top